• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
Zenderable

tutorial
Odblokowywanie bootloadera metodą Flashtool

111 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Wstęp

Przedstawiam wam krótki poradnik na odblokowanie bootloadera i jego ponowne zablokowanie.

Uważam, że ten sposób jest o wiele lepszy i łatwiejszy od oficjalnego.

Informacje

• Klucze DRM zostaną utracone (chyba, że zrobisz Backup TA, wtedy zostaną przywrócone po przywróceniu backupu TA)

Wymagania

• Chęć wgrywania Custom Romów, typu CyanogenMod.
  • Flashtool - Download: Download | Flashtool
  • PC Companion (dla sterowników :D)

Co daje nam odblokowanie bootloadera?

• Dzięki temu możemy instalować niestandardowe kernele
  • Możemy wgrywać custom romy
  • Życie jest o wiele łatwiejsze! :DD

Odblokowywanie bootloadera:

Przed odblokowaniem:

1. Zapisz sobie numer IMEI wpisując w dialerze *#06# (tylko cyfry)

2. Wyłącz telefon. Wejdź w tryb FASTBOOT MODE (na niebiesko dioda się zaświeci). Sterowniki powinny się zainstalować (wyświetli się dymek, że zainstalowano) Po zainstalowaniu sterowników wystarczy odłączyć kabel USB i włączyć urządzenie.

3. Ważne! Przed odblokowanie bootloadera wejdź i sprawdź czy możesz odblokować. Wpisz w dialerze *#*#7378423#*#*, i wejdź Service info > Configuration > Rooting Status. Jeśli jest napisane YES to możesz odblokowaywać jeśli NO to nie bierz się do pracy!

Odblokowywanie bootloadera:

Przed odblokowanie zrób Backup TA: http://forum.android.com.pl/f1383/backup-ta-czyli-zachowaj-swoje-klucze-drm-452851/

1) Wejdź tu: Unlocking the boot loader | Sony Xperia

2) Kliknij "Start unlocking the boot loader"

3) Zapoznaj się i kliknij "continue"

4) Kliknij "Yes, I'm sure"

5) Zaznacz wszystko i kliknij "I accept"

6) Pokaże się takie coś:

[ATTACH=CONFIG]61750[/ATTACH]

7) Uzupełnij wszystko. Jeśli jest coś nie tak, to usuń 1-2 ostatnie liczby z IMEI

8) Teraz wchodzisz na e-mail i zapisujesz sobie kod który został przysłany.

9) Zainstaluj flashtool

10) W miejscu gdzie masz zainstalowany flashtool wejdź w folder /drivers i zainstaluj sterowniki: Flashmode, fastboot mode, Xperia Z

11) Odpal Flashtool'a

12) Kliknij przycisk BLU

13) Wyłącz telefon, a następnie poodłącz telefon trzymająć vol - (flashmode)

14) Pokaże Ci się wybranie telefonu, wybierz: Sony Xperia M2

15) Dalej pokaże się okienko. Czyli trzeba wejść w fastboot mode

16) Odpinamy telefon i w czasie podłączania trzymamy VOL +

17) Za chwilę pokaże się okienko. Trzeba tam wpisać kod który przyszedł na e-mail

18) Klikamy UNLOCK

19) Operacja powinna się zakończyć powodzeniem,

20) Włącz telefon. W telefonie wszystko się zrestartuje, będzie czysto.

Jeśli chcesz zablokować bootloader przywróć Backup TA.

WSZYSTKIE BŁĘDY, NIEDOCIĄGNIĘCIA PROSZĘ ZGŁASZAĆ MI NA PW.

Pomogłem? Doceń moją pracę i kliknij "postaw piwo" pod tym wątkiem. Dzięki ;)

Edytowane przez mattaj86
Dodałem prefix.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

hmm.. nie sądziłem ze utknę na czymś tak banalnym jak czynność "Wejdź w tryb FASTBOOT MODE" o co chodzi i jak to zrobić???

edit:

oki opanowane zamiast - przytrzymujemy +

edit:

na stronie sony pisze ze odblokowując bl musi być na andku 4.4.2

"Important note! In order to unlock your Xperia™ M2 you need to be on software version 18.3.C.0.37. Also beware that booting this device the first time after unlocking the boot loader may take a long time"

co o tym sadzicie ???

Edytowane przez kinomam0

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem to tylko Sony sobie tak napisało.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pisalem do SONY zapytanie czemu preferuja odblokowanie bootloader'a na anku 4.4.2 to w odpowiedzi zwrotnej otrzymalem informacje ze na KitKacie jest bezpieczniej bo sterowniku od aparatu sa na tej samej partycji co sam bootloader i na JB unlock BL grozi utrata tych sterownikow, utrata nie jest pewna ale jest ryzyko wiec SONY radzi z tym uwarzac bo nie da sie ponoc przywrocic tych sterownikow i tylko wymiana plyty moze pomoc.

---------- Post dołączono o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

I takie male info w fashtool jest juz sony xperia m2 wiec nie trzeba uzywac "zamiennikow" :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

uff bootloader odblokowany :o

poradnik wymaga drobnych aktualizacji ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jakie masz na myśli?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@kinoman0

Dlatego jest od tego Backup TA, dzięki temu wszystko zachowasz nawet na JB.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oki backup itd zrobiony ;)

Temat wymaga drobnych aktualizacji i np. w punkcie 14 cytuje :

14) Pokaże Ci się wybranie telefonu, wybierz: Sony Xperia SP

Flashtool troszeczkę się rozwinął i inaczej to wygląda ;) wiec moja propozycja brzmi abyś zezwolił na małą edycję poradnika

Pzdr.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Udało się bootloader odblokowany, jednak mam problem telefon restartuje się co jakiś czas niewiem co robić.

Ok już działa problem leżał po stronie roota.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez wedkarz91

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

panowie chyba uwaliłem telefon przy prubie odblokowania bl telefon sie nie włancza a komputer widzi nie rozpoznane usb jest jakas pomoc

---------- Post dołączono o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

Dobra telefon włączony ale nie mogę poradzić sobie bo nie mam wyboru telefonu i nie mogę przejść dalej

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.