Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Gość

Transportoid - rozkład jazdy komunikacji miejskiej dla Androida

Rozwiązany

Gość   
Gość

Rozpocząłem prace nad aplikacją prezentującą rozkłady jazdy komunikacji miejskiej w trybie offline - oto link do witryny projektu: http://transportoid.com/

Na obecnym etapie poszukuję wolontariuszy do sprawdzenia, czy aplikacja działa poprawnie na innych modelach niż mój HTC Hero oraz chętnych do wygenerowania i utrzymywania rozkładów jazdy dla miast innych niż Wrocław.

Chętnie przyjmę też uwagi i sugestie dotyczące kierunków dalszego rozwoju aplikacji. Transportoid inspirowany jest programem Przewodas, działającym wiele lat temu pod kontrolą PalmOS (http://www.szulat.republika.pl/przewodas/)

v01a.png

v01b.png

v01d.png

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piciamat   
Otrzymana reputacja: 0
piciamat

A możesz powiedzieć, jak ogólnie wygląda generowanie takiego rozkładu?

Projekt bardzo fajny - może byłbym zainteresowany ewentualnym dodaniem białegostoku;>

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bimbol   
bimbol

Na G1 dziala bez problemow. Denerwujacy jest ten przycisk wystajacy u dolu ekranu do zmiany dni tygodnia.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
konto usunięte   
konto usunięte
Napisano (edytowane)

zapoznalem sie z archiwum 1.zip i moge zająć się rozkładem dla Krakowa :)

Edytowane przez konto usunięte

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość   
Gość
czadzik, zajmę się rozkładem dla Wałbrzycha :cwaniak:
zapoznalem sie z archiwum 1.zip i moge zająć się rozkładem dla Krakowa :)

Brzmi świetnie. Dajcie znać w razie problemów. Zaznaczam, że format plików będzie się mógł jeszcze nieznacznie zmienić, prawdopodobne jest numerowanie przystanków w pliku przystanki.txt i użycie tych numerów w plikach rozkładów - niemniej taka zmiana nie powinna stanowić problemu, to w konwerterze jedna haszmapa więcej.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bieski   
bieski

Bede mial czas, biore sie za zielona góre

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ENRO   
ENRO

tomekz a co by było np. gdyby napisał skrypt (tylko sam nie wiem czy do samej aplikacji czy żeby wysyłał jakoś dane na serwer z uaktualnieniami), który by sam sprawdzał czy są jakieś zmiany w rozkładach na stronie mpk danego miasta (oczywiście najprawdopodobniej będzie on różny dla poszczególnych miast ale jednorazowe napisanie załatwiło by praktycznie problem). Co ty na to?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
konto usunięte   
konto usunięte

ja proponuje sie skontaktowac z chłopakami z mmpk.info :) oni mają w jakiś sposób załatwione te aktualizacje :) rozumiem że wszystko musze recznie przepisywac do notatnika ?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość   
Gość
tomekz a co by było np. gdyby napisał skrypt (tylko sam nie wiem czy do samej aplikacji czy żeby wysyłał jakoś dane na serwer z uaktualnieniami), który by sam sprawdzał czy są jakieś zmiany w rozkładach na stronie mpk danego miasta (oczywiście najprawdopodobniej będzie on różny dla poszczególnych miast ale jednorazowe napisanie załatwiło by praktycznie problem). Co ty na to?

Moje dawniejsze doświadczenia z konwersji danych dla Przewodasa są takie, że każde miasto wymaga własnego skryptu, który usunie znane usterki, scali duplikaty, zweryfikuje spójność itp.

Zaktualizowane rozkłady będą za każdym razem wrzucane na serwer, skąd automatycznie lub półautomatycznie (do wyboru) będą pobierane na telefon. Będę dążył do tego, żeby osoby utrzymujące rozkłady dla różnych miast mogły samodzielnie publikować aktualizacje, ale przygotowanie takiego mechanizmu nie jest obecnie priorytetowe.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.