• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
  • 0
bazur

Ekran w Z3: problemy, pytania i wszystko inne. Temat zbiorczy

Pytanie

Witam serdecznie.

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem tego telefonu, a raczej byłem nim. Bo dzisiaj sama z siebie pękła szybka przednia i na większości ekranu nie działa mi dotyk... Telefon trzymałem w pancernym etui, które sprowadziłem, żebym telefon był bezpieczny, a tu taki cyrk. Etui to LOVE MEI® Powerful Bumper for Xperia Z3 - Extreme Protection! Więc nie ma możliwości, żeby z mojej winy to pękło, bo po etui jeśli wierzyć testom może przejechać auto ;) Ktoś z Was miał taki cyrk z tym telefonem??

Pozdrawiam

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

242 odpowiedzi na to pytanie

• 0

Sam digitizer (dotyk, czy jak wolisz "szybka") jest Ci potrzebny jeśli LCD jest w porządku. Będziesz też potrzebował HOT AIR (nagrzewnicy).

Jeżeli nie masz dostępu do takowej to obejrzyj ten film: https://www.youtube.com/watch?v=levTY6Ixxl8

Jak widzisz przy użyciu zwykłej suszarki jest to dość czaso- i energochłonne.

1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 1

Napisano (edytowane)

W poniedziałek wysłany do Wrocławia, w czwartek u mnie. Odkleja się tylny panel, klika jest szpara, można odchylić i wsadzić paznokieć...

Zamierzam się udać do sprzedawcy u którego kupowałem i domagać się rozwiązania umowy z tytułu rękojmi:

W przypadku, gdy towar z wadą był już wcześniej naprawiamy, konsument ma prawo odstąpić od umowy (jeśli wada jest istotna) lub domagać się obniżenia ceny. Sprzedawca nie może odmówić spełnienia tych żądań.
Podstawa prawna: art. 560 Kodeksu cywilnego

Skrócona historia telefonu:

Luty 2015 - zakup telefonu

Maj 2015 - pojawia się pojedyncze pęknięcie na szybie po nagrzaniu i aktualizacji telefonu, telefon wysyłam do wsupport

Maj 2015 - telefon wraca źle sklejony ponieważ tył się rusza i klika - znów odsyłka

Kilkakrotnie dochodzi do sytuacji że telefon się zawiesza i nie można go włączyć przez kilka godzin

Marzec 2016 - przedni ekran odkleja się od ramki i odstaje. wsupport próbuje mnie naciągnąć na prawie 800zł jednak po awanturze w sony telefon jest naprawiany. Pojawia się nowy IMEI, wymiana płyty, ekranu, panelu ....

Grudzień/Styczeń 2016 - na ekranie pojawia się wypalenie po lewej stronie nad gniazdami SIM, wysyłka po nowym roku i dostaję nowy zafoliowany telefon razem z opakowaniem słuchawkami itd przeprowadzam test szczelności za pomocą czujnika ciśnienia. Oczywiście klapa po dokładnych oględzinach tylny panel klika, widać szparę

Długo nie kupię produktu Sony... W grudniu reklamowałem słuchawki SBH80 za które dałem prawie 300 zł, prawa przestałą grać. Słuchawki wymieniono na nowe jednak gwarancja jest na rok więc już wiem że za rok mam do kupienia słuchawki

Przyznam szczerze że dawno się tak nie zawiodłem, przesiadłem się z mydelniczek Samsunga a tu jeszcze większy zawód :(  

Edytowane przez STRawny
1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Moim zdaniem to wystąpiło zbyt duże naprężenie na ekran np. siadanie, wstawianie z telefonem w kieszeni.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

No raczej nie mogło się to stać, bo telefon leżał cały dzień na biurku. :/

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

To masz pecha i tyle ;-)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0
Ktoś z Was miał taki cyrk z tym telefonem??

Osobiście nie, ale miałem przypadek, że samoczynnie ekran znajomemu puścił - to miało miejsce na Z2. Z relacji gościa wynika, że grał w nocy i następnego dnia przy sprawdzaniu godziny dostrzegł na ekranie "dziwnego" pajączka...

Nie wiem jak Ci pomóc. Poradzić mogę jedynie oddanie na gwarancje ale musiałbyś nieźle walczyć o swoją rację bo w tych wypadkach przeważnie jest hasło: "no Panie, rzucało się cegiełką - to Pana wina!" - i klops. Mimo wszystko próbuj i walcz.

Tak btw. ten telefon bez jakiś bez osłon / pokrowców MA! przetrzymać siłę nacisku chociażby takowego przejazdu samochodem po telefonie. Twórcy Xperii Zx uwierzcie nie są debilami by wypuszczać telefony, które pękają pod wpływem nacisku siadania czy wstawania mając telefon w kieszeni... no ludzie ;p. Niestety dostałeś złą sztukę. Wada fabryczna, co zrobić. To tak jak w przypadku wodoszczelności, u których praktycznie jej nie ma.

Dodam przypadek z innej działki. Sam lata temu otrzymałem procesor, w którym strzelił IHS. A chłodzenie dobre firmowe plus monitorowałem temperatury. Używałem programu HWiNFO (tam idzie ustawić alert przy wysokich wartościach). Dowiedziawszy się wcześniej, że procesor przetrzyma +100 stopni oraz IHS wytrzyma nadto 90+ stopni, a producent zaleca maksymalną temperaturę ~80 stopni. To mi IHS strzelił przy +65 stopniach C (dokładnie nie wiem ile ale alert ustawiony miałem na 65 stopni, który nie informował o takiej temperaturze) - niby temperatury jak na proc średnie. A jednak stało się. Usłyszałem "trzask" po 1-2 sek, procesor odciął zasilanie z powodu przegrzewania się i się wyłączył. Potem już widziałem masakrę. Złamany na 2 części IHS. Na szczęście uznano wadę fabryczną i dostałem nową sztukę... Tam już temperatury przekraczały różne wartości i nic się nie działo złego - od taka historia dot. wad fabrycznych.

Pozdrawiam.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

W pierwszych zetkach ekrany też pękały i stwierdzano wady fabryczne. Reklamuj odpowiednio opisując usterke, zresztą inaczej wygląda pęknięcie po upadku a inaczej od naprężenia. Skoro telefon był w pokrowcu nie powininen nosić innych śladów użytkowania więc to powinno pozytywnie wpłynąć na rozpatrzenie zgłoszenia.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Napisano (edytowane)

@Wyso77

Twój kolega miał pajączka, a u mnie jest jedna linia, więc nie zamierzam się poddać, tylko wywalczyć nowy wyświetlacz bez ponoszenia kolejnych kosztów. Z tego co czytałem, to zdarza się im bez problemów wymienić na nowy, więc może będzie dobrze.

@kaakef

Mówisz o odpowiednim opisaniu usterkę. Możesz coś więcej napisać, bo nigdy nie musiałem wysyłać telefonu na gwarancję. Moja zetka jest bez żadnych rys, bo od razu był wsadzony w pokrowiec.

W załączniku dodaje zdjęcie w pokrowcu i bez żeby pokazać pęknięcie.

107m.jpg

108m.jpg

Edytowane przez szelma
zdjecia,zrzuty ekranów umieszczamy w spoilerze

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Mam pytanie, tak obok tematu. Czy można wykluczyć, że powodem tego pęknięcia było zastosowanie etui? Widzę, że jest ono skręcane na 6 wkrętów. Jeśli wkręty dokręcimy różnymi siłami to czy to nie będzie powodować różnego nacisku na szkło, a co za tym idzie - naprężeń?

Pytam, bo nigdy nie nosiłem telefonów w etui, więc nie mam praktycznego doświadczenia.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Teoretycznie tak mogłoby być, ale według mnie dlatego są po krawędzi te gumki, żeby ten problem rozwiązać.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.