Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

piotr94

Książki do JAVA - co polecacie ?

Rozwiązany

piotrpo   
Otrzymana reputacja: 15
piotrpo

Java to coś co trzeba znać. IMO uczenie się "programowania na androida" bez znajomości Java, to marnowanie czasu. Jeśli ktoś radzi sobie z j. angielskim to wszelkie informacje specyficzne dla androida można spokojnie doczytać z dokumentacji, tutoriali robionych przez Google (ostrożnie z innymi - czasami spotyka się totalne bzdury/przeterminowane przykłady). Warto też poszukiwać rozwiązań problemów w przykładach - jakieś sniplety na stackoverflow np. Wszystko to pod warunkiem znajomości javy pozwalającej przynajmniej przeczytać ze zrozumieniem materiały androidowe.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
deadswine   
Otrzymana reputacja: 0
deadswine
Java to coś co trzeba znać. IMO uczenie się "programowania na androida" bez znajomości Java, to marnowanie czasu.

Akurat ja jestem tego zaprzeczeniem, od programowania na androida zaczęła się moja przygoda :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
baggus   
Otrzymana reputacja: 6
baggus

Zobacz sobie video tutoriale na yt. Mi przypasowało to: Programowanie w języku Java - YouTube . Podstawy podstawy javy z tego są fajne imo. Oczywiście nie tylko oglądanie, ale i przerobienie tego samemu. Potem do androida mi się spodobało to:

. Plus oczywiście strona developer.google.com a jak coś nie wiesz to szukasz po dokumentacji.

Jak masz podstawy javy to z tego kursu Marakana możesz dużo wyciągnąć o właśnie podstawowych zasadach i poszczególnych biulding blocks w androidzie.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jankarp   
Otrzymana reputacja: 1
jankarp

Do tej pory myślałem, że aby zrobić aplikację trzeba znać Java. A tu guzik prawda. Wystarczy już znajomość Java Script :) Java jest niezbędna do tych bardziej zaawansowanych rzeczy.

Zainwestowałem w ten kurs :)

strefakursow.pl/kursy/programowanie/kurs_android_-_tworzenie_aplikacji.html
- dużo wnosi - szczególnie na początek.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Beta_mag   
Beta_mag

Wg mnie najlepsza książka dla kogoś kto nie wie za dużo o programowaniu aplikacji na androida to "Podstawy tworzenia aplikacji" A. Stasiewicza. Autor tłumaczy instalowanie środowiska, pisanie pierwszych apek i podstawy javy. Ja naprawdę polecam.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zeely   
Otrzymana reputacja: 4
Zeely

Akurat jestem na etapie poszukiwania książek dotyczących programowania w Javie z główną tematyką Androida, tak więc jak mógłbym prosić o jeszcze jakieś tytuły to byłoby miło :)

Chciałbym kupić podręcznik w języku polskim oraz ćwiczenia czy też książkę z omawianymi gotowymi aplikacjami na Andka, coś jakby ktoś krok po kroku pisał jak co zrobić by powstała aplikacja zaczynając od łatwych przykładów poprzez trudniejsze. Najlepiej by każdy omawiany kod wprowadzał coś nowego. Na przykładach po prostu łatwiej się uczę bo jak nawet przepiszę czyjś kod i aplikacja zadziała to da mi więcej niż pisanie czegoś z głową. No cóż taki już jestem nieco leniwy ale mój mózg tak chce ^^ Myślę, że też z wiadomych przyczyn lepiej by była to książka niż przykłady z sieci - kopiuj/wklej by za bardzo kusiło ;P

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
szefxxx   
Otrzymana reputacja: 1
szefxxx

Co do książki traktującej o nauce kodowania pod platformę Android to poleciłbym tą: "Android w praktyce",Autorzy: Charlie Collins, Michael Galpin, Matthias Kaeppler.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Janek_Wk   
Janek_Wk

Ja stworzyłem pierwszą aplikację dzięki książce Android w praktyce Romana Wantocha-Rekowskiego. Polecam, jeśli znasz podstawy Javy. To chyba najbardziej aktualna książka.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pawegio   
Otrzymana reputacja: 4
pawegio
Ja stworzyłem pierwszą aplikację dzięki książce Android w praktyce Romana Wantocha-Rekowskiego. Polecam, jeśli znasz podstawy Javy. To chyba najbardziej aktualna książka.

Hah... mój wykładowca z WAT'u, szczerze mówiąc to nie myślałem, że miał coś wspólnego z Androidem. Wykładał Sieci Neuronowe.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
quzziy   
quzziy

Tez kupiłem tą ksiażke "Android w praktyce " Może sie do czegoś przyda

Edit:

ksiązka raczej słaba...

Co sadzicie o tych zadaniach z Javy?

I czy przy tworzeniu aplikacji, no i w przyszłości gier na androida trzeba byc biegłym w tym co jest na tej stronie?

Edytowane przez quzziy

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.