Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

lukasztm

Asus Transformer Book T200TA - opinie, dyskusja

Polecane posty

lukasztm   
Otrzymana reputacja: 0
lukasztm

Hej

Od premiery następcy T100 minęło już kilka tygodni a w sieci jak i tu na forum jest cisza. Postanowiłem więc założyć temat aby poznać waszą opinie na temat tego urządzenia. Jestem nim zainteresowany i chciałbym też poznać opinie użytkowników którzy równie chcą zakupić t200 bądź już mieli z nim do czynienia. Jak wrażenia ? uwagi, sugestie ? Jestem również ciekawy czy jest ( a jeśli nie to czy będzie ) dostępna wersja z modem LTE

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji ;)

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Faraonek   
Faraonek

Osobiście też jestem zainteresowany wszelkimi opiniami o asusie.

Do tej pory czytałem, że jest dość ciężki i ma niską rozdzielczość, ale bądźmy szczerzy. Na laptopach 15,6 cala bardzo często dają tą samą i jest wszystko ok.

Ciekawi mnie też kwestia acera switcha 11 z 4gb ram, tylko że cena ma wynosić ok. 2500 zł (600euro za granica), a to już sporo.

Orientuje się ktoś czy asusy t200 są gdzieś wystawione w starunie/rtv/gdziekolwiek do przetestowania?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zigino   
Otrzymana reputacja: 3
zigino
Orientuje się ktoś czy asusy t200 są gdzieś wystawione w starunie/rtv/gdziekolwiek do przetestowania?

Zgadzam się z tobą interesuje mnie acer switch 11 jak i asus transformer t200 i mam dylemat co kupić ;/

W Krakowie nie ma nigdzie, poluje na niego ale jest nie uchwytny, w żadnym sklepie nie jest wystawiony ;(

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
tomek304   
tomek304

ogladałem wczoraj T200TA w komputroniku. Jedynie co mogę powiedzieć to że wygląd dla mnie na plus w porównaniu do T100TA. Matowy tył tabletu(ogromna zaleta w porównaniu do T100TA) w jakieś tam wzorki wyczuwalne pod palcem. mocowanie tabletu do stacji takie samo jak w T100TA. Ogólnie wydaje się być lepiej spasowany nic nie trzeszczało i nie wyginało się. i komfort pracy będzie większy w porównaniu do poprzednika. Z wad to brak zaślepni na karte pamięci i dedykowane gniazdo do ładowania jak w laptopie które wydaje sie delikatne, jednak nie mogłem sie bardziej przyjrzeć temu(ponoć przez to ze jest gniazdo nie ma możliwośći ładowania przez port micro usb).

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zigino   
zigino
ogladałem wczoraj T200TA w komputroniku

W jakim mieście? i ew. którym komputroniku.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Hunter3000   
Otrzymana reputacja: 26
Hunter3000

U mnie w Sanoku jest pod zamówienie, tablet jak na razie sprawuje się zacnie, jeśli ktoś jakieś ma pytanie - pytajcie tutaj ;)

Edytowane przez Hunter3000

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zigino   
zigino
jeśli ktoś jakieś ma pytanie - pytajcie tutaj

Jesteś w posiadaniu t200ta ? Jesteś wstanie podać mi rzeczywiste wymiary ekranu + wymiary ekranu z obudową(ramką) ew zdjęcie przy zwykłym laptopie jaka jest różnica w wielkości. Jak jakość spasowania obudowy i plastiku. Czy trzeszczy przy zawiasach? czy są problemy z odczepianiem? Czy jest luz na wpięciu?(gibanie ekranu) Czy ekran przeciąża stacje z klawiaturą przy odchyleniu ?

Czy warto go kupić? czy lepiej kupić zwykły laptop do internetu?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Hunter3000   
Hunter3000
Jesteś wstanie podać mi rzeczywiste wymiary ekranu + wymiary ekranu z obudową(ramką) ew zdjęcie przy zwykłym laptopie jaka jest różnica w wielkości.

Nie mam w tej chwili jak, aczkolwiek jest na pewno o jakieś 1-2cm większy od T100TA

Jak jakość spasowania obudowy i plastiku.

Co do tabletu jest zdecydowanie lepiej niż w poprzedniej wersji, piękna matowa powłoka chroni przed palcowaniem, spasowanie jest dobre nic nie trzeszczy, przód ekranu trochę palców zbiera ale to normalne. Co do doku to plastik "czuć" jak się pisze aczkolwiek nie jest on jakiś odrzucający bo bardzo wygodnie i szybko się pisze.

Czy trzeszczy przy zawiasach?

Nic nie trzeszczy.

czy są problemy z odczepianiem?

Nie ma.

Czy jest luz na wpięciu?(gibanie ekranu)

Nie ma luzów.

Czy ekran przeciąża stacje z klawiaturą przy odchyleniu ?

Nie przeciąża. Do tego na dole doku można sobie bezproblemowo dysk wymontować.

Czy warto go kupić? czy lepiej kupić zwykły laptop do internetu?

Tego ci nie powiem, jeśli potrzebujesz czasem tabletu a czasem notebooka do pisania czy korzystania z innych aplikacji to to urządzenie spełnia swoje zadanie. Nie jest to pionier szybkości i wydajności ale w zupełności nadaje się do internetu, filmów i mniej wymagających gier.

PS. Czy po pierwszym ładowaniu urządzenia rozładowywanie bateri jest takie szybkie? BatteryStatus mi pokazuje max. 4-5h pracy >:(

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
lukasztm   
lukasztm

@Hunter

a ja zapytam Ciebie o samego windowsa. A mianowicie, jak sprawuje się windows 8 podczas korzystania z samego dotyku Komfortowo się użytkuje ? programy i aplikacje. Sam interfejs metro jest chyba dobrze sprecyzowany pod dotyk ale jak wygląda już z sprawa z normalnym deskopem ikonkami etc.. Drugie pytanko, czy dużo "śmieci " od asusa jest wgrane w system po pierwszym uruchomieniu t200

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Hunter3000   
Hunter3000

Nie ma praktycznie nic od ASUSa oprócz obowiązkowych software z driverów i jakieś dwie śmieciowe apki w metro ui, co do działania systemu to genialnie pracuje się na dotykowym interfejsie, ale na pulpicie również, wystarczy w ustawieniach ekranu nieco zwiększyć (o 2-4 pixele) wielkość czcionek i automatycznie większość interfejsu staje się dobrze czytelna i umożliwia sprawniejszy dotyk. Jedynie martwi mnie czas działania na baterii niby ma pracować do 8-10h a trzyma około 4-5h na czuwaniu. >:(

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.