Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Zgarnij Samsunga Galaxy S6 Edge!

Konkurs Opera & Android.com.pl

Zdjęcie
- - - - -

Fbreader, czyli czytnik ebooków na Androida

androida apolikacje czyli czytnik ebooki ebooków fbreader grafika ikona książki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   szymarek

• 166 postów
  • Telefon:Nexus 4

Napisano 13.03.2009 - 09:03

https://lh5.ggpht.co...LNRpxYk=w300-rw

Witam!
Udało mi się znaleźć w sieci czytnik ebooków na Androida. Program działa, dobrze się na nim czyta, ma sporo możliwości konfiguracji.

Oto mały tutorial:

Ściągamy program z tego linku: FBReader for Android | Free e-Book Reader to już jest wersja apk, czyli trzeba wrzucić do folderu na karcie pamięci i potem uruchomić poprzez apkInstaler czy też Astro.

Nastepnie trzeba utworzyć sobie folder na karcie o nazwie Books (z dużej litery) tutaj trzeba wrzucać książki.

Kolejnym krokiem jest ściągnięcie konwertera Any 2 FB2 (program czyta wiele formatów, ja testowałem właśnie FB2, ponieważ jest wpełni wspierany, listę wszystkich formatów można znaleźć tutaj: E-book formats, supported and not supported | Free e-Book Reader

Po ściągnięciu i zainstalowaniu uruchamiamy konwerter (w wersji GUI), w pierwszym polu u góry podajemy link do książi w formacie doc, rtf, txt czy też html (program wspiera wiele formatów) następnie na dole klikamy na Import. Po zaimportowaniu przycisk import zmieni sie na Done, klikamy i zapisujemy gotową książkę w formacie FB2 na karcie pamięci w folderze /sdcard/Books

Następnie uruchamiamy FBreader, możemy przecztać krótki opis funkcji (otwiera się jako domyślna książka) Następnie wciskamy Menu i mamy dostęp do różnych opcji.

Strona programu FBReader: FBReader for Android | Free e-Book Reader

Osobiście przekonwertowałem w ten sposób kilka książek, czytam je na moim Era G1 bez żadnego problemu, można zmienić kolory czcionki i tła, oczywiście program w pełni obsługuje nasze literki.

Miłego czytania!

Link do Google Play: https://play.google....i.android&hl=pl

Użytkownik pan_żabka edytował ten post 12.06.2014 - 20:04
Dodanie linka do Google Play.

Nexus 4

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   DarkStar

• 5 postów

Napisano 13.03.2009 - 19:53

Wygląda interesująco. Przydałby się jeszcze jakiś sklep z eBookami, bo w darmowych ciężko znaleźć coś ciekawego...

#3 OFFLINE   szymarek

Autor tematu
  • 166 postów

Napisano 16.03.2009 - 11:03

Polecam peb.pl tam jest sporo książek :)
Nexus 4

#4 OFFLINE   billmurray

• 8 postów

Napisano 16.03.2009 - 13:25

Na jakiej stronie mogę znaleść konwerter Any 2 FB2 ?

#5 OFFLINE   szymarek

Autor tematu
  • 166 postów

Napisano 16.03.2009 - 13:33

Tu masz bezpośredni link do programy Any to FB2 http://www.gribuser....are/Any2FB2.exe
Nexus 4

#6 OFFLINE   Avner

• 6 postów
  • Telefon:Era G1

Napisano 16.03.2009 - 19:02

Robię wszystko według instrukcji i podczas wczytywania książki wywala błąd i program się zamyka.
W jakim formacie miałeś te książki które formatowałeś szymarek?

#7 OFFLINE   szymarek

Autor tematu
  • 166 postów

Napisano 16.03.2009 - 19:54

Sprawdzałem *.doc; i *.rtf.

uruchamiasz Any to FB2, wybierasz plik i klikasz na Import. Nic więcej nie trzeba robić.

Jaki dokładnie błąd Ci wyskakuje?
Nexus 4

#8 OFFLINE   Avner

• 6 postów

Napisano 16.03.2009 - 20:03

"The application FBReader (process org.geometerplus.zlibrary.ui.android) has stopped unexpectedly. Please try again."

Jak włączyłem program po raz pierwszy to nie było na początku tego błędu. Mogłem przeczytać tą instrukcje o której pisałeś - dopiero gdy załadowałem tą przerobioną przeze mnie książkę to wywaliło ten błąd i teraz za każdym razem jak włączam ten program to pojawia się od razu ten błąd (chyba automatycznie wczytuje tą moją książkę...).

#9 OFFLINE   szymarek

Autor tematu
  • 166 postów

Napisano 16.03.2009 - 20:07

Spróbuj odinstalować FbReader i zainstalować go jeszcze raz. Ewentualnie usuń pliki z folderu /sdcard/Books

Jak duża książkę wrzucałeś? w sensie jak wielki plik fb2?
Nexus 4

#10 OFFLINE   Avner

• 6 postów

Napisano 17.03.2009 - 07:29

Już próbowałem go odinstalować i zainstalować na nową - sytuacja wygląda identycznie.
A książka którą próbowałem wczytać ma 750 kb :/

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: androida, apolikacje, czyli, czytnik, ebooki, ebooków, fbreader, grafika, ikona, książki