Nowy konkurs! Mamy do rozdania cztery (4) flagowe smartfony!

>>> KLIKNIJ TUTAJ <<<

veimus

Xperia™ modele 2011 - Rootowanie

172 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

[30/OCT][ROOTING/UNROOTING] Xperia 2011 Easy Rooting Toolkit [v1.0](zergRush Exploit) - xda-developers

ZANIM ZACZNIESZ:

• upewnij się, że masz zainstalowane sterowniki ADB dla Twojego telefonu
  • włączoną opcję DEBUGOWANIA USB (Menu/Ustawienia/Aplikacje/Debugowanie)
  • włączoną opcje NIEZNANE ŹRÓDŁA (Menu/Ustawienia/Aplikacje)
  • (OPCJONALNIE) zwiększ czas wygaszania ekranu do 10min
  • podłącz kabel USB wpierw do telefonu, a później do komputera
  • pomiń opcje instalowania PC Companion Software na telefonie

KRÓTKIE INFO:

• działa na zablokowanym jak i odblokowanym bootloaderze
  • ściągnij plik z tematu XDA, wypakuj go i uruchom plik RUNME.BAT
  • postepuj zgodnie z instrukcjami na ekranie

Testowane na ROMie 4.0.2.A.0.42 ale wg opisu na XDA powinien bez problemu działać na starszych wersjach ROMów wszystkich telefonów z rodziny Xperia 2011 :)

WYCZYTANE Z XDA:

Info o pewnych problemach zgłaszających przez użytkowników forum nie oznacza, że Ciebie też to spotka :)

• żeby usunąć roota trzeba wgrać od nowa system przez FlashTool lub SEUS (autor MOŻE będzie pracował nad opcją "unroot")
  • jak narazie nie wiadomo czy ten root może uwalić telefon przy korzystaniu z aktualizacji OTA
  • jeden użytkownik stwierdził, że po roocie Market mu się sypie..
  • komuś innemu coś nie działało przy aplikacjach na SD, musiał wgrać z powrotem na telefon..
  • FlashTool w versji 0.4.1 ma już zaimplementowaną tą metode rootowania (więcej info w temaci o FT)
  • jak narazie brak info, że komuś pokazuje 0% więc to dobra wiadomość ;)

Pomogłem? Napij się ze mną ;)

Edytowane przez veimus

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Info 4: Pojawił się nowy update dla Neo 4.0.A.2.368, na chwilę obecną nie posiadam żadnych informacji jak można zrootować tą wersje.

Wiesz już w jaki sposób zrootować tę wersję? Słabo znam angielski i na xda rozumiem piąte przez dziesiąte:zawstydzony:

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przegrzebalem sie przez setke tematow o xperii neo na naszym forum... i dwa pietra nizej znalazlem :

http://forum.android.com.pl/f369/fw-xperia-neo-4-0-a-2-368-ftf-and-and-rooted-system-87090/ :D

heh zrzutka na okularki dla Ciebie :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zrobiłem wszystko według instrukcji lecz przy rootowaniu wyskoczyło mi busybox not found? o co chodzi i co mam zrobic?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zrobiłem wszystko według instrukcji lecz przy rootowaniu wyskoczyło mi busybox not found? o co chodzi i co mam zrobic?

aplikacje taka zainstaluj z marketu

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Przegrzebalem sie przez setke tematow o xperii neo na naszym forum... i dwa pietra nizej znalazlem :

http://forum.android.com.pl/f369/fw-xperia-neo-4-0-a-2-368-ftf-and-and-rooted-system-87090/ :D

heh zrzutka na okularki dla Ciebie :)

No to troszkę Cię źle zrozumiałem. W tamtym temacie napisałeś: "drugi plik IMG zawiera obraz zrootowanego systemu - tu już musisz odblokować bootloader, żeby go wgrać i mieć roota."

A ja zrozumiałem, że muszę mieć odblokowany bootloader i roota żeby to móc wgrać...:facepalm: he he. Ale mniejsza o to. Korci mnie, żeby zrootować NEO bo nie mogę w taskerze ustawić paru profili związanych z uruchomieniem GPS no i pozbyłbym się tych śmieci z telefonu ale... Ale nie jestem pewien... Brak na razie jakichś custom romów do wyboru. Jaki jest ten zrootowany system? To jest to samo co mam tyle że jest dostęp do root?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niewiele sie zmienia, dostajesz roota, recovery, mozesz podkrecic procek (bezpiecznie 1.4 cos o tym czytalem ze do 1.4 to bez zmian napiecia sie podjezdza dopiero wyzej zmieniasz napiecie na ta chwile max co wyciagneli to 1.9) no i usuwasz ten caly syf :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1.86GHz w telefonie to już można jajka smażyć ;d odradzam :D

a root sie przydaje chociażby do uruchomienia niektórych programów (jak ten podłączający przez BT pada z ps3 do naszej komórki)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Probowales do tylu krecic ?:D heh najpierw trzeba miec pada z ps3:D Chociaz podlaczyc telefon pod tv + pad i mozna fajnie grac np w pes'a

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy jest tutaj osoba, która ma trochę czasu i chce pomóc mi zrootować Neo tak żebym nic nie pochrzanił, odwdzięczę się piwem :P:)

GG# 4231463.

Pozdr.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.