Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

wookash88

Zagadnienia związane z kalendarzem i jego synchronizacją

Rozwiązany

atmt   
Otrzymana reputacja: 0
atmt

Dzięki, spróbuję, znalazłem na razie aCalendar i też fajnie działa, robi to co trzeba, ale chciałbym wiedzieć dlaczego mój systemowy kalendarz przestał działać jak należy. Może ktoś coś znowu "ulepszył"..

Edytowane przez mobopx
Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości. Wystarczy użyć funkcji @wspomnij

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kamil_w   
Otrzymana reputacja: 54
kamil_w

Nine to nie tylko kalendarz. To również cała poczta, kontakty i zadania. Oflagowane maile są na liście zadań, dostępne są etykiety, działają zaproszenia/spotkania itd. Dlatego właśnie napisałem, że do Exchange'a chyba nie ma nic lepszego na Androida.

Staram się tłumaczyć tę aplikację. Wcześniej miałem sporo wolnego czasu i dużo przetłumaczyłem. Obecnie jest sporo nowych rzeczy dodanych, a ja nie mam czasu by nad tłumaczeniem przysiąść. :(

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Rubicon788   
Otrzymana reputacja: 0
Rubicon788

Nie działa mi synchronizacja z facebookiem kalendarza.Znikneły mi wszystkie daty urodziń.Nie mogę wł synchronizacji z Facebookiem(Synchronizacja wyłączona)

Edytowane przez skolsiwo
Połączyłem z odpowiednim wątkiem.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Suchy666   
Otrzymana reputacja: 2
Suchy666

Hej,

w Alphie ze starszym androidem dało się bez problemowo dodać do swojego kalendarza czyjś kalendarz z jego wydarzeniami i można było widzieć czyjeś wpisy.

Natomiast w android 5 nie ma takiej opcji albo ja nie umiem tego ustawić?

Pomożecie ?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nookie128   
Otrzymana reputacja: 1
Nookie128

Witam. Po synchronizacji kalendarza na nowym telefonie (Lenovo K6 Note) pojawiły mi się wydarzenia wypisane w dwóch językach. Da się to jakoś wyłączyć? Nie mogę znaleźć takiej opcji, a irytuje mnie to strasznie :)

Spoiler

17776838_1358129760891869_66828929_o.jpg

Edytowane przez mobopx
Dodaję spoiler

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
adasb82   
adasb82

Sprawdzałem ten problem na dwóch różnych telefonach i nie wiem czy jest to jakiś znany błąd, który do dziś nie został rozwiązany czy może jestem odosobnionym przypadkiem. Dodając nowe wydarzenie np. na 1 lipca 2018 nie jest ono synchronizowane z kalendarzem na telefonie (Moto X Style Android 6.0.1). Jeżeli dodam wydarzenie na dzień dzisiejszy ale rok 2018 czyli 8.06.2018 jest ono synchronizowane ale już 30.06.2018 nie. 

Czy ktoś może to u siebie sprawdzić i potwierdzić lub zdementować problem?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dzidexx   
Otrzymana reputacja: 2043
dzidexx

Gdy ręcznie zsynchonizujesz kalendarz(ustawienia-konta-google) też go nie ma?

Na www.google.../kalendarz również?

@adasb82

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
adasb82   
adasb82

Żaden sposób synchronizacji nie działa. Dodając wydarzenie przez web nie pojawia się ono na żadnym urządzeniu tablet/telefon. Sprawdzałem już na trzech różnych telefonach i kontach. Wszystko ładnie się synchronizuje do 12 miesięcy, jeżeli chcemy dodać coś powyżej możemy zapomnieć o synchro. W mojej branży rezerwacje 1 - 2 lata do przodu to podstawa. Byłoby super gdyby ktoś poświęcił 5min i sprawdził u siebie.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dzidexx   
Otrzymana reputacja: 2043
dzidexx

Nie wiem czemu tak masz.

U mnie wszystko jest; na każdym urządzeniu.

Sprawdź dobrze w ustawieniach kalendarza i google.

@up

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
EmdoTheDJ   
Otrzymana reputacja: 17
EmdoTheDJ

@Nookie128 zaloguj się na kalendarz google z poziomu przeglądarki i usuń wszystkie predefiniowane kalendarze, oprócz kalendarza opisanego "Święta w Polsce" czy jakoś tak. w telefonie, najlepiej mieć aplikację "Kalendarz google" chociaż na stockowej appce też powinieneś mieć funkcję, o której dalej napiszę, w kalendarzu od google jest to tak: rozwijasz menu po lewej -> ustawienia -> nazwa kalendarza (klikasz na nazwę, a nie na pole zaznaczenia po lewej) -> synchronizacja wł/wył.
Z kolei w aplikacji LG jest tak: menu po prawej -> wyświetlane kalendarze -> włączasz lub wyłączasz kalendarz.

po instalacji warto sobie wyłączyć w ustawieniach stockową appkę, żehy nie dostawać dwa razy powiadomień.

Ja swojego kalendarza używam jako grafiku do pracy, gdy dostaję rozpiskę, jak w tym miesiącu będę pracował, siadam przed komputer (z telefonu to zajmuje sporo czasu) i tworzę sobie wydarzenia w "osobnym" kalendarzu, duplikuję je po zapisie i ustawiam sobie inne godziny na przykład. Z racji tego, że zdarza mi się dość często o niektórych rzeczach zapominać, ustawiam sobie mnóstwo powiadomień o najbliższej zmianie, 24h wcześniej, żeby wiedzieć już dzień wcześniej, 12h wcześniej żeby pamiętać zanim się położę spać, 2h wcześniej, żeby wstać i naszykować się do pracy, 1h35m wcześniej, żeby wiedzieć, że mam mało czasu i lepiej przestać olewać poprzednie powiadomienie i 5 minut wcześniej, żeby zdążyć do czytnika z kartą, bo taki rygorystyczny system rozliczania czasu pracy mamy w zakładzie. a żeby moja narzeczona nie musiała ciągle pytać, jak pracuję, dałem jej prawo wlgądu przez jej telefon, jest ona jako osoba, która może oglądać ten jeden kalendarz, przeznaczony na grafik. Fajnie by było, żeby można było ustawić tak, że może dodawać wydarzenia, ale nie może modyfikować tych, które ja utworzyłem, bo czasem jak jej zmieni się grafik, to fajnie by było, jakbym dostał powiadomienie, że dodała nowe wydarzenie w moim czasie wolnym, np po pracy albo w dniu wolnym, i nie musiał bym czytać tych sms'ów ani wiadomości na facebook'u, tylko razem planowali byśmy sobie czas.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.