Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

qxxca

Płatności NFC niezależne od operatora już dostępne

Rozwiązany

mac02   
Otrzymana reputacja: 0
mac02

W ustawieniach aplikacji jest opcja ustawienia limitu kwoty bez ePIN

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
as007   
Otrzymana reputacja: 277
as007

Mam to zaznaczone, a mimo to prosi o pin. Mam wrażenie, ze to przez to, ze aplikacja jest wywalana z pamięci RAM i dlatego jak chce płacić na dowolnym ekranie to prosi o pin.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
gigi_77   
Otrzymana reputacja: 30
gigi_77

Dziś zapłaciłem za kawę na BP 8 zł, Lg G3 z 5.0, również chciało pin do tej transakcji, mimo ustawienia w opcjach.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Budus   
Otrzymana reputacja: 18
Budus

a ja dzisiaj nie zapłaciłem bo był za słaby sygnał gsm i nie doszło do transakcji - nawet nie doszło do okna wpisania pinu

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
koniu82   
koniu82

Super ale mam kilka pytań:

-Apke można używać do płacenia nawet jak się nie ma się konta w banku PKO SA. Wystarczy wygenerować wirtualne konto w aplikacji i przelać na nie kasę. Jest to coś w rodzaju konta prepaid?? (wirtualne konta obsługuje PKO SA??)

-Gdy już mam kasę na wirtualnym koncie (max 500zł na miesiąc) mogę płacić w każdym terminalu obsługującym PayPass. Wystarczy że odblokowany telefon z włączonym modułem NFC przystawię do terminala i potwierdzę OK lub PINen (jeśli transakcja powyżej 50zł)

-czy muszę apkę włączyć najpierw czy włączy się sama po przystawieniu do terminala??

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
lexlite   
Otrzymana reputacja: 5
lexlite

Ja dziś sobie wrzuciłem 25 zł z czego wzięło 50gr prowizji :) Poszedłem do lidla włączam aplikacje daję zapłać przykładam telefon i wypluło mi komunikat "Zaloguj się do aplikacji" w żabce to samo, widziałem na filmikach że można to zrobić także przy wyłączonej aplikacji więc jak później skoczę do sklepu i sprawdzę jeszcze raz :) W razie czego za pierwszym razem miejcie przy sobie jakieś drobne bo wstyd trochę że telefon dał du*y :D

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
tomekwl3   
tomekwl3

ja mam problemy - nexus 4 z androidem 5.0, pod aplikację podpięte eurokonto. Próbowałem dziś zapłaciś dwukrotnie w biedronce, 2 razy płatność odrzucona. po przyłożeniu do terminala pojawia się prośba o potwierdzenia płatności, potwierdzam, pojawia się pasek postępu "trwa przetwarzanie transakcji", a po chwili transakcja odrzucona na terminalu. Podobnie wczoraj wieczorem we fresh markecie, z tym że tam nie prosiło nawet o potwierdzenie. Możecie dokładnie opisać procedurę płatności w Waszym wypadku?

-Apke można używać do płacenia nawet jak się nie ma się konta w banku PKO SA. Wystarczy wygenerować wirtualne konto w aplikacji i przelać na nie kasę. Jest to coś w rodzaju konta prepaid?? (wirtualne konta obsługuje PKO SA??)

Tak :))

-Gdy już mam kasę na wirtualnym koncie (max 500zł na miesiąc) mogę płacić w każdym terminalu obsługującym PayPass. Wystarczy że odblokowany telefon z włączonym modułem NFC przystawię do terminala i potwierdzę OK lub PINen (jeśli transakcja powyżej 50zł)

chyba tak :)

-czy muszę apkę włączyć najpierw czy włączy się sama po przystawieniu do terminala??

w instrukcjach napisano, że włączy się sama :)

Nie mogę nic potwierdzić na 100% bo tak jak wspomniałem, mi się nie udaje :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
koniu82   
koniu82

Własnie sprawdziłem tabele opłat

Wpłata na konto PrePaid utworzonego w aplikacji jest darmowa poza przypadkiem gdy wpłaty dokonuję się z karty płatniczej wtedy wynosi ona 2% wpłacanej kwoty.

Opłata za wykonanie transakcji płatniczej za pomocą konto PrePaid utworzonego w aplikacji wynosi 20gr.

Transakcję są darmowe jeśli połączymy aplikację z kontem w banku PKO SA

1 zł miesięczna opłata za prowadzenie konta PrePaid*

*Opłata nie jest pobierana w przypadku dokonania wpłaty na Rachunek lub dokonania transakcji

bezgotówkowej co najmniej jeden raz na 6 miesięcy począwszy od kolejnego miesiąca, w którym został

utworzony Rachunek w aplikacji.

Edytowane przez koniu82

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
qxxca   
Otrzymana reputacja: 2
qxxca

Na google play jest dużo opinii że przy płatności wyskakuje komunikat o zalogowaniu lub coś innego i nie można zapłacić. Widać że nie jest to jeszcze do końca dopracowane, trzeba i tak mieć przy sobie awaryjnie gotówkę lub kartę, żeby nie być w głupiej sytuacji przy kasie :D

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
tomekwl3   
tomekwl3

czyli nie jestem sam :) widocznie aplikacja wymaga jeszcze dopracowania, ale to niewątpliwie krok w dobrym kierunku.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.