• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
jakubhab

[TUTORIAL] Debrandowanie Galaxy S6 Edge

261 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Dyskusja w tym temacie dotyczy tylko i wyłącznie Galaxy S6 EDGE (SM-G925F)!

dostałeś telefon od operatora, lub zakupiłeś taki telefon z portalu aukcyjnego, a chciałbyś posiadać czystą wersję software na Polskę (XEO)?

Poniżej przedstawię Ci w kilku krokach jak tego dokonać!  :)

Potrzebne rzeczy/przedmioty do zmiany software:

• Samsung Galaxy S6 Edge - telefon oczywiście to podstawa  ;)
  • Kabel USB - najlepiej oryginalny - pewność transferu i nieodłączenia telefonu podczas całego procesu
  • Program Odin w wersji 3.10.7 - Link do pobrania: Kliknij tutaj
  • Wybrana przez siebie wersja ROM-u do wgrania - Linki do pobrania - Kliknij tutaj
  • Cierpliwość i uważne czytanie  :)

Jeżeli upewniłeś się, że posiadasz/spełniasz wszystkie powyższe cechy, możesz przystąpić do działania! 
Jednocześnie informuję, że nie ponoszę odpowiedzialności za błędy wykonane przez Was podczas wgrywania ROM-u, wobec czego nie biorę odpowiedzialności za uszkodzenie telefonu podczas całego procesu. Zaznaczam jednak, że Odin jest jedną z najbezpieczniejszych form zmiany software i tak naprawdę ciężko coś uszkodzić  :)

Zaczynamy!

1. Rozpakuj plik ZIP z pobranym przez Ciebie wcześniej ROM-em.
  2. Otwórz program Odin w wersji 3.10.6
  3. Wyłącz telefon i uruchom go w tryb "Download" (Naciśnij i trzymaj jednocześnie Przycisk Home+Przycisk Power+Przycisk zmniejszający głośność
  4. Gdy telefon uruchomi się w trybie Download podłącz go za pomocą kabla USB do komputera. Jeżeli telefon zostanie prawidłowo wykryty w programie Odin zaświeci się okienko w kolorze niebieskim.
  5. W polu AP/PDA załaduj plik z ROM-em, który wcześniej wypakowałeś
  6. Upewnij się, że pole Re-Partition jest ODZNACZONE.
  7. Naciśnij Start, poczekaj kilka minut telefon powinien uruchomić się ponownie.
  8. Gotowe! Możesz korzystać z nowo wgranego przez siebie ROM-u  :)

Informacja:

Wgranie ROM-u w wersji czystej na Polskę, czyli XEO powoduje zmianę CSC produktu, przez co każdą kolejną aktualizację OTA (Over-The-Air) otrzymasz jak dla czystej wersji, a nie jak dla wersji, którą posiadałeś początkowo.

Po wgraniu ROM-u XEO ze strony Sammobile CSC zmieni się na TPH, aby uzyskać czystą wersję XEO, należy wykonać kroki podane w alternatywnym poradniku.

Miłego wgrywania! Powodzenia!  :)

----------------------------

Alternatywa wersja ze zmiana CSC za pomoca "Samsung Galaxy S/S2/S3 CSC" z wykorzystaniem ROOT'a: http://forum.android.com.pl/topic/231465-debrandowanie-galaxy-s6-metoda-alternatywna-reczna-zmiana-csc-root/

Zakaz kopiowania bez zgody autora

Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych uchwalona 4 lutego 1994 roku (tekst jednolity Dz.U.2006r, Nr 90, poz.631, z późniejszymi zmianami).

Edytowane przez Fenek
Poprawa linków.
3 osoby postawili piwo

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Można wgrywać soft z S6 do S6 Edge?

pozdr,

Edytowane przez pagolik

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie można. Chyba że chcesz uceglić fona

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam. Mam problem. Nie wiem czy to ważne ale telefon kupilem z Hong Kongu na ebayu. Gdy probuje to zrobic wszystko krok po kroku w programie odin wyskakuje mi fail. Nie wiem dlaczego. Probowalem na wersji czystej XEO. Pobieram jeszcze wersje na playa ale to juz jutro sprobuje. Pomocy. Jezeli cos zle napisalem to z gory przepraszam.

Ps. Chce zmienic software glownie ze wzgledu na to ze nie moge wybrac jezyka pl

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesteś pewien, że posiadasz model SM-G925F? Bo szczerze, mam wielkie wątpliwości :P

1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

@Up

Witam.Gzie znajdę romy pod odina dla s6 edge,bo te w 1-szym poście są chyba dla s6

Edytowane przez pagolik
Cytat posta poprzedzającego

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Pytanko.

Czy to normalne, że po wgraniu XEO mam CSC TPH?

Zrobiłem wszystkie WIPE'y. ;)

Oryginalnie miałem brand Plus'a.

Przy okazji jeszcze jedna rzecz.

Bez problemów mogę wgrać XEO (G925FXXU1AOE3_G925FOXX1AOE4), ale przy próbie wgrania brandu Play (G925FXXU1AOE3_G925FPRT1AODO) dostaję błąd związany z hidden.img.

(próbowałem wgrać tylko hidden.img wyciągnięty z ROM'u Play i ta operacja zakończyła się sukcesem)

Edytowane przez torzech

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wipe'ami chciałeś zmienić CSC ? :)

Tapnięte z G920F

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

@Up

W przypadku Note'a 3 jak kiedyś rebranding robiłem to pamiętam, że po wgraniu multi (OXX?) i zrobieniu wipe'ów wpadło mi właśnie XEO.

Zastanawiałem się, czy tutaj nie powinno być podobnie. ;)

Tak jak pisałem wcześniej. To był brand PlusGSM (w sumie nie sprawdzałem CSC, ale logo i aplikacje Plusa były  :P).

Edytowane przez pagolik
Cytat posta poprzedającego

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.