Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

ralliartur

[LG G Pad 7.0] Lollipop OTA do wersji 5.0.2

Rozwiązany

ralliartur   
Otrzymana reputacja: 1
ralliartur

Wczoraj wieczorem LG udostępniło aktualizację androida dla V400 do wersji 5.0.2. Jak na razie same pozytywne wrażenia po zainstalowaniu aktualizacji.

• Lubię to! 1

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Danonlaska   
Otrzymana reputacja: 0
Danonlaska

Zapodaj jakies screeny, jestem ciekaw lollipopa na G-Padzie. Ja czekam na wersje dla G-Pad 8.0

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
orqa   
orqa

Faktycznie coś się dzieje. Próbuje wyszukać aktualizacje, wyskakuje komunikat "trwa łączenie" i nic... Wcześniej pokazywał, że korzystam z najnowszej wersji oprogramowania. No nic, pokombinuję jeszcze. Dodam, że w centrum aktualizacji pod przyciskiem "wyszukaj aktualizację" widnieje napis "niezaktualizowany".

Wysłano z Taptalk (G3 s).

Edytowane przez orqa

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ralliartur   
ralliartur

Mi pokazało, że jest oprogramowanie i od razu ściągnął aktualizację. W sumie nie zmieniło się dużo, nakładka LG jest dalej motywem przewodnim. Najbardziej rzucająsię w oczy nowe przyciski na dole ekranu.

post-148578-1428604459,6542_thumb.pngpost-148578-1428604471,6955_thumb.pngpost-148578-1428604478,9514_thumb.png

Edytowane przez Igorius
reg forum pkt 4.11

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Danonlaska   
Danonlaska

A jak wrazenia z uzytkowania? Przyspieszylo cos? na 8.0 na kitkat czesto przeladowuje mi launcher i inne rzeczy niestety...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Igorius   
Otrzymana reputacja: 644
Igorius
na 8.0 na kitkat czesto przeladowuje mi launcher i inne rzeczy niestety...

Może to kwestia zarządzania pamięcią? Z tego co wiem 8.0 ma tylko 1GB pamięci operacyjnej. Jeśli L potrzebować będzie mniej niż KK (mam na myśli nakładkę od LG) to jest szansa na poprawienie tego aspektu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
orqa   
orqa

I udało się i mnie zaktualizować. Pierwsze wrażenia są neutralne, tzn nie widzę zmian w szybkości działania, kilka zmian wizualnych. Pododawali jakieś pierdoły, np. podczas wyboru w jaki sposób ma się wygaszać ekran można od razu kliknąć podgląd bez konieczności ustawiania i sprawdzania jak to wygląda. Widać również od razu jak wygląda każdy rodzaj odblokowania ekranu poprzez przesuniecie palcem (te całe mozaiki, napoje gazowane itp.). Dość spore zmiany zauważyłem w klawiaturze, i na chwilę obecną ciężko mi powiedzieć czy są na plus czy minus, aczkolwiek chwilowo uznam, że na minus... :) Podzielenie klawiatury które bardzo sobie ceniłem w KK na 5.0.2 jest po prostu fatalne, np z messengerem od FB nie współgra to ani trochę, podzielić mogę, ale klawiaturę muszę ustawić na konwersacji, gdyż jak dam pod nią to automatycznie łączy się ona w normalną, niedzieloną klawiaturę QWERTY. 

Krótki omówienie zdjęć:

1.jpg <-- klawiatura dzielona, nie da się jej dać poniżej rozmowy gdyż od razu zamienia się w klawiaturę niedzieloną widoczną na obrazku 2.jpg
2.jpg <-- klawiatura niedzielona, można ja ustawiać na każdej wysokości ekranu, natomiast jak się ja da wyżej to konwersacja rozszerza się do dolnej krawędzi ekranu (jak w 1.jpg) i klawiatura zasłania część konwersacji.
3.jpg <--- wydaje mi się, że nowa klawiatura, tzw pływająca.

No i tyle, zobaczymy jak będzie się Lizak sprawował na dłuższą metę. 

Ps. zdjęcia w załącznikach są chyba od 3 do 1, więc sobie przytrzymajcie na nich kursor czy coś, by sprawdzić, który jest pod jaką nazwą :P

edit.
Jeśli ktoś używał widgetów na ekranie blokady to niestety w L ich już nie ma...

post-3648-0-71634400-1428619317_thumb.jpgpost-3648-0-42452100-1428619326_thumb.jpgpost-3648-0-66287300-1428619347_thumb.jpg

Edytowane przez Szynku
Dodano spoiler

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ralliartur   
ralliartur

Po kilku dniach użytkownika muszę stwierdzić, że jest bardzo ok. Nie ma żadnych problemów z działaniem. Zużycie pamięci też jest w porządku- screen poniżej. Jedyną upierdliwą zmianą jest niestety ART trzeba sporo kombinować z aplikacjami aby wszystko działało i nie dawał w kółko komunikatów o braku miejsca.

post-148578-1428949517,5008_thumb.png

Edytowane przez Igorius
reg forum pkt 4.11

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zyguli   
zyguli

Nie ma wycieków pamięci?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.