Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

TorGal17

TUTORIAL Motorola Nexus 6 - tylna klapka: odklejanie, odpadanie, wymiana

Polecane posty

TorGal17   
Otrzymana reputacja: 98
TorGal17

Zdarzają się przypadki w Nexusie 6, że odkleja się tylna klapka, lub literki z napisu "NEXUS" na tejże klapce. Klapka ta jest łatwa do samodzielnej wymiany, zapasy można spokojnie znaleźć w internecie. Już kiedyś przewijały się przez forum informacje o tym, ale uznałem, że mini poradnik będzie łatwiejszy i widoczniejszy dla forumowiczów, niż szukanie pojedynczego posta na forum.

Poniższe czynności dokonujesz z własnej woli i na własną odpowiedzialność.
Zalecana jest cierpliwość i delikatność. Nie chcemy przecież nic uszkodzić. Zanim przystąpisz do wymiany, przeczytaj CAŁY poradnik - link do filmiku w j. angielskim na dole.

Konstrukcja telefonu wygląda w taki sposób, że plastikowa klapka jest naklejona na szkielet (pod którym znajduje się elektronika). Dzięki temu możemy bez problemu wymienić klapkę.

• Wyłączamy urządzenie i wyjmujemy kartę SIM.
  • Podłużnym, cienkim narzędziem (igła się świetnie do tego nadaje) poprzez szufladkę karty SIM wypychamy tylną klapkę.
  • Gdy szczelina między klapką, a ramką zrobi się odpowiednio duża, podważamy ją kostką gitarową lub kartą bankomatową (te są najprostsze do znalezienia, jeśli ktoś ma specjalne narzędzia do takich czynności to wiadomo co wybrać ;)).
  • Powoli i ostrożnie podważaj klapkę dookoła telefonu. Zachowaj ostrożność przy bocznych przyciskach - na zewnątrz szkieletu poprowadzone są przewody od tychże przycisków.
  • Gdy zdejmiesz już całą klapkę, ostrożnie oczyść szkielet z resztek kleju.
  • Przygotuj nowy tył, precyzyjnie umieść i dopasuj do na telefonie i dopiero, gdy masz pewność, że jest spasowany, dociśnij całą klapkę.

Można także ułatwić "puszczanie" kleju delikatnie podgrzewając tył np. suszarką, ale w taki sposób, aby nie uszkodzić urządzenia, generalnie nie polecam niedoświadczonym (a sama klapka odchodzi bez większych problemów, także nie trzeba nic dodatkowo kombinować).

Wszak i tysiąc słów nie opisze tego co jeden obraz, więc posiłkuję się materiałem dostępnym na YT, jednym z wielu. Link TUTAJ (swojego nie nagrywam, bo bez sensu, jak na YT są już powszechnie dostępne filmiki :)) Mam nadzieję, że komuś ten mini poradnik pomoże.

Edytowane przez Tical
dodano filmik w treść posta
  • Lubię to! 5

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ablak   
Otrzymana reputacja: 1
ablak

A baterię ktoś wymieniał?

Zamówiłem baterie i klapkę z Chin.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.