Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

spioh1

Asus Nexus 7 wisi na logo " Google"

Rozwiązany

Devilyn7   
Otrzymana reputacja: 0
Devilyn7

Witam serdecznie,

mam wielki problem. Podczas użytkowania zawiesił mi się tablet. Teraz za każdym razem jak próbuję go uruchomić zawiesza się na logu google. To samo się dzieję jak próbuję wybrać opcję recovery mode czy restart bootloader. Sprzęt ma ledwo pół roku i nie był zaśmiecany.

Bardzo proszę o pomoc, poradę, czy mogę coś jeszcze zrobić czy od razu wysłać do serwisu...   :E 

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lawstorant   
Otrzymana reputacja: 473
Lawstorant

Spróbowałbym wgrać system z obrazów, albo samo recovery. Samo z siebie się nie naprawi, niestety, jeżeli masz zablokowany bootloader to stracisz wszystkie dane.

Edytowane przez Lawstorant

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
380801_1471560103   
380801_1471560103

Jak wybieram recovery to dzieje się to samo, też zawiesza się na logu google'a :( 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
380801_1471560103   
380801_1471560103

Witam mam to samo z nexusem 7 2013 też wisiał na logo google a teraz jest kompletnie martwy jak podłanczam go pod kmputer to tylko biała dioda mignie kilka razy i nic się nie dzieje wcześniej to pokazywał ładowanie baterii i można było wejść w tryb recovery

pomocy !!! 

[Dodano: 21 kwiecień 2015 - 22:18]

dioda miga 5 razy jeśli to ważne 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
225rgnusmas   
Otrzymana reputacja: 42
225rgnusmas

Dziś kolega dał mi do naprawy nexa 2013 z wiszącym logo... nie dało się nic zrobić ani wgrać recovery twrp ani softu co ja się męczyłem ciągle logo wisiało i udało się !!!! Pomogło to co znalazłem w necie ...

The really weird thing is, once it gets stuck in the Google logo "can't boot" (I can go into the boot menu, but won't go into recovery - gets stuck on Google again), there's a way I can always get it working. Hard power off, open it up, unclip and reseat the touchscreen cable (the thinner of the two cables across the back of the battery)... Then it's be straight back up and running perfectly.

I suspect that something in the boot sequence is trying to initialise the touch screen, and not handling an error state properly, causing it to hang... Fix the cable and it's fine again.

Nie wierzyłem ale zdjąłem tylną obudowę i wypiąłem ten kabelek i wpiąłem faktycznie telefon po wybraniu recovery wszedł w nie ! Jestem już zmęczony i późno ale piszę dla innych. Właśnie wgrywam aktualizacje do tego nexa - matko co ja kombinowałem z programami itp a tu takie proste rozwiązanie - problemem jest ten kabel, który robi zwarcie na dotyku - po wyjęciu go i włożeniu tablet ruszył. 3 dni męki i jest rozwiązanie - może innym pomoże.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.