• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
JED

Koniec telefonow Sony?

77 postów w tym temacie

Na chwile obecna, Sony sprzedaje swoj dzial telefonow...:facepalm:

Sony: firma rezygnuje z produkcji smartfonów

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie możemy się powoli żegnać z Androidem z numerkiem wyższym niż 5.0.x

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od czego jest xda. :cool:

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Narazie takie informacje można uznać za wyssane z palca. Zwykłe gdybanie mediów. " A co jeśli".

Chociaż jeśli dalej będą tak zwlekać z aktualizacjami to nie zdziwię się jak stracą resztę klientów których mają. Bo rozumiem można coś dopracowywać, mieć obsuwę. Ale mydlić oczy ciągle tym samym tekstem Q1 no to niech ich ~ciach~ strzeli

@JED

Dlatego dodałem kolejne zdanie "Zwykłe gdybanie mediów"

Edytowane przez Staszicu
3.2. Nie używamy wulgaryzmów [...] oraz "cenzurowanych" przekleństw w postaci kropek/gwiazdek itp.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tym "wyssane z palca", to bym uważał - są to spekulacje.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo smutna wiadomość. Ciekaw jestem jakie są ewentualne konsekwencje takiej sprzedaży dla użytkownika. Pierwsza myśl teraz jaka mi przyszła do głowy to szybko sprzedaż swoją Z2 i zaopatrzyć się w jakiegoś "pewniaka " typu Samsung ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@up

Ja Samsunga na pewno nie kupię jak Sony z rynku mobilnego zniknie wybieram albo HTC albo Apple. Jak mam płacić za flagowy model grubą kasę nie mam zamiaru bawić się w tandetne wykonanie, słabą optymalizację.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nic do Samsunga nie mam - miałem kilka.

Mam również Iphone 6.

I z całą odpowiedzialnościa mówię, że Z3 (dual) to jest to.

Poza foto, spełnia 100% moich potrzeb i oczekiwań, a stockowy soft, ma najlepszy, jaki widziałem.

@matik3789

To nie jest gdybanie mediów - to są miliardy dolarów strat.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten rok powinien być dla Sony Mobile decydujący. Po prawdzie, wystarczy jednoznacznie odciąć się od low i mid endowych urządzeń, przejść na model Apple'a czyli wypuszczać JEDNO, ale ociekające zajebistością urządzenie premium i niech się kręci. Nie jestem w stanie uwierzyć, że linia Z (w chwili obecnej mam tu na myśli Z2, Z3C, Z3, Z3D) generuje zadłużenie. Wynalazki typu Xperia E czy M, być może. Więc zbiorczo, ok, możliwe że dział mobilny odstaje.

Tylko to trzeba się zebrać w sobie i działać, jak dwa lata temuHTC. Nie szło im, jak cholera,firmę portale branżowe już spisywały na straty, straszyli przejęciem przez chińskie grupy kapitałowe. I co? One M7, potem One M8, skupienie się na segmencie premium i HTC cały czas przędzie.

Sony ma do odrobienia:

+ usunąć bloatware

+ znacząco usprawnić politykę aktualizacji

+ wejść na wyższy poziom z nakładką systemową

+ uwolnić potencjał aparatu (HDR do 8 Mpx to jest kpina)

+ iść w certyfikaty i metalizowane fragmenty obudowy przy poprawieniu jakości wykonania bryły

+ zawalczyć o prawo do produkcji kolejnego Nexusa. LG zawalczyło dwie generacje temu, Google przekazało trochę know-how ws polityki aktualizacji i teraz flagowce od LG mają Andka 5.0.x :) A my nie.

Cała reszta jest spoko, tryb STAMINA jest wybitny, szkoda że nie mamy matryc IPS ale jeśli Sony spienięży dział telewizorów, to może paść cały segment wyświetlaczy BRAVIA. Czy nie lepiej pójść w IPS-y od Panasonica/LG bądź OLED-y?

Apple składa ajfony przez kilka firm zewnętrznych, długo pamięć dostarczał im Samsung - największy wróg, ekrany szły od Phillipsa o ile sięgam pamięcią a do głośników kupili sobie Beats Audio :) Nikt mi nie powie, że taki gigant jak Sony nie jest w stanie ułożyć się z LG, żeby te ekrany wreszcie naprawdę miały kopa.

Co do tego newsa na benchmarku, to autor chyba wymalował to w zbyt czarnych barwach. CEO Sony raczej chce robić restrukturyzację i zmieniać model biznesowy. Oby to było jednoznacznie z ocaleniem samej tylko linii Z. Reszta się nie przebija i szybko znika z pamięci, nie wnikam czy użytkownicy są zadowoleni ze swoich E czy M-ek.

... a w razie czego, jeśli Sony Mobile kupi jakiś Xiaomi czy Meizu, mimo sympatii do tych firm, dam szansę HTC. Pod warunkiem że M9 i wyższe modele zrezygnują z ultrapikseli i zaatakują próg 5.3 cala. iTelefonu nie wezmę. Nie dociera do mnie filozofia oprogramowania zamkniętego, mimo wielu jego zalet.

Tak swoją drogą, aż szkoda że Microsoft nie zdeklarował chęci zakupu Soniaka. Fajnie by to wyglądało. Była Nokia - Windows Phone, prawa do linii Xperia dla własnych rozwiązań na Androidzie ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ładnie to ujales!

CEO rok temu mówił o kasacji low-end, ale podejrzewam, że już są gadki o całym dziale.

A tryb STAMINA, to najlepsze, co widziałem od 20 lat.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.