Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

bypiskle

Fast charge do Samsunga Galaxy S4

Rozwiązany

mbodulski   
Otrzymana reputacja: 18
mbodulski

@up

Mowa jest o ładowaniu baterii bez udziału telefonu i w tym konkretnym przypadku amperaż dla stabilizatora ustawiony w kernelu nie ma nic do rzeczy.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bypiskle   
Otrzymana reputacja: 0
bypiskle

Czyli reasumując... potrzebuje wypowiedzi kogoś mądrego... Da radę czy nie? :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
prymus   
Otrzymana reputacja: 0
prymus

Witam czytam sobie wasze wypowiedzi i na moje samo napięcie nie ma za bardzo do znaczenia jak wcześniej ktoś napisał bo i tak urządzenie mu na to nie pozwoli. Z ładowaniem baterii jest tak samo jak z ładowaniem akumulatora i tu akurat można coś zmienić jak się ładuje mniejszym prądem.Jednym z podstawowych parametrów akumulatora jest pojemność. Jest to zdolność ogniwa do przechowywania ładunku elektrycznego zwykle wyrażana w amperogodzinach [Ah] i jednostkach krotnych (w układzie SI jednostką ładunku jest kulomb, 1 Ah = 3600 C). Typowy akumulator samochodowy ma pojemność ok. 50 Ah, co oznacza, że jest zdolny dostarczać prąd o natężeniu 1 A przez 50 godzin, typowe akumulatorki miniaturowe rozmiaru R6 (AA) charakteryzują się ładunkiem rzędu 500–3000 mAh, zatem prąd 100 mA mogą dostarczać przez 5–30 godzin. A teraz wracając do tej ładowarki jest ona także na SGS4 ale jako prototyp

i pozwala naładować telefon w 30 sekund ale ile cykli taka bateria wytrzyma nie wiadomo.Ładowanie baterii smartfona w 30 sekund - prototyp już działa - Technowinki tu jest pokazane na nasze SGS4.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Justice   
Otrzymana reputacja: 68
Justice

@prymus Na podanym przez Ciebie filmiku jest S3 ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
flash608   
Otrzymana reputacja: 1
flash608
Urządzenie ma i tak w sobie wbudowane ograniczenie przyjmowania prądu w S3 ładowarka ma 1A , ładując z note 2 ładowałem 2A jak jest na ładowarce ale i tak urządzenie ładuje się max 1A (sprawdzałem)bo ma takie ograniczenie i nie da się bez zmian w systemie ładować szybciej , możesz użyć i 10A i tak nie naładujesz szybciej .

Zrzeszą tak samo jest w S4 , ładowarka ma 2A a urządzenie maksymalnie przyjmuje 1,2A i właśnie ładuje tylko 1,2A .

A tu potwierdzenie mojej tezy , ładuje 1.2A a może do 1,9A ale urządzenie ogranicza do 1.2A i nic tego nie zmieni no chyba że edycja w systemie

[ATTACH]95890[/ATTACH]

Masz rację, ale tylko częściowo. Samsung (nie pamiętam dokładnie od którego softu) ograniczył max. prąd ładowania ze względu na większe nagrzewanie się telefonu. W przypadku, gdy ładujemy telefon w nocy, nie ma to znaczenia, jednak korzystając np. z telefonu podczas jazdy samochodem jako GPS, telefon wystawiony na słońce za szybą samochodu potrafi znacznie się nagrzewać. W moim przypadku Yanosik + Sygic = ok.54-58 stopni procesora. Mapy google nagrzewają procesor do 60 kilku stopni. Gdy odpalimy np. Yanosika + nawigację + widerejestrator w słoneczny dzień temp. potrafi dojść do 99 stopni (sam testowałem).

Wracając do wartości prądu, na starszych softach była możliwość ładowania telefonu prądem 1,9A przy włączonym ekranie, a powyżej danego softu telefon ładuje się takim prądem, ale tylko i wyłącznie na wyłączonym ekranie.

Co do Note 4 i szybkiego ładowania, to ów "ficzer" wynika z faktu podniesionego napięcia z 5V (2A) do 9V (1,67A), co daje nam odpowiednio 10W oraz 15W. Stąd różnica w przekazywanej mocy do telefonu.

NIE ZADZIAŁA TO Z INNYM TELEFONEM, gdyż na tą chwilę obsługuje to tylko Note4 (chyba, że o czymś nie wiem). Inne telefony nie pozwolą, czy też nie mają opcji wymuszenia na ładowarce wyprodukowania przepływu elektronów o napięciu 9V, co nie oznacza, że nie można ładowarką od Note 4 ładować dowolnego urządzenia opartego na złączu micro USB o napięciu 5V, innymi słowy, tylko Note 4 ma możliwość szybkiego ładowania, a inne urządzenia można ładować tą ładowarką, ale w "normalnym" trybie.

P.S. nie polecam podpinania akumulatora 12V pod 230V jak tutaj niektórzy piszą ;)

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Slavex   
Otrzymana reputacja: 1
Slavex

Dokładnie tak. Ładowarka fast Charge 9V dziala w taki sposób że można do niej cokolwiek żeby naładować napięciem 5V. Podlaczajac urządzenie wspierające fastcharge, ładowarka otrzymuje od urządzenia sygnał że może zmienić napięcie na 9V i zmienia je. Dzięki temu telefon laduje się większą mocą.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.