Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Głosownie w konkursie na Użytkownika Miesiąca

Zdjęcie
- - - - -

połączenie telefonu z komputerem

komputerem telefonu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   nemek82

• 3 postów
  • Telefon:samsung galaxy s II

Napisano 12 czerwiec 2011 - 22:53

witam! Nie potrafie połączyć telefonu z komputerem? Po podpięciu kablem usb wyskakuje jakiś komunikat w sprawie sterowników, których komputer nie potrafi znaleźć i zainstalować, natomiast na ekranie telefonu mam komunikat - połączono. Komputer nie widzi telefonu, co robić? Mam system: windows vista home premium

Użytkownik sp4ubw edytował ten post 01 lipiec 2011 - 10:41

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   laurentii

• 98 postów
  • Telefon:Galaxy S4

Napisano 12 czerwiec 2011 - 22:55

Instaluj stąd:

http://forum.xda-dev...50#post11633550

Użytkownik sp4ubw edytował ten post 01 lipiec 2011 - 10:41

#3 OFFLINE   demola

• 368 postów
  • Telefon:SGS2/HOX

Napisano 13 czerwiec 2011 - 04:59

Komputer nie znajdzie Ci sam tych sterowników, możesz ich poszukać w sieci, albo co jest według mnie łatwiejszym sposobem, ściągnąć program o nazwie KIES, który przy instalacji załaduje wszystkie potrzebne sterowniki. Program ten jest oficjalnym programem Samsunga więc nie masz się czego bać ;)

Jak to zrobisz telefon będzie wykrywany przez twojego kompa bez problemów :)

P.S Vista to najgorszy system pod słońcem :)

#4 ONLINE   Malkontent

• 591 postów
  • Telefon:ⓝⓔⓧⓤⓢ4

• Tablet:ⓝⓔⓧⓤⓢ7.2

• Firmware:ostatni

Napisano 13 czerwiec 2011 - 05:40

oczywiscie ze aby byla widoczna tylko pamiec telefonu i karta nie potrzeba nic doinstalowywac, wystarczy w trybie debugowanie podpiac i z gornego traya dac polacz winda sama wyszuka sterowniki, przynajmniej na xp tak robi

P.S Vista to najgorszy system pod słońcem

so true

[sygnatura usunięta przez administratora]
"Hey Champ, who's got two thumbs and doesn't give a crap?"
Dołączona grafika

#5 OFFLINE   Lord Dagoth

• 167 postów
  • Telefon:Note 4 SM-N910F

• Firmware:4.4.4 KitKat N910FXXU1ANJ4

• Kernel:3.10.0-2796909

Napisano 16 czerwiec 2011 - 11:37

witam! Nie potrafie połączyć telefonu z komputerem? Po podpięciu kablem usb wyskakuje jakiś komunikat w sprawie sterowników, których komputer nie potrafi znaleźć i zainstalować, natomiast na ekranie telefonu mam komunikat - połączono. Komputer nie widzi telefonu, co robić?

U mnie jest podobnie od 2 dni. Wcześniej łączył się bez problemow.

Windows 7 Profesional
Samsung Kies 2.0.0.11044_11

PDA:KE4 / PHONE:KE4 / CSC:KE4 (XEO)

Po podłączeniu do komputera albo nie dzieje się nic albo wyskakuje komunikat ze nie można zainstalować urządzenia. Uruchamiam Kies i tez nie widzi. Nie widzi nawet jako urządzenia pamięci masowej. Z Kiesem mogę połączyć się jedynie po WiFi (Ustawiania-> Komunikacja-> Kies przez WiFi)

Sprawdzałem na innym kompie z Win XP i ten sam problem nic się nie dzieje. Czasem nawet nie zaskakuje ładowanie telefonu po kablu USB.

Od 3 dni telefon zaczął dziwnie się zachowywać zawieszał nie (nie można było rozłączyć rozmowy, nie można czasem wyłączyć ekranu, wyłącza się sam i włącza głównie przy słuchaniu muzyki).

Zrobiłem przywrócenie ustawień fabrycznych, i nic nie pomogło. (na razie nie zauważyłem jeszcze by się zawieszał czy resetował) ale nadal nie widzi USB.

Ktoś ma jakiś pomysł??

#6 OFFLINE   keyman

• 13 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy SII

Napisano 16 czerwiec 2011 - 12:07

Witam,
Na początek krótkie przywitanie bo to mój pierwszy post tutaj. SGSII mam od 2 tyg i pewnie podzielę się spostrzeżeniami w innych tematach. Teraz do rzeczy.

Problem z podłączeniem telefonu do komputera również miałem (WIN XP SP3) i przez 2 dni szukałem rozwiązania po internecie. Rozwiązaniem odziwo okazało się zaktualizowanie Windows Media Playera! System wyszukując urządzenie ma problem ze zidentyfikowaniem "portable device" i szuka sterowników. Instalowanie, auktualnianie Kiesem nic nie daje, dopiero najnowszy WMP posiada taki sterownik i dalej wszystko łączy się poprawnie.

Nie wiem dokładnie czy to jest u Was problemem ale może ten trop coś pomoże. :)

#7 OFFLINE   Lord Dagoth

• 167 postów

Napisano 16 czerwiec 2011 - 23:35

u mnie to nie jest kwestia komputera bo na żadnym nie jest rozpoznawalny, aktualizacja WMP nie pomogła mam najnowsza 12 i nadal to samo.

teraz zauważyłem że telefonu nie można wyłączyć bo od razu sie wyłącza, zostaje jedynie wyciąganie baterii ale po jej ponownym włożeniu telefon samoczynnie sie uruchamia

#8 OFFLINE   irekwielki

• 128 postów
  • Telefon:Lg g2, Alcatel One Touch

Napisano 17 czerwiec 2011 - 05:55

Miałem podobny problem z połączeniem z KIES, widział tylko pamięć rozwiązałem go tak:
Po podłączeniu telefonu w KIES (koniecznie w pierwszego ekranu na tel) zakładka narzędzia wciskamy zainstaluj sterownik.
Komp ściąga sterownik i pokazuje dane telefonu i można aktualizować

#9 OFFLINE   Lord Dagoth

• 167 postów

Napisano 17 czerwiec 2011 - 12:35

to też robiłem nie pomaga, telefon nie jest widziany nawet jako pamięć masowa więc lipa

Użytkownik sp4ubw edytował ten post 01 lipiec 2011 - 10:40

#10 OFFLINE   BartT-GSM

• 5213 postów
  • Telefon:Note 3 ,iP5S

• Firmware:Fresz

Napisano 30 czerwiec 2011 - 22:47

Ja jadę tylko na tych sterownikach :

Win 7 64bit : usb_drivers_GalaxyS_x64.zip

Win 7 32bit : usb_drivers_GalaxyS_x86.zip

Oraz tych z Kiesa.

Działają na SGS , SGS2 , Nexus S oraz Ace.

Dołączona grafika

Szybka LCD i9300, i9505// i9100,Note I i II,ACE,Nexus 7/ OTG 3.0 Note 3 z zasilaniem

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: komputerem, telefonu