Nowy konkurs! Mamy do rozdania cztery (4) flagowe smartfony!

>>> KLIKNIJ TUTAJ <<<

Gość subuk

Moduł NFC w obecnie sprzedawanym SGS2 ... jest, czy nie ma ?

135 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Forumowa wyszukiwarka nie znalazła ani jednego postu o NFC (Near Field Communication) ... czytałem nie raz, że model z modułem umożliwiającym wykonywanie płatności zbliżeniowych (itp) będzie dopiero dostępny przed końcem roku ... podczas gdy na stronie Samsunga wyraźnie jest napisane:

Płać komórką, dzięki technologii NFC

Po co nosić ze sobą porfel? Telefon Samsung Galaxy S II wyposażony jest w technologię NFC - wysokoczęstotliwościowy standard komunikacji radiowej, który umożliwia bezprzewodową wymianę danych na niewielkie odległości. Umożliwia to dokonywanie bezprzewodowych transakcji za pomocą zbliżenia telefonu do czytnika lub nawet wykorzystanie telefonu jako karty dostępowej do pomieszczeń.

Sam już nie wiem, jak to z tym jest ? ;)

W sumie to bardzo użyteczny ficzer :D

Edytowane przez subuk

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co się orientuje te modele które aktualnie się znajdują na rynku nie posiadają tego modułu. Wiąże się to z tym, że dystrybutor nie dostarczył ich na czas do Samsunga, wobec czego dopiero "druga" partia tych telefonów będzie posiadała ten NFC.

Swoją drogą, jak dla mnie niepotrzebny gadżet.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Forumowa wyszukiwarka nie znalazła ani jednego postu o NFC (Near Field Communication) ... czytałem nie raz, że model z modułem umożliwiającym wykonywanie płatności zbliżeniowych (itp) będzie dopiero dostępny przed końcem roku ... podczas gdy na stronie Samsunga wyraźnie jest napisane:

Płać komórką, dzięki technologii NFC

Po co nosić ze sobą porfel? Telefon Samsung Galaxy S II wyposażony jest w technologię NFC - wysokoczęstotliwościowy standard komunikacji radiowej, który umożliwia bezprzewodową wymianę danych na niewielkie odległości. Umożliwia to dokonywanie bezprzewodowych transakcji za pomocą zbliżenia telefonu do czytnika lub nawet wykorzystanie telefonu jako karty dostępowej do pomieszczeń.

Sam już nie wiem, jak to z tym jest ? ;)

W sumie to bardzo użyteczny ficzer :D

wskaż źródło cytatu, ja takiego wpisu na samsung.pl nie odnalazłem

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
Przydatne linki:
Pierwsze kroki na forum
Zmiana tytułu wątku
Jak poprawnie nazwać temat
asda das dasdsas[/warnt]

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

titus78 Proszę ...Samsung GALAXY S II

Było to już zanim zakupiłem telefon ... gdyby tak się okazało, że rzeczywiście tego modułu nie ma ... to zwrot murowany :D

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko fajnie, nie dostarczył, dostarczy niedługo, będą pod koniec roku, czyli informacje rzetelne i przejrzyste, ale Samsung oszukał klientów, bo nawet na targach podkreślał jakie super będzie NFC w Galaxy S2. Jestem zwolennikiem tego modelu i nie jest mi to niezbędna technologia, ale Samsung na pewno wiedział wcześniej, że będą problemy z dostawą NFC, a informacja pojawiła się dopiero w trakcie sprzedaży (jeśli dobrze pamiętam)

PS Zwrot jak zwrot, ale tutaj można by sprawę wytoczyć, zbiorowy pozew w sprawie oszustwa i fałszywej reklamy

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I oszukuje w dalszym ciągu, gdyż informacja widnieje jak byk na ich oficjalnej stronie w opisie modelu (link w poprzednim moim poście).

Jutro dzwonię ... ciekawe, co miła Pani tym razem mi powie :D

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I gdzie to wykorzystasz? Które sklepy obsługują nfc?

Sent from HAL-I9000 using Tapatalk

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W okolicy wszystkie ... nawet warzywniaki (terminale obsługujące płatności zbliżeniowe)... w Toruniu też pewnie u ojca dyrektora można na ofiarę dać w ten sposób ... :D:P

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@ k0v4l

Napisałem Ci, że nie potrzebuję tej technologii, ale w Ameryce ludzie szukają takiej okazji do zbiorowych pozwów :)

chodzi o to, że NFC było traktowanie w przypadku promocji Galaxy S2 jako ogromną zaletę, a wyszła kicha, oby nadrobili to supportem i aktualizacjami : )

Edit: No płatności zbliżeniowe mam na karcie, ale akurat ja bardziej myślałem o wykorzystywanie tej technologii do pozyskiwania informacji o różnych miejscach, produktach etc. etc.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.