Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Protagonista

Uciążliwe reklamy, zmienione strony startowe jak też niechciane aplikacje - temat ogólny.

Rozwiązany

gitarrra   
Otrzymana reputacja: 2
gitarrra

Wczoraj podczas przeglądania "WP" na Chromie pojawił się komunikat o konieczności aktualizacji systemu(mam Andka 6.0 w T-Mobile)Nie zatwierdziłem tego komunikatu ale po chwili pojawiła się zamiast "WP" strona o nazwie "lifehackz.net".I teraz po każdym odpaleniu Chroma ta strona ładuje się jako startowa. Dodatkowo przy każdym  połączeniu z netem( Wi-Fi lub transfer danych-bez znaczenia) pojawia się komunikat o takiej treści:

"Aktualizacja systemu wymaga dostępu do identyfikatorów IMEI i IMSI oraz prawa do zapisu na karcie SD aby móc realizować usługi aktualizacji.zezwól na dostep."

Huawei P8,Android 6.0

Co o tym sądzicie bo ja już nie wiem co robić.

Edytowane przez gitarrra

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mariusz Sarnowski   
Otrzymana reputacja: 0
Mariusz Sarnowski

Aktualizacja systemu powinna być OTA,nie przez przeglądarkę;) Trzeba być uważnym.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
gitarrra   
gitarrra

Mariusz...wiem,że trzeba być uważnym dlatego niczego nie potwierdzam i nie akceptuję.

Z Chromem sobie poradziłem,wygląda na to,że jest OK.Dalej jednak pojawia się komunikat o którym pisałem wyżej.Dzwoniłem w tej sprawie do T-Mobile i miły pan powiedział żeby nie używać telefonu przez kilka dni to samo przejdzie.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
maxprzemo   
Otrzymana reputacja: 1200
maxprzemo
Dnia 23.09.2017 o 20:56, gitarrra napisał:

Aktualizacja systemu wymaga dostępu do identyfikatorów IMEI i IMSI oraz prawa do zapisu na karcie SD aby móc realizować usługi aktualizacji.zezwól na dostep."

To jest komunikat w przeglądarce internetowej?

Co do strony lifehackz.net to jest to serwer reklamowy na którym przechowywane są reklamy.

Dokładnie to adres mcc.godaddy.com i mam go w regułach blokowania reklam w programie AdAway. Więc zalecam jakiś bloker reklam i po problemie.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
gitarrra   
gitarrra
Dnia 26.09.2017 o 05:27, maxprzemo napisał:

To jest komunikat w przeglądarce internetowej?

Ten komunikat pojawił się w trakcie przeglądania "WP" ale nie jest z przeglądarki.Teraz pojawia się zawsze zaraz po włączeniu internetu w telefonie-bez znaczenia czy Wi-Fi cz transfer danych.

Chwilę wcześniej przed tym komunikatem  był inny o konieczności aktualizacji systemu-mam aktualny soft od T-Mobile.

Spoiler

IMG_20170926_123229.thumb.jpg.69480648f881a66413a12ad457ad013a.jpg

Edytowane przez adagio
Doprecyzowałem tytuł wątku, aby był bardziej czytelny. Proszę się z nim zapoznać.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
blancik222   
Otrzymana reputacja: 3
blancik222
Napisano (edytowane)

Witam spotkał mnie problem z reklamami w dodatku cały czas mi się otwiera strona orzmobii.com/in/mugua1 w wielu kartach, jak wyłacze to otwierają się ponownie +instalowanie  innych aplickacji w reklamach z z krzyżykiem na głównej ekranie. Dodam, że pojawiły się ikony typu "free share" + "Sexy"+"hot wideo"+ reklamy z czerwonym krzyżykiem (treści nie znam reklam bo akurat sie uspokoiły). Ktoś jest mi wstanie pomóc. Czekam na wszelkie info. Pozdrawiam

Edytowane przez blancik222

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Rin elard   
Rin elard

Witam

Od dłuższego czasu mam problem z uporczywie wyskakującymi na ekranie  reklamami przeróżnych aplikacji, niezależnie od tego, co w danej chwili robię. Od instalowałem wszystkie aplikacje - bez rezultatów. Kilkukrotnie już resetowałem telefon do ustawień fabrycznych - po kilku dniach (bez instalowania czegokolwiek) znów zaczęły pojawiać się reklamy. 

Czy można temu jakoś zaradzić? 

Załączam ss przykładowej reklamy. Screenshot_20180223-203803.thumb.png.65fd60a3c0e613aee41c4aac55fd09d1.png

~Mój telefon to Bluboo Picasso 4G

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
krystian shelby   
Otrzymana reputacja: 18
krystian shelby

Masz zainstalowany File Comander ?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bartekc00   
Otrzymana reputacja: 3118
bartekc00

Odinstaluj syfne aplikacje z telefonu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Rin elard   
Rin elard
3 godziny temu, krystian shelby napisał:

Masz zainstalowany File Comander ?

Jeśli nie jest to aplikacja systemowa, to nie. Nie instalowałem. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.