Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Protagonista

Uciążliwe reklamy, zmienione strony startowe jak też niechciane aplikacje - temat ogólny.

Rozwiązany

azraelix   
Otrzymana reputacja: 0
azraelix

Ja do listy dorzucam Ringdroid - wykryty przez AirPush Detector

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
afa   
afa

Antil mosquito sound należy dodać do powyższej listy. Swoją drogą market na to pozwala??

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Patricko   
Otrzymana reputacja: 3
Patricko

Do listy dodajemy program Wzmacniacz sygnału (Signal Booster).

Program spamuje skrzynkę SMS durnymi wiadomościami. AirPush ładnie go wykrył i wywalił.

Nie dajcie się nabrać na takie naciąganie!

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
owoc   
owoc

ja dodaje Taryfikator mandatów.

po zainstalowaniu go zacząłem dostawać reklamy na głównym pasku

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
chojnak   
chojnak

Bo tak naprawdę Android to nic innego jak sprytne googlowskie narzędzie do rozsyłania reklam i inwigilacji użytkownika. Też po zainstalowaniu jakiegoś dziadowskiego softu zacząłem dostawać powiadomienia o super gierkach 'must have!' i innych badziewiach, po 5-6 dziennie, nawet o 23ej potrafią dochodzić. Niestety w/w programy odpowiedzialnego softu za airpush nie wykrywają. Co drugi uruchamiany program jak tylko ma połączenie z netem to na 1/4 ekranu wywala jakieś reklamy :mad: Mówiąc szczerze zaczynam się zastanawiać czy nie dać sobie spokoju z SpamoAndkiem, tylko na razie sensownego OSa do przejścia brak.

J.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Satar   
Otrzymana reputacja: 4
Satar

Na to wszystko, co opisaliście jest tylko jedna rada. Telefon do biura olewki klienta u operatora. Podajesz nr z którego dostawałeś niechciane esy a oni go blokują i złodzieje nie wykradają wam kasy z konta/faktury. W plusie (wyłączałem synowi i mamie- nie wiem, jak ona się dała nabrać- kobieta po 60tce!) większość tego esemesospamu jesteśmy w stanie wyłączyć komendą START BLOKADA i wysłać to pod darmowy nr. 8888

W linku podaję adres stronki, która rozwieje Wasze wątpliwości co do mojej metody. Uwaga strona +18, bo ludzie szczerze opisują co czują w stosunku do takich firm . 60455 - Cena SMS - Ile kosztuje wysłanie SMS na numer 60455. Sprawdź!

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Shenson   
Otrzymana reputacja: 1
Shenson

@up Nie zrozumiałeś zupełnie o jakich wiadomościach tutaj rozmawiamy. Nie chodzi o SMSy tylko o wiadomości w pasku powiadomień.

@chojnak To nie jest wina Google tylko developerów, którzy chcą niecnie zarobić. To tak jak obwinianie GDDKiK za to że robi za dobre drogi i ludzie po nich jeżdżą 200km/h. Owszem dają ograniczenia prędkości, ale większość ludzi ma to w nosie.

Jak będziesz instalował głupie i niesprawdzone aplikacje to niestety będziesz narażony na tego typu SPAM. Ja się z nim nigdy nie spotkałem przez ponad rok używania Androida.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Satar   
Otrzymana reputacja: 4
Satar

Shenson - chciałbym zwrócić uwagę, że ten cały proceder bo tak należałoby nazwać to jest jedno i to samo. Aplikacje o których była tu wcześniej mowa zostawiały tylko i aż odnośnik internetowy.

Dajmy na to - instalujesz odpowiednik (darmowy) marketu. i już zwala Ci się na telefon kilka niechcianych wiadomości. Wejdź chociaż w jedną z nich i spróbuj zaakceptować i już znajdujesz się w sytuacji która została opisana wyżej. A spróbuj np. zainstalować sobie aplikację. Każda sobie żąda dostępu do sieci, czyta dane z książki telefonu, może wykonywać połączenia głosowe, wysyłać SMSy... itp., itd.

Załóżmy ta gwiazdka na pasku. Przez nią mój syn wszedł w odnośnik, ściągnął coś za darmo a od tej pory zaczęły przychodzić te w/w esy za które płacił. Regulamin taki usługi i tyle...

Inny przypadek to esy spod numerów 7. Sprytnie dzielą wiadomość na 2 części. W 1 słodzą, że za darmo, wchodzisz i ściągasz a gdy skończysz czytasz 2 wiadomość, że cośtam będziesz dostawał 1dziennie za 1PLN netto.

Co do Twojego cytatu to w 99% prawda. Za niewiedzę niestety się płaci. A wystarczy poznać tylko podstawowe zasady dot. instalowania nieznanego oprogramowania. Przecież na przykład latarka nie potrzebuje uprawnień do tworzenia gniazd sieciowych. A pozostały 1% to trojany i inne wirusy zafundowane przez Google Play.

Trzeba wiedzieć jaka apka jakich może żądać uprawnień. Amen

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Qnik   
Qnik

Wracając do tematu. Ja również dostaje niechciane reklamy w pasku powiadomień a aplikacja o której pisaliście kilka postów wyżej nc nie wykryla:-D. Jakieś inne pomysły jak się teg pozbyć? :rolleyes:

Send from Samsung GT-9100

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
terrorizer84   
Otrzymana reputacja: 1
terrorizer84

Qnik znalazles odpowiedz co dalej bo ja mam tez taka sytuacje

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.