Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

wookash88

Zagadnienia związane z kalendarzem i jego synchronizacją

Rozwiązany

Gentillo123   
Otrzymana reputacja: 0
Gentillo123

Nic nie pomogło. Zrobiłem hard reset smartfona. Sytuacja uległa poprawie aczkolwiek nie wszytko jest w 100% ok. Jeśli używam Business Calendar jest w porządku. Gdy jednak dodam wydarzenie przez aplikację Kalendarz od Google to duplikuje się, ale tylko raz. Dziwne.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
acerman123   
acerman123

Witajcie.

Do niedawna korzystałem z WP.

Przeszedłem na androida. Mam jednak problem z kalendarzem. Na Windowsie używam (dośc namiętnie) kalendarza konta Microsoft. Jest to konto nie @live.com, ale w zwykłej onetowskiej domenie.

I dotychczas, mając WP, nie miałem problemu - siłą rzeczy, to, co zapisywałem w komputerze pokazywało się na telefonie i na odwrót.

Niestety w Androidzie jest już tu problem. 

Zainstalowałem aplikację Outlook. Dodałem do niego konto Outlook. I tu mam dwa wykluczające się tematy, bo jak dodaję wspomniane konto, to mam kalendarz (słabo wyświetlany, bo nie mogę ogarnąć tego outlookowego wyświetlania np. w formie miesięcznej, tylko jako "plan dnia"), ale po dodaniu do tego Outlooka konta IMAPowego, maile wysyłane z IMAPa, wysyłane są z jakiegoś dziwnego maila w domenie @outlook.com "w imieniu" mojego adresu email...

Adres nadawcy w nowej wiadomości ustawiony jest na skrzynkę IMAP.

Czy ktoś miał podobny problem?

Wiem, że kalendarz mogę importować do Google'a, ale zależy mi, bym mógł zapisując zadania na komputerze, od razu mieć je także na telefonie.

I przy okazji: czy jest opcja wyświetlania wydarzeń  z kalendarza na ekranie blokady, tak jak to miało miejsce w moim WP?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kamil_w   
Otrzymana reputacja: 54
kamil_w

Co do domeny outlook.com to wejdź na stronę internetową usługi outlook, przejdź do ustawień i tam gdzieś jest opcja wyboru jak mają e-maile być wysłane.

Co do kalendarza, to eksportuj go do pliku, zaimportuj do kalendarza Google przez www i zacznij korzystać np. z Business Calendara.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
cebycz   
Otrzymana reputacja: 3
cebycz

Mam problem z kalendarzem Google.
Zawsze było wszystko dobrze. ale dziś mam dziwny problem.
na pc w kalendarzu mam np ze 14.stycznia mam zaplanowane 14-22 a na telefonie mam ze pracuje 14 ale nie mam godziny zakończenia.

Próbowałem para razy synchronizować kalendarz ręcznie.

Ktoś coś pomoże?

Edytowane przez deus

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zibi5   
zibi5

Witam wszystkich!

Korzystam ze standartowego kalendarza z androida 5.1. Zależy mi żeby planowane wydarzenia/ przypomnienia były zapisywane na pamięci telefonu, a nie mam takiej opcji, jest tylko możliwość zapisu na moim koncie gmail. Na starym telefonie Galaxy S1 gdy wchodzę na menu Kalendarze to jest m.in. konto gmail i Mój kalendarz i gdy dodaję wydarzenie mam taką możliwość jego zapisu, albo na gmail, albo mój kalendarz (czyli na telefonie). Na nowym jest tylko gmail. Gdy wchodzę w ustawienia kalendarza i dodaj konto to jest tylko możliwość dodania Exchange i Google, nie ma czegoś takiego jak mój kalendarz. Co musze zrobić żeby dodać takie konto które umożliwi zapis na telefonie?

Edytowane przez zibi5

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Rafal1111   
Rafal1111

Walczę z tym już drugi tydzień.

Kontakty udało mi się zsynchronizować po zabiegu eksportu kontaktów na kartę i dodania ich do pamięci.

Co dziwne synchronizajcę pokazuje na wszystkim że jest ok : zdjęcia, kalendarz itd.

Ale po wejściu na stronę google nie widze żadnych danych.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wojciech Ciuba   
Wojciech Ciuba

Witam, mam mały problem z synchronizacją kalendarza. Działa prawie idealnie, gdyby nie to że synchronizuje tylko rok w przód, dla mnie to poważna wada, u wszystkich tak jest? Czy tylko ja mam ten problem? Dodam że wyczyściłem cache kalendarza w zakładce aplikacje.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dreejk   
Otrzymana reputacja: 1
Dreejk
Napisano (edytowane)

Czy jest możliwość ustawienia w kalendarzu, że wydarzenie jest o danej godzinie? Ja mam tylko widełki od-do, a chcę wydarzenie zaznaczyć np. na godzinę 17, ale nie wiem jak długo będzie trwać. Teraz muszę po prostu wybierać na godzinę 17, do godziny 17, trochę bez sensu.

@@edit

Da się dodać do mojego kalendarza wydarzenia ze świętami itd? Widzę taką opcję, ale po wejściu w kalendarz na PC i kliknięciu w dane święto jest "Skopiuj do mojego kalendarza". Trzeba wszystkie święta wpisać tak ręcznie czy jest opcja synchronizacji wszystkich?

I czy istnieje też możliwość przeniesienia całego swojego aktualnego kalendarza na inne konto google? Czas zmienić byle jakie konto na troszkę bardziej oficjalne.

Edytowane przez Dreejk

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kamil_w   
Otrzymana reputacja: 54
kamil_w

Bez sensu jest tworzenie wydarzenia od 17 do 17. Przecież takie wydarzenie będzie niewidoczne w kalendarzu.

I da się przenieść Kalendarz.

Albo export przez www do pliku albo udostępnienie kalendarza ze starego konta nowemu kontu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dreejk   
Otrzymana reputacja: 1
Dreejk

Bardziej bez sensu jest ustawianie np. 17-18, skoro wydarzenie jest o 17 i nie jest ustalony czas trwania. A nie potrzebuje ustawiać jak długo coś będzie trwać tylko o której godzinie coś się wydarzy.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.