Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

bypiskle

Fast charge do Samsunga Galaxy S4

Rozwiązany

bypiskle   
Otrzymana reputacja: 0
bypiskle

Siema!

Premiera Samsunga Note 4 przyniosła nam funkcję FAST CHARGE. Promotorem jest tutaj Ładowarka 9V. I rodzi się pytanie!

Czy można taką ładowarke zastosować do SGS4?

Uzyskując szybsze ładowanie. Bateria na pewno swoje dostanie... czy gra jest warta świeczki?

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Szymon035   
Otrzymana reputacja: 1012
Szymon035

Ja bym osobiście takiej nie stosował. Wg mnie jest to niebezpieczne i bateria może nawet wybuchnąć.

Później się słyszy że wybuchł taki i taki telefon. W większości przypadków jest to wina ludzka i jest to spowodowane nie oryginalnymi akcesoriami, w tym przypadku była by to oryginalna ładowarka ale nie przystosowana do tego modelu.

To jest tak jak byś chciał podładować akumulator samochodowy większym napięciem niż 12-14V. Też może wybuchnąć

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bypiskle   
bypiskle

To załóżmy przypadek nieszczęśliwy w warstwie społecznej biznesmanów. Mamy tutaj do czynienia z niewiedzą. Mają bo mają i uzywają. Czasem nawet po kilka modeli. Więc jeśli ktoś taki przez przypadek by to podłączył to w jaki sposób w/w jakiegoś wypadku będzie odszkodowanie/gwarancja?

CIekawe jak samsung to przemyślał?!

Swoja drogą jeżeli nie należy ładować baterii wyższym napięciem powyzej + kilka volt bo tak jest to jak samsung to uzyskał? Bo raczej na pewno nie zmienił voltage'u całego Note'a.

Jeśli by to działało! TO czemu nie? :D

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
adamus2006   
Otrzymana reputacja: 57
adamus2006

Urządzenie ma i tak w sobie wbudowane ograniczenie przyjmowania prądu w S3 ładowarka ma 1A , ładując z note 2 ładowałem 2A jak jest na ładowarce ale i tak urządzenie ładuje się max 1A (sprawdzałem)bo ma takie ograniczenie i nie da się bez zmian w systemie ładować szybciej , możesz użyć i 10A i tak nie naładujesz szybciej .

Zrzeszą tak samo jest w S4 , ładowarka ma 2A a urządzenie maksymalnie przyjmuje 1,2A i właśnie ładuje tylko 1,2A .

A tu potwierdzenie mojej tezy , ładuje 1.2A a może do 1,9A ale urządzenie ogranicza do 1.2A i nic tego nie zmieni no chyba że edycja w systemie

post-61793-14255755414756_thumb.jpg

Edytowane przez adamus2006

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Maciejka   
Otrzymana reputacja: 1
Maciejka

No chyba że bateria będzie wyciągnięta i w osobnym urządzeniu będzie ładowana, ale to też się nie uda bo bateria nie jest przystosowana do tak dużego natężenia prądu i tak jak wszyscy twierdzą może wybuchnąć. Trzeba by było kupić specjalną baterię która by potrafił wytrzymać tyle Amperów.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wilu94   
Wilu94

[/color]

ja bym osobiście takiej nie stosował. Wg mnie jest to niebezpieczne i bateria może nawet wybuchnąć.

Później się słyszy że wybuchł taki i taki telefon. W większości przypadków jest to wina ludzka i jest to spowodowane nie oryginalnymi akcesoriami, w tym przypadku była by to oryginalna ładowarka ale nie przystosowana do tego modelu.

To jest tak jak byś chciał podładować akumulator samochodowy większym napięciem niż 12-14v. Też może wybuchnąć

szymon akurat co do ładowania to głupoty mówisz. Podłącz prostownik do akumulatora i sprawdź jakie masz napięcie. Alternator samochodowy wyda ci napięcie rzędu 14,4v (zakładając że jest dobry alternator) to samo jest z baterią w telefonie. Masz na niej napięcie blisko 4v a napięcie ładowania jest wyższe np 5v i bateria żyje i ma się dobrze

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Szymon035   
Otrzymana reputacja: 1012
Szymon035
szymon akurat co do ładowania to głupoty mówisz. Podłącz prostownik do akumulatora i sprawdź jakie masz napięcie. Alternator samochodowy wyda ci napięcie rzędu 14,4v (zakładając że jest dobry alternator)

Kolego ty mnie nie ucz o samochodach bo jestem mechanikiem samochodowym i mam z tym co dziennie do czynienia.

Chodzi o to że gdybyś podłączyć akumulator powiedzmy na 220V to wybuchnie.

Z baterią w telefonie jest tak samo. Standardowo ładowanie ma 5.0V a jak podłączysz pod 9.0V to na pewno z baterią się coś stanie

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gregs   
Otrzymana reputacja: 479
Gregs
jak podłączysz pod 9.0V to na pewno z baterią się coś stanie

Być może, ale prawdopodobnie wcześniej padnie chip odpowiadający za automatykę ładowania.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mbodulski   
Otrzymana reputacja: 18
mbodulski

Trzeba rozwalić baterię i odczytać jaki chip siedzi w środku, wg danych katalogowych będzie wiadomo na ile można sobie pozwolić względem baterii.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ganjax   
Otrzymana reputacja: 77
Ganjax

Ech jak sie tacy znawcy wypowiadaja to... Rozwiewam mity. Podlaczajac 9v do baterii nic sie nie stanie, ze wzgledu na niskie natezenie pradu. Telefon ogranicza przyjmowana moc do okreslonego pulapu. Fast charge nie polega na podniesieniu napięcia, tylko zwiększenia limitu amperażu w kernelu. Przykładowo G2 ma ładowarke out 5v 1.8A i tyle samo przyjmuje, w rezultacie ładuje sie ok godz czasu.

Ps. Szymon: A jak podlaczysz pod akumulator 220v to sie nic nie stanie. Taki z Ciebie mechanik a nie wiesz ile ciagnie rozrusznik?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.