Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

maciek253

Android 5.0/5.1 Lollipop dla Xperii Z1Compact -dyskusja na temat systemu.

Rozwiązany

Mr.Z   
Otrzymana reputacja: 5
Mr.Z

Pozwolę sobie odkopać temat, obecnie jestem na KitKat 4.4.4. i zastanawiam się nad aktualizacją do 5.1.1 i tu pytanie czy warto ? Interesuje mnie głównie czas pracy na baterii (czy się pogorszy, czy wydłuży) i czy płynność działania telefonu jest lepsza czy nie? Może i głupie pytania ale osoby które już od jakiegoś czasu siedzą na Lolipopie będą mogły się wypowiedzieć odnośnie użytkowania po czasie od ostatniej aktualizacji. Siedziałbym dalej na 4.4.4 ale coraz więcej apek mi wywala komunikatem że aplikacja została zamknięta.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
summer   
Otrzymana reputacja: 0
summer

Siedzę na 5.1.1 od długiego czasu i powiem Ci, że sam system nie stanowi problemu dla baterii.

Co innego aplikacje! Praktycznie wszystkie dodatki od google - kiosk, gry, muzyka itp. dodatki do marketu play drainują baterię... trzeba je wyłączyć w ustawieniach aplikacji...

2 dni temu miałem problem z aplikacją Banku Millennium, po używaniu wychodzisz klawiszem wstecz, niby się zamyka, ale jak jej nie usuniesz z ostatnio używanych to wybudza telefon co kilka sekund.... instaluj tu aktualizacje i bądź mądry czemu w przeciągu 1h spadło 30% baterii.........

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mr.Z   
Mr.Z

Zaktualizowałem do lolipopa, ale mi przepadły wszystkie kontakty, nie mogę ich w żaden sposób przywrócić. Niby mi pisze ze zostały przywrócone, ale nie ma ich w książce. Jak rozwiązać ten problem?

Wysłane z Sony Xperia Z1 Compact przy użyciu Tapatalka ^_^

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
patrikos23   
Otrzymana reputacja: 2871
patrikos23

a synchronizowałeś je z kontem Google? Jak nie to już chyba pozamiatane. A jak tak to wystarczy zrobić synchronizację i powinny wrócić

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mr.Z   
Mr.Z

Właśnie nie mam ich na koncie Google, a da radę jakoś wyciągać je z backupu który robiłem przed samą aktualizacja przez pc companion z tym że backup kitkata

Wysłane z Sony Xperia Z1 Compact przy użyciu Tapatalka ^_^

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pajky   
pajky

Witam, Android 5.1.1 (stock, bez modyfikacji) nie miałem z nim większych problemów do wczoraj. Po wyłączeniu ultra stamina telefon załapał bootloopa. Telefon się uruchamia, wyskakuje pulpit, dogrywa kolejne rzeczy w tle i po 1min wyskakuje okienko "Naprawa trybu ultra stamina" i bootloop w kółko. Nie spotkałem się z wątkiem, który by rozwiązywał problem z bootloopem w tym momencie a nie chciałbym stracić wszystkich rzeczy odtwarzając system. Czy jest jakiś sposób na odratowanie go bez wymazywania?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ufo321   
ufo321

Witam, czy po wgraniu nowego romu pozbędę się także simlocka z Orange ?

Da się w ogóle wgrać nowy soft ? Z tego co wyczytałem i sprawdziłem u siebie to nie mogę odblokować bootloadera. 

Macie jakieś patenty na to czy jestem uziemiony ?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
timmi   
Otrzymana reputacja: 1
timmi

@ufo321 Wgrywając nowy ROM ( soft system nazywaj jak chcesz ) nie pozbędziesz się simlocka.

Jeśli masz zablokowany bootloader to możesz wgrać Oryginalny(stockowy ) system lub takie co są przeznaczone na zablokowany bootloader oparte na stockowym.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.