Skocz do zawartości
Pronto

Uszkodzona karta - błąd odczytu - błąd zapisu

Polecane posty

Pronto   
Otrzymana reputacja: 0
Pronto

Witam,

mam problem z drugą partycją mojej karty SD. Mam kartę 30GB (29), podzieliłem sobie ją na dwie partycje i wszystko działa, link2sd przenosi apki na drugą partycję (główna to 20.5gb a druga to 5.8gb), jednak nie mam tak jakby dostępu to tej drugiej partycji którą utworzyłem.
Chciałbym wejść na utworzoną przeze mnie drugą partycję z poziomu komputera, lub chociaż przejrzeć pliki z poziomu telefonu jednak nie mam takiej opcji, ponieważ tak jakby jej nie ma (tj. ja do niej nie mam dostępu, by przejrzeć, kiedy link2sd wszystko sobie tam przerzuca).

Tutaj jest dokładniejszy widok:
q9byDem.png
storage/sdcard1 to moja "główna" karta a data/sdext2 to druga partycja. Z poziomu komputera/telefonu mam dostęp tylko do storage/sdcard0 i storage/sdcard1, a chciałbym żeby zamiast dostępu do storage/sdcard0, ponieważ mnie ona nie obchodzi, miał dostęp do mojej drugiej partycji czyli data/sdext2.

Wie ktoś jak to rozwiązać?
Pozdrawiam!

Edytowane przez baca01
modyfikacja tytułu

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
miciugo   
Otrzymana reputacja: 1
miciugo

Pod windą nie zobaczysz partycji typu ext (widać je jedynie w programie do tworzenia partycji czyli np; EaseUS Partition Master). Pliki na takiej partycji możesz zobaczyć jedynie spod Ubuntu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mariog5   
mariog5

Hej...Kupiłem kartę pamięci mikro sd 2 dni temu. Zrzuciłem zdjęcia do utworzonego przeze mnie folderu i wszystko było ok. Wczoraj ściągałem kilka aplikacji z Google Play i w pewnym momencie pojawił się komunikat że danej aplikacji nie da się zapisać na karcie pamięci. Wszedłem na kartę pamięci i okazało się że foldery mają pozmieniane nazwy, pojawiły się w nazwach folderów dziwne znaki. Próbowałem otworzyć zdjęcia ale się nie udało. Telefon nie pokazywał żadnych komunikatów że karta jest uszkodzona ani że trzeba ją sformatować. Podłączyłem ją do komputera. I okazało się że w folderze ze zdjęciami jest tylko jeden plik, natomiast rozrósł się znacznie folder lost.dir. I tam jest prawdopodobnie większość tych zdjęć. Próbowałem odzyskać zdjęcia za pomocą programu ZAR, nie można jednak było dokończyć tej operacji bo po skanowaniu, pojawiał się komunikat że jest jakiś błąd (2 razy skanowałem i 2 razy pojawił się ten komunikat). Potem próbowałem z programem RescuePro Deluxe. I pokazał mi się komunikat, że odzyskano 125 plików ale okazało się że wszystkie te pliki to to samo jedno zdjęcie. Podobny wynik wyszedł po skanowaniu programem Android Data Recover. Też to samo jedno zdjęcie odzyskane w 125 plikach. Czy w związku z tym jest możliwość odzyskania zdjęć z folderu LOST.DIR? Nie chcę formatować karty bo boję się że jeszcze bardziej zepsuję. Teraz po włożeniu karty przez USB do komputera system pokazuje, że wystąpił problem i nośnik należy zeskanować i naprawić. Ale wciąż ją widzi. Proszę o pomoc. Czy jest szansa na odzyskanie tych zdjęć, które są dla mnie bardzo ważne?

Edytowane przez baca01
Połączenie innych wątków o podobnej problematyce

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pirat183   
pirat183

@up Czy karta była kupowana z jakiejś sieciówki czy jednak z innego źródła np chin allegro lub komisu ??:) Nie chcę siać paniki ale mam dziwne przeczucie że problemy mogą aczkolwiek nie muszą wynikać z faktu iż karta ma sfałszowaną pojemność i dane poszły na straty :)

Wysyłane z mojego GT-S5660 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
matticitt   
matticitt

Jeśli karta nie jest renomowanej firmy to raczej możesz się pożegnać ze zdjęciami.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pirat183   
pirat183

@up Jeśli potwierdzą się nasze przypuszczenia to na odzyskanie zdjęć bym nie liczył I co najważniejsze w celu sprawdzenia nośnika i wyeliminowania takich sytuacji w przyszłości wykonałbym skan powolny ale dokładny programrm h2testw ;) Bo jeśli pojemność jest sfałszowana i dane idą na straty to moim zdaniem karta do kosza ;)

Nabazgrane w notesie s penem ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mariog5   
mariog5

Karta to Sandisk, więc raczej firma renomowana, i kupowana w pewnym sklepie.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pirat183   
pirat183

@up podrób sandiska nie brakuje. Jeżeli jesteś w stanie pogodzić się z utratą danych to ja osobiście sprawdziłbym nośnik programem h2testw . A jeżeli jednak karta została zakupiona w sieciówce (tzw pewnych sklepów nie brakuje niestety tamtejsi sprzedawcy sami często nie wiedzą że handlują podróbami co nie występuje w sieciówkach) .Być może zwyczajnie trafiłeś na zły egzemplarz wówczas masz gwarancję. Jeśli jednak odzyskanie zdjęć stawiasz jako działanie priorytetowe wówczas tego programów jest cała masa np choćby ten

Nabazgrane w notesie s penem ;)

Edytowane przez Rambdal
Dodano spoiler

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mariog5   
mariog5

Recuvą próbowałem. Efekt żaden. A ze stratą tych zdjęć trudno mi się pogodzić. Raczej na 100% trafiłem na wadliwy egzemplarz Sandiska. Zdarza się.

---------- Post dołączono o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

Co ciekawe wrzuciłem na tę kartę 1 plik w wordzie i 1 zdjęcie .jpg. I działały (!!!) dopóki nie odłączyłem karty i ponownie podłączyłem. Wtedy już niestety nie. Po ponownym podłączeniu pojawia się komunikat: "Przeglądarka fotografii systemu Windows nie może otworzyć tego obrazu, ponieważ nie obsługuje tego formatu pliku lub nie zainstalowano jej najnowszych aktualizacji". Word też nie może odczytać "swojego" pliku.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
daras83   
daras83

Ja raz miałem sytuację gdy zniknęły mi zdjęcia z karty od aparatu ale nie przejąłem się tym za bardzo. Kupiłem nową i zacząłem robić kopie zapasowe. Jeśli bardzo ci zależy na tych zdjęciach to zawsze możesz się zgłosić do Serwis - Centrum odzyskiwania danych powinni bez problemu je odzyskać. I na przyszłość pamiętaj o kopiach.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.