Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

Lanc

O backupie słów kilka...

Polecane posty

miensko   
Otrzymana reputacja: 0
miensko

Czy jeśli jakieś aplikacje są przeniesione na sd, to czy po wipe dane np. zapisane info, daty itp. zostaną usunięte? Bo chyba muszę przywrócić dane fabryczne, a w gruncie rzeczy nie muszę solidnego backupa oprócz kontaktów i ew danych 2 aplikacji przeniesionych po pobraniu z marketu na sd

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lanc   
Otrzymana reputacja: 5
Lanc

Tak zostaną usunięte. Dane aplikacji siedzą w pamięci wewnętrznej telefonu, na SD masz tylko plik .apk czyli całą aplikację.

Tapnięte z HTC HD2

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wudek   
Wudek

Witam,

Moze i lamerskie - ale takie pytanie - czym zrobic backup wszystkiego czyli: aplikacje, kontakty, konta mail, ustawienia ikon, np. folder organizer, innych aplikacji itp. tak aby wgrac sobie nowy rom i szybko przywrocic wszystkie ustawienia.

Ja uzywam MyBackup Pro - ale przy przywracaniu ustawien fabrycznych tak naprawde wykorzystalem backup kontaktow, polaczen, snms-ow. Konfiguracje poczty i przywracanie aplikacji robilem recznie - a to dluuuga zabawa.

Co polecacie? Po zrootowaniu mam ClockworkMod Recovery - czy to mi sie przyda?

Czy wybrac np. Titanium Backup?

Testujac rom-y fajnie by bylo latwo i przyjemnie wracac do swoich ustawien a nie za kazdym razem robic wszystko od poczatku (brrr ...).

Proba o rady,

Pozdr,

Wudek

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dominikwrobel   
Otrzymana reputacja: 1
dominikwrobel

1. Jeśli zmieniasz romy w celu testowania to w CWM backup wszystkiego robisz. Zawsze możesz wrócić do tego czy owego romu w nienaruszonym stanie.

2. Jeśli zaś przechodzisz z jakiegoś romu na inny i chcesz na tym nowszym pozostać to My backup root (darmowy jest oczywiście) oraz Titanum backup (płatny)

Odnośnie kontaktów to nie radzę robić niczym backupa tylko trzymać je na Gmailu. Sam robiłem backupy kontaktów przez My backup to później miałem przy synchronizacji błąd 170 usuniętych kontaktów.

Swypnięte Bladym

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
navegare   
navegare

Mam pytanie odnośnie CWM.

Gdzie przechowywane są kopie systemu? Czy tylko na karcie SD czy także w pamięci telefonu (i te widzę po wejściu w tryb recovery)?

Ile tych kopii jest przechowywanych i czy w prosty sposób można skorzystać z którejś starszej?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dominikwrobel   
dominikwrobel

Na karcie pamięci są przechowywane kopie. sdcard/clockworkmod

Nie wiem jak jest z tel które mają swoją pamięć wew. Na pliki.

Gdy chcesz przywrócić backup to możesz wybrać której kopi użyć. Nazwy kopi to data kiedy zrobiony był backup. Jak się nie mylę to jest rok, miesiąc, dzień, godzina, minuta, sekunda.

Swypnięte Bladym

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
navegare   
navegare

Bawię się, więc kopia to podstawa :)

LG 2X pracuje z dwiema kartami. Jedną, wewnętrzną widać pod /sdcard, z drugą jest wiecznie problem, większość programów nie obsługuje jej wcale, niektóre inne widzą tylko ją i jak jej nie ma stwierdzają, że karty w ogóle brak.

CWM robi kopie na karcie wewnętrznej.

Więcej miejsca mam na zewnętrznej, więc starsze kopie przeniosłam tam.

I teraz jest tak:

na karcie wewn. kopia nr 3 (numerek dla ułatwienia)

na karcie zewn. kopie nr 1 i 2

Po odpaleniu recovery widoczne wyłącznie 1 i 2. I tak też widział przed przeniesieniem kopii (wtedy jeszcze 3-ki nie było).

Nie mam pojęcia jak to obsługiwać i od czego to zależy :)

Co zamontować, co odmontować i kiedy?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dominikwrobel   
dominikwrobel

To nie pomogę bo nie wiem.

Następnym telefonem jaki kupię to będzie 2X także się przekonam co to pamięć wbudowana i zewnętrzna.

Na SGS jest jakiś sposób aby dane gier gameloftu instalowały się na zewnętrznej karcie.

Zapytaj w dziale swojego telefonu może bo kartę zew masz raczej domyślnie zamontowaną gdy jesteś w recovery

Swypnięte Bladym

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
navegare   
navegare

Pobawię się w copy-paste :)

Z tym montowaniem to różnie bywa... Zwykły restart telefonu - i potrafi zamontować tylko jedną i to losowo. Niby pokazuję się komunikaty "montuję wewnętrzną", "montuję zewnętrzną", ale wynik bywa niespodzianką.

Nie wiem czy od zawsze tak było - na pewno jest po restore systemu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dominikwrobel   
dominikwrobel

Może format karty zew. by pomógł?

Swypnięte Bladym

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.