Nowy konkurs! Mamy do rozdania cztery (4) flagowe smartfony!

>>> KLIKNIJ TUTAJ <<<

magik-thc

Wgrywanie rom'ów za pomocą Odina

1696 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

NIE ODPOWIADAM ZA EWENTUALNE STRATY I UBYTKI Z POWODU BŁĘDÓW W POSTĘPOWANIU.

ROM`y do SGS2 dzielą się na jedno plikowe i trzy plikowe.

Zanim przystąpimy do wgrywania romów do naszego SGS II za pomocą Odina musimy zaopatrzyć się w:

1.Program Odin: Odin3-v1.85.rar

2.Galaxy S II pit: jest już w paczce z Odinem

3.Sterowniki: SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones.exe

INSTRUKCJA DLA ROMÓW JEDNO PLIKOWYCH

Pobieramy i uruchamiamy program ODIN.

Jak już znaleźliście interesujący ROM wypakujcie go do katalogu z ODIN`em.

Przechodzimy w tryb DOWNLOAD naszego SGS2.

W tym celu wyłączamy telefon. później przytrzymujemy : VOLUME DOWN + HOME + POWER. Potwierdzenie wejścia w tryb download potwierdzamy przyciskiem : VOLUME UP.

Wgranie ROM`u jedno plikowego nie robi VIPE`u telefonu. Trzy plikowy praktycznie resetuje wszystko do ustawień fabrycznych!!!

Teraz czas na włączenie programu ODIN.

W OKNIE ODIN`a NIE ZAZNACZAĆ :

1. re-partition

2. phone EFS clear

3. phone Bootloader Update

W polu PDA podajemy ścieżkę do swojego ROM`u. W internecie najczęściej znajdziecie ROM`y spakowane RAR`em lub ZIP`em. Ale sam ROM ma rozszerzenie .TAR

Następnie pozostaje nam podpiąć naszego fona do kompa przez USB. Jeżeli macie włączonego KIES`a najlepiej go wyłączyć.

Po ustawieniu wszystkiego jak należy klikamy przycisk : START

INSTRUKCJA DLA ROM`ów TRZY PLIKOWYCH

Przeważnie większość romów ma nazwy plików do flashowania z rozszerzeniem .tar.md5 -można śmiało usunąć rozszerzenie .md5

Zaznaczamy: Re-Partition , Auto Reboot , F.Reset Time.

Jeśli wskażemy wszystkie pliki do flashowania w Odinie czyli:

POLE PIT : plik z początkiem u1

POLE PDA : plik z początkiem CODE

POLE PHONE : plik z początkiem MODEM

POLE CSC : plik z początkiem GT-I9100

podpinamy telefon wprowadzony w tryb download mode (POWER+HOME+VolDown) i czekamy aż Odin go wykryje-w polu ID:COM pojawi się żółty prostokąt z numerem portu COM pod który podpięty jest kabel USB.

Jeżeli wszystko jest w porządku klikamy w Odinie na START i czekamy na wgranie się romu.

Po zakończeniu telefon się zrestartuje. Pierwsze uruchomienie może chwilę potrwać więc czekać cierpliwie.

Edytowane przez magik-thc
Nowy tutorial
2 osoby postawili piwo

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie...

Jakiej reguly trzymac sie aby przy wgrywaniu romu pozbyc sie balaganu? Najpierw wipe a potem rom via odin czy moze najpierw rom a potem wipe? Moze jakas inna metoda?

Wgrywajac ostatnio wg tej instrukcji wszystkie ustawienia i aplikacje pozostaly, a wgrywajac nowy rom chcialbym miec wszystko wyczyszczone :-) Zrobilem wipe i format karty, ale nie wiem, czy nie powinienem tego zrobic przed wrzuceniem romu.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teoretycznie nie ma to żadnej różnicy - romy jedno-plikowe są na zasadzie update istniejącego. Jak nie zrobisz wipe przed flashowaniem to i tak podmieni co ma podmienić. Jedyna różnica jest w tym że robisz update na system czysty albo zawalony dodatkowymi aplikacjami. Niektórzy zalecają wipe przed i po, niektórzy po a niektórzy jak ja nie robią tego wcale i też nie mają problemu :) Problemy mogą się pojawić jak wrzucasz Rom dla xeo bez multi csc czyli bez xeo wtedy wipe zazwyczaj jest wymagane.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czy ktoś z was robił wgranie romu odinem na windows 7. Moze jakieś sugestie jak odinem zobaczyć podłaczonego galaxyego. Czy kiesa wyłączyć - usługi w telefonie również.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja robiłem, tak samo jak na każdym innym windozie - jak odin wykryje fona to jest ok. Kiesa wyłącza się jako takiego i ten procesik kiesa co się wyświetla na pasku. W telefonie nic nie ruszasz.

Moze jakieś sugestie jak odinem zobaczyć podłaczonego galaxyego

Drugi obrazek pole id:com ma tak wyglądać, oraz tak jak w polu message

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pamowie mam problem dlaczebo odin nie widzi mi fona??intalowalem od nowa windowsa mam wszystki updaty mam zainstalowane sterowniki do fona i nadal lipa co sie stalo??

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

spróbuj na innym porcie usb. wiem że przy wave były takie problemy i zmiana portu pomagała

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zmieniam i nic to nie daje...ale będę próbował dalej...

---------- Post dołączono o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

teraz próbowałem na kies się połączyć i bez problemowo się połączy to co może być z odinem??

---------- Post dołączono o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

ok juz mam poszlo po zainstalowaniu kiesa

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Sekator Dzieki za tutka :) choc wsz odiny to jedna rodzina ... za 2h bede miał juz sgs-a 2jke wiec sofcik niebrand poleci !!:)) thx

//sardoid-na forum do podziękowań używamy opcji Postaw Piwo:)

---------- Post dołączono o 23:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

instalujac roma z samsungfirmware ostatniego z 18stego maja wł fona i "wymus zamkniecie" i co chwile ten bład ,przestraszony jak jasny gwint sciagnałem roma XXKE2 i poszło łądnie ... naszczescie teraz moge cieszyc sie SGS-em II :))

Edytowane przez xxyz

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzeba bylo wgrac KE4 z watku o roocie, to aktualna wersja dla Polski sciagana przeze mnie fusdownloaderem.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.