Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

piotr94

Książki do JAVA - co polecacie ?

Rozwiązany

Adam Wróblewski   
Otrzymana reputacja: 0
Adam Wróblewski

Witam :) Ostatnio przeglądając stronę empiku trafiłem na całkiem nowa książke Helionu o androidzie : ) Czy miał ktoś juz z nią styczność? Zastanawia mnie na ile jest dobra : ) Jeśli kto coś o niej wie to pisać ;)

http://www.empik.com/platforma-android-nowe-wyzwania-hellman-erik,p1100574787,ksiazka-p

Edytowane przez panryz
Zły link

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jazotu   
Otrzymana reputacja: 8
Jazotu

Dobra książka muszę przyznać ;) nie ma zbędnego biadolenia jak tworzyć kontrolki czy proste intencje... książka zawiera esencje androida, technologie z których warto korzystać i to co jest na topie - jeśli jesteś początkującym to odpuść sobie tą książkę, gdyż jest ona przeznaczona dla co najmniej średnio zaawansowanych - jednak bycie ambitnym nie zaszkodzi :)

W książce nie ma opisanego krok po kroku jak coś napisać, a raczej co wykorzystywać przy pisaniu - tj. napisałem - esencja :) można powiedzieć 'Best practices and rocket science' ;)

(Helion powinien mi płacić za promocje :P)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Artok   
Otrzymana reputacja: 392
Artok

Patrząc na spis treści i przykładowe rodziały - nic ciekawego, nic czego nie możesz nauczyć się za darmo z kursów internetowych

Wysyłane z mojego ASUS_T00J za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jazotu   
Otrzymana reputacja: 8
Jazotu
Patrząc na spis treści i przykładowe rodziały - nic ciekawego, nic czego nie możesz nauczyć się za darmo z kursów internetowych

Oczywiście że wszystkiego można się nauczyć w necie i to za free, tylko pytanie czy umiemy to przesiać - wartościowe informacje od śmieci. Mi ta książka naświetliła parę tematów i nie żałuje jej zakupu. Śmiem twierdzić nawet że nie jest aż tak przestarzała jak to się mówi o książkach - że zanim zostanie wydana to wiele rzeczy się pozmienia - ja tego jakoś mocno nie dostrzegłem.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kkg   
Otrzymana reputacja: 125
kkg

Polecam zdecydowanie Java. Rusz głową! Wydanie II Książka, kurs - Kathy Sierra, Bert Bates - Wydawnictwo Helion, księgarnia internetowa informatyczna helion.pl

Dla osób które kompletnie nie mają pojęcia czym jest Java i chcą lekką lekturę z humorem. Krok po kroku, banalnie, czasem aż zbyt banalnie.

A czysty android to głównie dokumentacja i stackoverflow.com. Trzeba jednak znać Jave żeby to rozumieć.

Tez dopiero zaczynam. Bardzo pomaga mi dobra znajomość c++, składnia bardzo podobna.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rad0slaw   
Otrzymana reputacja: 0
rad0slaw

Witam,

Czy ktoś mógłby polecić książkę (lub książki) wprowadzającą w temat programowania w Javie na Androida, która byłaby:

- aktualna,

- w języku angielskim,

- odpowiednie dla osoby która dużo programowała obiektowo w PHP, jednak nie programowała w JAVA i nie miała do czynienia z androidem

Pozdrawiam,

Radosław

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
^Grzyboo   
Otrzymana reputacja: 1
^Grzyboo

Podstawy to podstawy, raczej się nie zmieniają. Książki są nieaktualne w dniu wydania, dlatego nie ma sensu rozczulać się nad najlepszą. Powiem tak; Java Core bardzo przyjemne i konkretne. Byleby unikać Java Head First.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kkg   
Otrzymana reputacja: 125
kkg

Unikać? Jest genialna dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z tym językiem. Banalna aż do bólu, ale bardzo dokładnie wszystko dzięki temu tłumaczy.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pavloasto   
Otrzymana reputacja: 200
pavloasto

Też czytałem "Java Head First" jako świeżak i była bardzo dobra.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
^Grzyboo   
Otrzymana reputacja: 1
^Grzyboo

No cóż, mamy inne gusty najwidoczniej. Wiedza w książce ma być zwięzła i konkretna. Head First oferuje masę obrazków i wizualizacji jak dla idiotów. Brakuje tam tylko kolorowanek.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.