• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
Patryk98

Trooper 5.5 - 4.2.2 by LosTigeros

52 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Opis

Dzisiaj udostępniam wam pierwszy ROM do tego telefonu.
Jest to jedyna działająca wersja na rynku (inne rzeczy takie jak backupy nie działają na wszystkich telefonach).
Ten ROM posiada Androida w wersji 4.2.2 poza operatorskiej na buildzie SW14.
ROM ten został skompilowany w dniu (26-10-2014) (podstawa w 01-07-2014).
ROM powinien działać na każdym modelu Kazam Trooper X5.5.

Download

Hasło: brak

- Mega.co.nz: ROM - Kazam 5.5 (Mega.co.nz) | Bez Refa: ROM - Kazam 5.5 (Mega.co.nz)

Aktualizacje/Changelog

Instalacja sterowników

Jeśli wcześniej nie miałeś(aś) kontaktu z aplikacją Flash Tool, należy pierw zainstalować sterowniki.
  • Otwórz "Menedżer urządzeń"
  • Wciśnij prawym przyciskiem myszy na nazwę twojego komputera/laptopa (1-wsza linijka)
  • Wciśnij "Dodaj starszy sprzęt"
  • Wciśnij "Dalej >"
  • Zaznacz "Zainstaluj sprzęt, który wybiorę ręcznie z listy (zaawansowane)"
  • Wciśnij "Dalej >"
  • Zaznacz "Pokaż wszystkie urządzenia"
  • Wciśnij "Dalej >"
  • Wciśnij "Z dysku..."
  • Wciśnij "Przeglądaj..."
  • Wybierz plik z rozszerzeniem *.inf (jest on w folderze "DRIVER")
  • Wciśnij "OK"
  • Instaluj po kolei wszystkie widoczne urządzenia ze sterownika.

Instrukcja Instalacji

Wgrywanie na telefonie który posiada już ten ROM, ale np. ma boot-loop lub chcesz przywrócić czysty ROM po wgraniu MOD'u
  • Przygotuj telefon: wyjmij oraz włóż baterię.
  • Uruchom program Flash Tool (flash_tool.exe).
  • Wciśnij przycisk "Download Agent" i wybierz plik "MTK_AllInOne_DA.bin" który znajduje się w folderze "FLASHTOOL".
  • Wciśnij przycisk "Scatter-loading" i wybierz plik "MT6572_Android_scatter.txt" znajdujący się w folderze "BIN".
  • Wciśnij przycisk "Download".
  • Po pomyślnym wgraniu wyłącz program Flash Tool.
  • Wyjmij baterię, odłącz kabel USB.
  • Włącz program Imei/SN Writer.
  • Obok "PLATFORM" wybierz "SMART PHONE".
  • Wciśnij przycisk "Select DB", wybierz plik Modem ("BPLGUInfoCustomAppSrcP_MT6572_S00_MOLY_WR8_W1315_MD_WG_MP_V1_F3_1_wg_n") a nastepnie plik AP DB ("APDB_MT6572_S01_MAIN2.1_W10").
  • Zaznacz haczyki obok pól - SN, IMEI1, IMEI2.
  • Wpisz odpowiednie dane w SN, IMEI1, IMEI2 (dane te są pod baterią).
  • Włóż baterię do telefonu.
  • Wciśnij przycisk "START".
  • Jak wyświetli się napis "Power ON..." to podłącz kabel USB pod telefon.
  • Po pomyślnym wgraniu danych ("OK!"), wyłącz program, odłącz telefon od USB, wyjmij i włóż baterię.
  • Włącz telefon.
Wgrywanie na telefonie który posiada ROM Plusa
  • Przygotuj telefon: wyjmij oraz włóż baterię.
  • Uruchom program Flash Tool (flash_tool.exe).
  • Wciśnij przycisk "Download Agent" i wybierz plik "DA_SWSEC.bin" który znajduje się w folderze "FLASHTOOL".
  • Wciśnij przycisk "Scatter-loading" i wybierz plik "MT6572_Android_scatter.txt" znajdujący się w folderze "BIN".
  • Przejdź na zakładkę "Format".
  • Zaznacz "Format whole flash" oraz "Validation".
  • Wciśnij "Start"
  • Podłącz telefon pod PC.
  • Po pomyślnym ukończeniu formatowania odłącz kabel USB od telefonu, wyjmij oraz włóż baterię.
  • Przejdź na zakładkę "Download"
  • Wciśnij przycisk "Download Agent" i wybierz plik "MTK_AllInOne_DA.bin" który znajduje się w folderze "FLASHTOOL".
  • Upewnij się, że wszystkie pliki są zaznaczone.
  • Wciśnij przycisk "Download".
  • Po pomyślnym wgraniu wyłącz program Flash Tool.
  • Odłącz kabel USB, wyjmij i włóż baterię.
  • Podłącz ładowarkę w celu naładowania telefonu (co najmniej 10%).
  • Włącz program Imei/SN Writer.
  • Obok "PLATFORM" wybierz "SMART PHONE".
  • Wciśnij przycisk "Select DB", wybierz plik Modem ("BPLGUInfoCustomAppSrcP_MT6572_S00_MOLY_WR8_W1315_MD_WG_MP_V1_F3_1_wg_n") a nastepnie plik AP DB ("APDB_MT6572_S01_MAIN2.1_W10").
  • Zaznacz haczyki obok pól - SN, IMEI1, IMEI2.
  • Wpisz odpowiednie dane w SN, IMEI1, IMEI2 (dane te są pod baterią).
  • Włóż baterię do telefonu.
  • Wciśnij przycisk "START".
  • Jak wyświetli się napis "Power ON..." to podłącz kabel USB pod telefon.
  • Po pomyślnym wgraniu danych ("OK!"), wyłącz program, odłącz telefon od USB, wyjmij i włóż baterię.
  • Włącz telefon.

Instalacja Aktualizacji

Aby zainstalować aktualizację musisz posiadać ROOT'a. Pliki wgrywamy do katalogu który jest napisany w pliku "ReadMe.txt".

Błędy podczas instalacji

BROM ERROR : S_BROM_DOWNLOAD_DA_FAIL (2004)
Powodem jest to, że pomiędzy ROM'em Plusa a nie brandowanym ROM'em jest różnica, PRELOADER'y są różne, i to nie pozwala na instalowanie ROM'u. Możesz zainstalować ROM odznaczając przy tym plik PRELOADER, ale musisz wtedy wybrać Download Agent na DA_SWSEC.bin. Jednakże lepiej w takim przypadku zainstalować ROM z uprzednim formatem.

S_SECURITY_SECURE_USB_DL_IMAGE_SIGN_HEADER_NOT_FOUND (6045)
Błąd ten informuję o tym że PRELOADER z telefonu różni się od PRELOADER'a w ROM'ie, i przerywa to instalację. Możesz zainstalować ROM odznaczająć plik PRELOADER i zmieniając Download Agent na DA_SWSEC.bin.

EnterMetaMode Fail!!
Odłącz telefon, wyjmij oraz włóż baterię. W programie wciśnij start, i ważne jest to, aby podłączyć telefon jak wyświetli się napis "Power ON...". Jeśli to nie pomoże, trzeba zainstalować sterownik. Instrukcja wgrywania sterownika jest wyżej w poście. Sterownik do zainstalowania znajduje się w załączniku.

Pod żadnym pozorem nie pozwalam na kopiowanie mojego postu (ani części z niego).
Zakazuje udostępniania odkodowanego linku.
Zabraniam na udostępnianie tego ROM'u na inne serwery niż te powyżej.
Zabraniam na udostępnianie linków do tego ROM'u na inne fora. Fora na których według was powinien się znajdować ROM proszę wysyłać na PW.
Zabraniam zmiany autora.

CDC_driver.zip

Edytowane przez Patryk98
Edycja postu

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Update 1.1

a) Naprawiono bug z WiFi

Download w 1-wszym poście!

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Witam, kawał dobrej roboty dzięki wielkie za ROM ale mam problemy ponieważ sterowników od ciebie nie idzie zainstalować a mam bootloopa i nie mogę włączyć Kazama, zatrzymuje się na PLUS i zielonym ekranie. Flash tool wgl nie widzi go i nie da się sformatować telefonu.

@Edit: Wina systemu, LosTigeros pomógł bardzo i wszystko działa tak jak trzeba. Dzięki wielkie :)

Edytowane przez szybki0502

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam. Ktos może to opisac? Jakie sa roznice względem oryginalnego Rom-u. Moze jakiś filmi na YouTube ?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
@Edit: Wina systemu, LosTigeros pomógł bardzo i wszystko działa tak jak trzeba. Dzięki wielkie :)

Witaj,

Też mam bootloopa i podobnie ja u Ciebie bootowanie zatrzymuje się na logo plusa. Masz maże jakieś wskazówki co z tym zrobić aby telefon się uruchomił?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sterowniki zainstalowałeś? we Flash toolu formatowałeś ?

---------- Post dołączono o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

Orillo - względem szybkości chyba jest mała różnica ale nie mogę tego zapewnić, bo nie pamiętam jak działał na tym pierwszym ROMie od plusa gdy kupiłem telefon. ROM ten jest oczyszczony z pierdół takich jak muzodajnia czy inne gówna od plusa ale za to są na nim aplikacje typu Czasopisma Google więc trzeba sobie po prostu to usunąć chyba że komuś nie przeszkadza. Ogólnie jestem zadowolony z romu nie ma jakiś większych problemów oprócz błędu z wifi który został naprawiony. System zżera mi ok 320MB ramu i pozostaje mi ok 120MB. Słaby wynik i mało tego ramu w telefonie ale i tak nie pobiera mi tyle pamięci co przed wgraniem ROMu.

LosTigeros, co z CWM na Kazam 5.5 ? Wiadomo czy jest szansa na CM na Kazama?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

CWM zrobię jak dostanę telefon w ręce. CM będzie można dopiero zrobić kiedy będą źródła

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Świetnie, ciach, cudownie : ) odcegliłeś mój telefon a do tego włącza się w ciągu 5 sekund :))

ciach. Zrób przycisk Donate to jakoś się odwdzięczę!

tylko jedna uwaga, w kroku bodajżym 5-10 gdzieś pominąłeś, kiedy trzeba podłączyć telefon ale idzie się zorientować :D

Edytowane przez Wiecho
słownictwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"szybki" Thx za odzew- na tym to wszystko powinno polegac.

Jednym słowem nie warto kombinować skoro telefon dobrze skompilowany (root, swap, ramexpander) jedynie jako alternatywa dla upadłych cegłówek.

W mojej konfiguracji telefonu zzera polowe ramu tzn. miedzy 190 a 250 mb zostaje. A mam już trochę badziewia nawgrywanego>

Podziekowania dla LosTigeros i dla Patryka.

Chyba ze to jedna ta sama osoba?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Tak to jedna osoba ;)

PS: Jakby ktoś chciał przekazać jakąś darowiznę, to jedynie na konto bankowe. Jak ktoś chciałby nr. to na PW :)

Edytowane przez Patryk98

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.