Nowy konkurs! Mamy do rozdania cztery (4) flagowe smartfony!

>>> KLIKNIJ TUTAJ <<<

szymarek

Fbreader, czyli czytnik ebooków na Androida

51 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

mKx3_D9fhszXZ3A-03zI5qsKi4yiecWo8i1jm_HE0SBXOhd-7DR6KWqSJNYdLNRpxYk=w300-rw

Witam!

Udało mi się znaleźć w sieci czytnik ebooków na Androida. Program działa, dobrze się na nim czyta, ma sporo możliwości konfiguracji.

Oto mały tutorial:

Ściągamy program z tego linku: FBReader for Android | Free e-Book Reader to już jest wersja apk, czyli trzeba wrzucić do folderu na karcie pamięci i potem uruchomić poprzez apkInstaler czy też Astro.

Nastepnie trzeba utworzyć sobie folder na karcie o nazwie Books (z dużej litery) tutaj trzeba wrzucać książki.

Kolejnym krokiem jest ściągnięcie konwertera Any 2 FB2 (program czyta wiele formatów, ja testowałem właśnie FB2, ponieważ jest wpełni wspierany, listę wszystkich formatów można znaleźć tutaj: E-book formats, supported and not supported | Free e-Book Reader

Po ściągnięciu i zainstalowaniu uruchamiamy konwerter (w wersji GUI), w pierwszym polu u góry podajemy link do książi w formacie doc, rtf, txt czy też html (program wspiera wiele formatów) następnie na dole klikamy na Import. Po zaimportowaniu przycisk import zmieni sie na Done, klikamy i zapisujemy gotową książkę w formacie FB2 na karcie pamięci w folderze /sdcard/Books

Następnie uruchamiamy FBreader, możemy przecztać krótki opis funkcji (otwiera się jako domyślna książka) Następnie wciskamy Menu i mamy dostęp do różnych opcji.

Strona programu FBReader: FBReader for Android | Free e-Book Reader

Osobiście przekonwertowałem w ten sposób kilka książek, czytam je na moim Era G1 bez żadnego problemu, można zmienić kolory czcionki i tła, oczywiście program w pełni obsługuje nasze literki.

Miłego czytania!

Link do Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.geometerplus.zlibrary.ui.android&hl=pl

Edytowane przez pan_żabka
Dodanie linka do Google Play.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygląda interesująco. Przydałby się jeszcze jakiś sklep z eBookami, bo w darmowych ciężko znaleźć coś ciekawego...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecam peb.pl tam jest sporo książek :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na jakiej stronie mogę znaleść konwerter Any 2 FB2 ?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tu masz bezpośredni link do programy Any to FB2 http://www.gribuser.ru/xml/fictionbook/2.0/software/Any2FB2.exe

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Robię wszystko według instrukcji i podczas wczytywania książki wywala błąd i program się zamyka.

W jakim formacie miałeś te książki które formatowałeś szymarek?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdzałem *.doc; i *.rtf.

uruchamiasz Any to FB2, wybierasz plik i klikasz na Import. Nic więcej nie trzeba robić.

Jaki dokładnie błąd Ci wyskakuje?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"The application FBReader (process org.geometerplus.zlibrary.ui.android) has stopped unexpectedly. Please try again."

Jak włączyłem program po raz pierwszy to nie było na początku tego błędu. Mogłem przeczytać tą instrukcje o której pisałeś - dopiero gdy załadowałem tą przerobioną przeze mnie książkę to wywaliło ten błąd i teraz za każdym razem jak włączam ten program to pojawia się od razu ten błąd (chyba automatycznie wczytuje tą moją książkę...).

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spróbuj odinstalować FbReader i zainstalować go jeszcze raz. Ewentualnie usuń pliki z folderu /sdcard/Books

Jak duża książkę wrzucałeś? w sensie jak wielki plik fb2?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już próbowałem go odinstalować i zainstalować na nową - sytuacja wygląda identycznie.

A książka którą próbowałem wczytać ma 750 kb :/

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.