Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

MrPromos

Brak możliwości wysłania MMS-ów

Polecane posty

MrPromos   
Otrzymana reputacja: 0
MrPromos
Napisano (edytowane)

Witam!

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem samsunga galaxy sII zakupionego w plusie. Jednak wczoraj wieczorem pojawił się problem z wysyłaniem MMSów. Wszelkie APNy są ok. Wykasowałem te co były, dodałem nowe (w dwóch różnych konfiguracjach, które znalazłem w internecie.

Dzwoniłem do plusa - twierdzą, że z siecią wszystko jest ok - ale MMSy wychodzące nadal nie działają. Spotkał się może ktoś z Was z podobnym problemem albo nie wiecie co może być tego przyczyną? APN internetowy też wywaliłem i z ręki wpisałem na nowo - niestety nic to nie dało. Przywracałem ustawienia fabryczne, robiłem reset z poziomu system recovery i nic.

MMSy przychodzące żeby było śmieszniej działają. Co jeszcze odkryłem? Gdy przełączę "tryb pracy sieci" na GSM/WCDMA (tryb automatyczny) mmsy działają bez problemu w momencie kiedy pojawi się przy strzałkach H1 albo 3G. Natomiast jak zaznaczam tryb "Tylko GSM" MMSy wychodzące przestają działać. Dziwna sprawa.

Ma ktoś jakieś pomysły??? Będę wdzięczny.

Edytowane przez MrPromos

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
werek   
werek

wynika to z faktu że "tylko GSM" aktywuje tryb 2G i nie wykorzystuje w żaden sposób pakietowej transmisji danych na której opiera się MMS

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
titus78   
Otrzymana reputacja: 9
titus78

u mnie nie ma to znaczenia czy jestem na 2G czy 3G, MMSy wychodzą i przychodzą, sieć Era, soft KE2

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MrPromos   
MrPromos

wsadziłem kartę z pleja...wszystko chula jak trzeba...dzwoniłem jeszcze raz do plusa...być może to wina przekaźnika albo kij wie o co kaman...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sinu600   
sinu600

Sieć ORANGE - u mnie jest też problem z mms,mianowicie też nie mogę wysyłać,a i odbieranie graniczy z trafem raz odbierze mmsa raz musze się na orange logować żeby odczytać.Przy wysyłaniu wskazniki dziwnie się zachowują 3g przełącza na hsdpa i nawet na edge, i tak mieli z pół godziny i nic,zero komunikatu że błąd tylko mieli i mieli.Odinstalowałem go sms ,odinstalowałem ustawienia ,pobrałem wszystko od nowa i czy to chce mmsa wysłać przez komunikator systemowy czy go sms nie idzie wysłać.Może problem tkwi w sieci? Awaria nadajnika? Bo 2 dni wstecz wszystko działało poprawnie.A dzwoniąc do konsultanta nie stwierdzili awarii na moim numerze.Więc trochę to dziwne,może ktoś podpowie co zrobić w tej sytuacji,bądz ma podobny problem.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
vonski   
Otrzymana reputacja: 42
vonski

Ja miałem problemy z wysyłaniem w Erze, ale jakoś ostatnio ustąpiły... wydaje mi się, że upgradzie do KE04, ale nie dam głowy że właśnie wtedy się naprawiło...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Leelaa   
Leelaa

Ja mam problem, ponieważ pisałam długi sms, telefon zamienił go na mms i... nie doszedł. A wam dochodzi do innych osób? Nie próbowałam wysłać mmsa obrazkowego, ale obawiam się ze rowniez nie wysle...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sinu600   
sinu600

Owszem może być wina softu,ale ja mam 3 telefony które pracowały w orange-monte,wave1,i9100. Żaden nie był w stanie wysłać mmsa mimo że wykasowane ustawienia i wgrane na nowo,i tez w sieci mówili że ok i nie zanotowali jakiś awarii,no i oczywiście do serwisu się udać albo zrobić test krzyżowy kart sim.Oczywiście nic to nie dało a do serwisu też nie oddawałem bo by mnie wyśmieli. Kupiłem t-mobile startery i wszystko działa jak należy.Z naszymi sieciami może też być tak że mają jakąś chwilową awarie i o tym nie wiedzą,bądz nie chcą wiedzieć. Pozdro.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość xxyz   
Gość xxyz

Ja nie mam żadnych problemów z wysyłaniem i odbieraniem MMSów w Orange...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
lufek   
lufek

Potwierdzam mi potrafią sms nie dochodzić pomaga restart fonu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.