• 0
nemek82

połączenie telefonu z komputerem

Pytanie

Napisano (edytowane)

witam! Nie potrafie połączyć telefonu z komputerem? Po podpięciu kablem usb wyskakuje jakiś komunikat w sprawie sterowników, których komputer nie potrafi znaleźć i zainstalować, natomiast na ekranie telefonu mam komunikat - połączono. Komputer nie widzi telefonu, co robić? Mam system: windows vista home premium

Edytowane przez sp4ubw

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

• 0

Napisano (edytowane)

Instaluj stąd:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=11633550#post11633550

Edytowane przez sp4ubw

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Komputer nie znajdzie Ci sam tych sterowników, możesz ich poszukać w sieci, albo co jest według mnie łatwiejszym sposobem, ściągnąć program o nazwie KIES, który przy instalacji załaduje wszystkie potrzebne sterowniki. Program ten jest oficjalnym programem Samsunga więc nie masz się czego bać ;)

Jak to zrobisz telefon będzie wykrywany przez twojego kompa bez problemów :)

P.S Vista to najgorszy system pod słońcem :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

oczywiscie ze aby byla widoczna tylko pamiec telefonu i karta nie potrzeba nic doinstalowywac, wystarczy w trybie debugowanie podpiac i z gornego traya dac polacz winda sama wyszuka sterowniki, przynajmniej na xp tak robi

P.S Vista to najgorszy system pod słońcem
so true

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0
witam! Nie potrafie połączyć telefonu z komputerem? Po podpięciu kablem usb wyskakuje jakiś komunikat w sprawie sterowników, których komputer nie potrafi znaleźć i zainstalować, natomiast na ekranie telefonu mam komunikat - połączono. Komputer nie widzi telefonu, co robić?

U mnie jest podobnie od 2 dni. Wcześniej łączył się bez problemow.

Windows 7 Profesional

Samsung Kies 2.0.0.11044_11

PDA:KE4 / PHONE:KE4 / CSC:KE4 (XEO)

Po podłączeniu do komputera albo nie dzieje się nic albo wyskakuje komunikat ze nie można zainstalować urządzenia. Uruchamiam Kies i tez nie widzi. Nie widzi nawet jako urządzenia pamięci masowej. Z Kiesem mogę połączyć się jedynie po WiFi (Ustawiania-> Komunikacja-> Kies przez WiFi)

Sprawdzałem na innym kompie z Win XP i ten sam problem nic się nie dzieje. Czasem nawet nie zaskakuje ładowanie telefonu po kablu USB.

Od 3 dni telefon zaczął dziwnie się zachowywać zawieszał nie (nie można było rozłączyć rozmowy, nie można czasem wyłączyć ekranu, wyłącza się sam i włącza głównie przy słuchaniu muzyki).

Zrobiłem przywrócenie ustawień fabrycznych, i nic nie pomogło. (na razie nie zauważyłem jeszcze by się zawieszał czy resetował) ale nadal nie widzi USB.

Ktoś ma jakiś pomysł??

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Witam,

Na początek krótkie przywitanie bo to mój pierwszy post tutaj. SGSII mam od 2 tyg i pewnie podzielę się spostrzeżeniami w innych tematach. Teraz do rzeczy.

Problem z podłączeniem telefonu do komputera również miałem (WIN XP SP3) i przez 2 dni szukałem rozwiązania po internecie. Rozwiązaniem odziwo okazało się zaktualizowanie Windows Media Playera! System wyszukując urządzenie ma problem ze zidentyfikowaniem "portable device" i szuka sterowników. Instalowanie, auktualnianie Kiesem nic nie daje, dopiero najnowszy WMP posiada taki sterownik i dalej wszystko łączy się poprawnie.

Nie wiem dokładnie czy to jest u Was problemem ale może ten trop coś pomoże. :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

u mnie to nie jest kwestia komputera bo na żadnym nie jest rozpoznawalny, aktualizacja WMP nie pomogła mam najnowsza 12 i nadal to samo.

teraz zauważyłem że telefonu nie można wyłączyć bo od razu sie wyłącza, zostaje jedynie wyciąganie baterii ale po jej ponownym włożeniu telefon samoczynnie sie uruchamia

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Miałem podobny problem z połączeniem z KIES, widział tylko pamięć rozwiązałem go tak:

Po podłączeniu telefonu w KIES (koniecznie w pierwszego ekranu na tel) zakładka narzędzia wciskamy zainstaluj sterownik.

Komp ściąga sterownik i pokazuje dane telefonu i można aktualizować

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Napisano (edytowane)

to też robiłem nie pomaga, telefon nie jest widziany nawet jako pamięć masowa więc lipa

Edytowane przez sp4ubw

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Ja jadę tylko na tych sterownikach :

Win 7 64bit : usb_drivers_GalaxyS_x64.zip

Win 7 32bit : usb_drivers_GalaxyS_x86.zip

Oraz tych z Kiesa.

Działają na SGS , SGS2 , Nexus S oraz Ace.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

hej

na początku moze sie przywitam bo jestem tu 1 raz :)

Od 2 dni jestem szczęśliwa posiadaczka Galaxy S2, choc poki co dla mnei czarna magia...

chce przerzucic zdj i video na komp ale nie udaje sie

zainstalowalam program polecany przez laurentii ale wywala mi błąd jak w załączeniu :(

post-79485-14255698645432_thumb.jpg

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.