Legolek

Kazam Thunder 3 45 LTE - Przydatne informacje [ROOT , ROM]

20 postów w tym temacie

Witam!!

Jako iż stałem się niedawno posiadaczem tego modelu przekazuje wam przydatne informację moderatora można prosić o przyklejenie czy jakieś wyróżnienie bo myślę że może się przydać.

[ROOT]

W tym modelu nie działa metoda FRAMAROTEM jak w każdym Kazamie. By zrootować potrzebny nam będzie program V Root obecnie Iroot.

INSTRUKCJA ROOTOWANIA

1. Pobieramy program Vroot(Iroot) ze strony producenta Get iRoot|FREE One Click Android root tool|iRoot Official|Formerly Vroot.

2. Instalujemy program na komputerze.

3. Sprawdzamy czy mamy włączone w naszym Kazamie debugowanie usb jeśli nie to je włączamy.

4. Podpinamy telefon do komputera i czekamy na ewentualne zainstalowanie sterowników.

5. Odpalamy Vroot i również czekamy na ewentualne zainstalowanie sterowników. Jeśli program nie widzi dalej naszego telefonu klikamy na Connect Device.

6.Gdy już wyświetli się nasz telefon podłączony klikamy w to samo miejsce co Connect Device. Chwilę czekamy gdy root się uda wyświetli się nam się w programie kolejne okno z informacją że nasz telefon został zrootowany.

Nie martwić się o chińskie aplikacje które po zrobieniu roota lądują na naszym telefonie. Jedna to chiński SUPERUSER który można podmienić jakimś angielskim a drugi to jakiś tam ich sklep chiński ale nie zajmują one tyle by szkodziły naszemu telefonowi.

[ROM]

ROM KAZAM Thunder 345 LTE version: SW09_KAZAM_Thunder_345_LTE_2014_11_04 – KOT49H

NIE ODPOWIADAM ZA WGRANIE TEGO ROMU NIE TESTOWAŁEM GO POSIADAM ORYGINALNY BRANDOWANY Z SIECI PLUS DOKŁADNIE TA SAMA NAJNOWSZA WERSJA I CHODZI BEZ ZARZUTÓW STĄD NIE MIAŁEM POTRZEBY WGRYWANIA TEGO KTÓRY WAM UDOSTĘPNIAM

PLIKI DO POBRANIA:

ROM - https://www.dropbox.com/s/vypgjofnsyh3g8j/SW09_KAZAM_Thunder_345.zip?dl=0

FLASH TOOLS - https://www.dropbox.com/s/ttjz69lo4b4qj78/SP_Flash_Tool_v5.1408.00.rar?dl=0

INSTRUKCJA INSTALCJI

1.Wypakuj SP_Flash_Tool_v5.1408.00.rar i następnie uruchom Flash_tool.exe.

2. Wypakuj pobrany plik z ROM-em najlepiej do tego samego folderu co poprzedni plik.

3. Wybierz w programie Scatter-Loading następnie wybierz plik MT6582_Android_scatter.txt dostępny w katalogu BIN naszego wypakowane romu i poczekaj aż program nam załaduje plik.

4. Wyłącz telefon wyjmij baterię i w programie wciśnij F9 albo przycisk DOWNLOAD.

5. Podłącz telefon do kabla usb.

6. Czerwony pasek postępu będzie się zmieniał na purpurowy następnie na żółty a na końcu zielony co będzie oznaczało powodzenie w graniu naszego romu.

7. Możemy odłączyć telefon włożyć baterię odpalić telefon i cieszyć się nowym romem.

W razie pytań odnośnie tego telefonu służę pomocą.

1 osoba postawił/-a piwo

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

[…]

W tym modelu nie działa metoda FRAMAROTEM jak w każdym Kazamie.

[…]

Skąd wiesz ze Framaroot nie działa na każdym modelu firmy Kazam? U mnie działa wyśmienicie, i nie instaluje chińskich śmieci.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tym modelu na pewno nie działa bo właśnie chciałem nim zrobić bo najszybciej zawsze robi się . Używałem wersji którą wrzucałeś w poradniku jak i tej najnowszej i niestety żadna metoda nie działała a ta którą opisałem działa wyśmienicie :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Skąd wiesz ze Framaroot nie działa na każdym modelu firmy Kazam? U mnie działa wyśmienicie, i nie instaluje chińskich śmieci.

Framaroot na moim Kazam-ie 4 też się nie chciał zadziałać (Rom_plus). Iroot załatwił sprawę w 30 sec tylko mam obawy o zwiększenie baterio żerności co by nie było fajną sprawą. Da się jakoś zastąpić Kinguser , odinstalować się nie da niestety a dwóch apek nie będę miał po to żeby udzielać pozwoleń.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Up

A usunąć nie możesz z folderu aplikacji?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Framaroot na moim Kazam-ie 4 też się nie chciał zadziałać (Rom_plus). Iroot załatwił sprawę w 30 sec tylko mam obawy o zwiększenie baterio żerności co by nie było fajną sprawą. Da się jakoś zastąpić Kinguser , odinstalować się nie da niestety a dwóch apek nie będę miał po to żeby udzielać pozwoleń.

Tą aplikację należy wyłączyć niestety nie da się jej usunąć a przynajmniej nie da się z poziomu systemowego jej usunąć. Po wyłączeniu instalujemy aplikację SuperSu ze sklepu play i znika nam problem dublującego się Superusera :-)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czy orientujesz się, czy ROM, który podałeś jest w polskiej wersji językowej?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Według informacji jest Multilanguage a więc Polski powinien też być :-)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Próbowałem wszytskich rootów na naszego  kazama i tylko jeden mi zadziałał !!!!! kingo root po angielsku bez chińskich znaków i programów !!! sciągacie na kompa instalujecie i podłączacie komórke na kabel i wciskacie root :) miłego

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy przez zrobienie roota traci się gwarancję? W każdym dotychczasowym telefonie albo root był fabrycznie albo bez problemu go robiłem ale tu telefon jest dla dziecka i trochę szkoda jak np uszkodzi się głośnik, mikrofon albo jakaś pierdółka to odrzucą naprawę gwarancyjną z powodu roota...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.