• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
  • 0
cenciak

Wymiana szkiełka aparatu...

Pytanie

Witam.

Starałem się dbać o mojego sgsa II ale nawet case mate (to podwójne) nie pomogło mi uratować przed porysowaniem szkiełka od aparatu...

Nie wiem w jakich okolicznościach się to stało ale mam na tym szkiełku 2 spore rysy z czego jena jest lekko wklęsła i niestety aparat traci jakość i ciężko łapie ostrość teraz...

I teraz moje pytanie. Czy nie wiecie może gdzie w okolicach śląska mogę wymienić to szkiełko?

Na gwarancję mi tego nie przyjmą.

Czy serwis samsunga może to zrobić odpłatnie tak żeby gwarancja została?

Proszę o jakiekolwiek rady...

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

72 odpowiedzi na to pytanie

• 0

Odplatnie serwis powinien Ci wymienic , chociaz pewnie cena zbyt niska nie bedzie. Najlepiej bedzie jak zadzwonisz i dopytasz.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Zawsze możesz spróbować sam nieco zniwelować te rysy, np. pastą polerską. Jest tego pełno na necie, wystarczy poszukać takiej do plastiku. Ja kiedyś wyczyściłem sobie w ten sposób cały przedni panel w telefonie. Trochę pasty kawałek filcu i trochę pracy. W tym wypadku zamiast filcu użył bym ściereczki.

Oczywiście sposób dla tych nieco bardziej odważnych :) No ale jak za wymianę szkiełka zawołają 200 zł to osobiście poważnie bym się nad nim zastanowił.

Swoją drogą nie wiem jak Ci się udało zarysować te szkiełko. Ja nie używam żadnych pokrowców, folii ochronnych a telefon niemal jak nowy. A nie dbam o niego przesadnie, ot uważam tylko żeby nie wsadzać go do kieszeni z kluczami i innymi bzdetami.

P.S Przyszedł mi teraz do głowy pewien pomysł, jak by tak te folie które są na ekran przyciąć odpowiednio i nakleić na te szkiełko od aparatu? Co o tym myślicie? Może ktoś zrobi taki eksperyment i powie nam czy aparat nie wariuje przez to. Ja bym zrobił osobiście ale nie posiadam takowej folii.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Zeszlifowanie soczewki raczej nie poprawi jej dzialania.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Napisano (edytowane)

Może tak, może nie. Ale skoro i tak już jest kicha, a naprawa była by dość droga to co mamy do stracenia? A nuż się uda i nie będzie trzeba oddawać do serwisu, a jak się nie uda to wtedy będziemy mieli świadomość, że chociaż próbowaliśmy, a szkiełko i tak idzie do wymiany. Ja bym zaryzykował. No chyba że wymiana kosztuje 50 zł. Wtedy to się nie opłaca.

Edytowane przez demola
Literówka :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

A kto tu mówi o soczewce??

Soczewka znajduje się w mechanizmie fokusa.

Na zewnątrz jest tylko szkiełko UV zabezpieczające.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Napisano (edytowane)

Ja mam SGS II od 8 dni jeśli dobrze liczę' date=' to jest jak od nowośći żadnych rys, dosłownie nic, może to dlatego, że zawsze kładę go na miękką szmatkę z mikrofibry czy czegoś podobnego. Sam muszę kupić sobie jakiś pokrowiec.

Demola - piszesz Swype'em ? Zamiast 'to' napisałeś ' top' ;) mam to samo

Edytowane przez xxyz

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0
Demola - piszesz Swype'em ? Zamiast 'to' napisałeś ' top' mam to samo

Nie :) Zwykła literówka :) Do Swypa nie mogę się jakoś przyzwyczaić.

A kto tu mówi o soczewce??

Kolega chyba źle się wyraził, mam wrażenie że własnie chodziło mu o te szkiełko.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

No chyba nie będą chcieli za wymianę szkiełka 200 zł :o

jak to ogarniesz to napisz co i jak, zapewne wielu się takie informacje przydadzą na przyszłość.

Demola miałem taką folią dociętą do wave i wydaje mi się że zdjęcia wychodziły gorszej jakości. To była dosyć gruba folia więc może byłoby inaczej gdyby była nieco cieńsza.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Powiem wam, że rzeczywiście jakieś słabe jest to szkiełko zewnętrzne na obiektywie. Telefon ma miesiąc, a teraz jak spojrzałem pod światło to złapał dwie małe ryski. Noszony od początku w case mate though a przecierany mikrofibrą. Cóż, to tylko telefon, ale głupio by było jeśli jak tak dalej będzie łapać te rysy.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Odkopie temat. No i ktoś się dowiadywał ile taka wymiana tej szybki kosztuje.??

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.