Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Zgarnij Samsunga Galaxy S6 Edge!

Konkurs Opera & Android.com.pl

- - - - -

Moduł NFC w obecnie sprzedawanym SGS2 ... jest, czy nie ma ?

nfc obecnie sgs2 sprzedawanym

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
134 odpowiedzi w tym temacie

#31 OFFLINE   abad0n

• 33 postów
  • Telefon:I9250 Galaxy Nexus

• Tablet:Apple Ipad2 16 GB

• Firmware:IMM76I.I9250XXLA2

• Kernel:3.0.8-gda6252b

Napisano 08.06.2011 - 06:31

A to ciekawe co piszecie o tym NFC. Sam chętnie bym z tekgo kożystał i byłem święcie przekonany ze telefon jest w to wyposażony.

@subuk

Czekam kolego na info, co tam Ci Samsung odpisze :)

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#32 Gość_subuk_*

Napisano 08.06.2011 - 08:09

Jeden kolega z forum (który nota bene wysłał wiadomość później niż ja) dostał już z COK Samsunga odpowiedź o treści:
"iż w telefonie Samsung Galaxy S2 nie ma czytnika NFC"...i tyle.
Obawiam się, że w ogóle to chyba nie jest czytnik ? Czytnik - czyta (odbiera), jak sama nazwa wskazuje ... a moduł NFC musi przecież chyba też nadawać aby nastąpiła transmisja danych.
Smuci mnie najbardziej, że w jego przypadku odpowiedź była tak skromna, bez żadnych wyjaśnień i udzielona najwyraźniej przez osobę niekompetentną. :mad:
Zobaczymy, kto i co napisze mi :kwasny:

#33 OFFLINE   Deany

• 545 postów

Napisano 08.06.2011 - 10:37

Oczywiście Panie redaktorze W ramach rekompensaty przyjedzie jeszcze żeńska siatkarska reprezentacja Korei Pd. do lat 20 wymasować Ci stopy w pokorze

Sam Galaxy S2 by wystarczył, ale skoro się upierasz.. :)
Tylko pamiętaj, że masz na to wszystko czas do 20-tego, bo wtedy ten telefonik wpada w moje ręce i przyda się już tylko siatkarka :D

Jeden kolega z forum (który nota bene wysłał wiadomość później niż ja) dostał już z COK Samsunga odpowiedź o treści:
Obawiam się, że w ogóle to chyba nie jest czytnik ? Czytnik - czyta (odbiera), jak sama nazwa wskazuje ... a moduł NFC musi przecież chyba też nadawać aby nastąpiła transmisja danych.
Smuci mnie najbardziej, że w jego przypadku odpowiedź była tak skromna, bez żadnych wyjaśnień i udzielona najwyraźniej przez osobę niekompetentną. :mad:

Nie do końca, Android Gingerbread początkowo obsługiwał tylko czytanie informacji NFC np. informacje o produktach w sklepie, dopiero później wprowadził, chyba z wersją 2.3.1, dwukierunkową transmisję : ) sam chip NFC może działać też tylko w jedną stronę, bądź w dwie jak w przypadku płatności zbliżeniowych : )

#34 OFFLINE   sebol723

• 1525 postów
  • Telefon:Sony Xperia Z3

• Tablet:Nexus - 7' 32gb 2013

• Firmware:Lollipop 5.0

Napisano 08.06.2011 - 11:00

Samsung wszystkie te modoly nfc dal do avilli nfc:-) a bajer fajny można placic w mcdonaldzie czy w rossmanie

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
SONY XPERIA Z3 & Nexus 7 2013 - 5.0.2 - LOLLIPOP

Zaostrzenie walki z bałaganem i spamerami
> Masz problem? Zanim rozpoczniesz nowy temat skorzystaj z wyszukiwarki.

#35 OFFLINE   BartT-GSM

• 5213 postów
  • Telefon:Note 3 ,iP5S

• Firmware:Fresz

Napisano 08.06.2011 - 11:23

No nie wszystkie bo jeszcze w nexusie mam NFC :)

Zobaczycie niedlugo wyjdzie i9100 z tym modulem i bedzie "wielki hit" :)

Dołączona grafika

Szybka LCD i9300, i9505// i9100,Note I i II,ACE,Nexus 7/ OTG 3.0 Note 3 z zasilaniem

#36 OFFLINE   SarmaX

• 21 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy S II

Napisano 08.06.2011 - 12:00

Ciekawe, koreańskie modele SGS2 mają NFC...
Korean Galaxy S II has NFC!!! *pics* - xda-developers

#37 OFFLINE   Deany

• 545 postów

Napisano 08.06.2011 - 12:18

Korean Galaxy S II has NFC!!! *pics* - xda-developers

ale o tym było już,że modele tam trafiające mają, dla Europy brakowało

#38 OFFLINE   titus78

• 466 postów
  • Telefon:Galaxy SII, Galaxy Note II, Xperia Z1

• Firmware:najnowszy stock and tweaks

Napisano 08.06.2011 - 13:45

maile z odpowiedzią były dwa (jestem obu adresatem) i przytoczyłem im specyfikację, która cały czas widnieje na stronie Samsung GALAXY S II

pierwszy z formularza zgłoszeniowego Samsunga:
"Szanowny Kliencie

W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

iż w telefonie Samsung Galaxy S2 nie ma czytnika NFC.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem
xxxxxxxx (nazwisk nie podaję celowo)"

i drugi otrzymany później choć wysłany dzień wcześniej z kontaktu dla mediów press.pl@samsung.com:
"Szanowny Panie,

Model Galaxy S II będzie występował zarówno z modułem NFC, jak i bez. Bardzo możliwe, że Pana egzemplarz tego modułu nie ma. Na stronie New URL, znajdują się wszelkie informacje dotyczące telefonu. W razie dodatkowych pytań uprzejmie proszę o kontakt z naszą infolinią produktową.

Z poważaniem,

Samsung electronics Polska"

nie wiem jak dalej pociągnę tą sprawę ale chyba warto walczyć o swoje, w specyfikacji są informacje, że jest a okazuje się inaczej

#39 Gość_subuk_*

Napisano 08.06.2011 - 13:49

Może kładą na to lagę ... bo nawet po tych kilku mailach z naszej strony, funkcja NFC dalej widnieje pięknie opisana na stronie galaxy ... :facepalm: Coś mi się wydaje, że pora jechać do prezesa parę opon zapalić :D

#40 OFFLINE   slavco

• 292 postów
  • Telefon:SGS II

• Firmware:4.1.2 oryginalny

Napisano 08.06.2011 - 13:54

No nie wszystkie bo jeszcze w nexusie mam NFC

Samsung wszystkie te modoly nfc dal do avilli nfc:-)

Da się ?? Oczywiście, że tak. Jest wiele innych wiekszych, bardziej zaawansowanych podzespołów i jakoś nie ma problemu z tym. Mam nadzieję, że w kontekście tego, że w innych modelach Samsunga jest ten chip to szybko zawita do galaktyki 2.

Użytkownik slavco edytował ten post 08.06.2011 - 15:49

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nfc, obecnie, sgs2, sprzedawanym