Nowy konkurs! Mamy do rozdania cztery (4) flagowe smartfony!

>>> KLIKNIJ TUTAJ <<<

• 0
kamilg

Niedostępna sieć telefonii komórkowej

Pytanie

Napisano (edytowane)

Wczoraj w moje ręce trafił galaxy s (telefon kupiłem na allegro używany - tak wiem, powinienem skontaktować się ze sprzedawcą, ale wyjechał on na urlop i do niedzieli nie mam z nim żadnego kontaktu). Miał mieć simlocka na sieć play. Telefon włączyłem (kupiłem specjalnie też starter z play'a) włożyłem ową kartę i ku mojemu zdziwieniu zasięg jest, a nie ma możliwości skontaktowania z tym numerem (z góry uprzedzam wszelkie pytania: ta sama karta w innym telefonie ma zasięg, można się na nią dodzwonić swobodnie jak i z niej).

No cóż, wsadziłem swoją "główną" kartę sim z heyah do telefonu i co ? To samo, zasięg jest a przy próbie jakiegokolwiek wykonania połączenia dostaję komunikat "Sieć telefonii komórkowej jest niedostępna".

Poczytałem trochę na forum - polecana była metoda przełączenia telefonu na tryb 2g. Ok, tak też zrobiłem ale bez jakiejkolwiek poprawy. Sytuacja cały czas ta sama - zasięg mamy, dzwonić nie możemy.

Telefon był na andku 2.3.3 (jvk).

A więc spróbowałem zainstalować nowego roma - wybór padł na Darky's ROM v10.2 (pobrałem go z tego linku: Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites! )

Rom się pięknie wgrał przez odina. Ok, czas na próbę.

Włączyłem telefon, ale bez efektu - sytuacja cały czas jest ta sama.

Wgrałem po tym następnego roma: http://forum.android.com.pl/f193/f1-galaxy-s2-v6-sp1-look-and-feel-of-galaxy-s2-rock-stable-76856/

Dodam tylko, że po każdej zmianie romu robiłem hard reseta.

Postanowiłem wgrać czystego andka 2.3.4

A więc: ze strony www.SamFirmware.com pobrałem:

I9000XXJVP 2.3.4

Zainstalowałem go przez odina i co?

Jest mały postęp, przyszedł jeden sms i to by było na tyle. Złapał na chwilę zasięg i później była sytuacja taka sama: "Sieć telefonii komórkowej jest niedostępna".

Zainstalowałem jeszcze I9000XXJVQ z tej samej strony, z której pobrałem JVP ale efekt jest taki sam, a raczej żadnego efektu nie ma - ciągle poza zasięgiem sieci, mimo iż pokazuje że zasięg ma 3-4 kreski.

Czytałem inne tematy, gdzie pisali ludzie że zmiana trybu na 2g pomagał - robiłem tak, ale u mnie nie było żadnej poprawy.

Więc już nie wiem sam co mam zrobić - czy to usterka telefonu ?

Próbowałem kilka kart sim na tym telefonie i cały czas to samo jest.

Po południu, jak skończę pracę spróbuje przetestować wszystkie romy 2.3.4 stąd: http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i9000.htm

Chyba, że ktoś znajdzie sposób, który mi pomoże ?

Dodam jeszcze też, że zasięg tu nie jest problemem: w centrum Krakowa wczoraj było tak samo, poza tym na drugim telefonie te karty które nie działają na galaxy działaj poprawnie.

Karta w galaxy wsadzona jest dobrze (raczej dochodzi normalnie, bo czytałem też że są problemy z "trzymaniem" simu przez telefon - kontakty z karty są normalnie skiopiowane).

@edit:

Może dodam dla jasności: Telefon nie ma simlocka.

edit2:[/edit]

Cała sprawa wyjaśniona - telefon odesłałem do Pana od którego go kupiłem, po wizycie w serwisie okazało się, że płyta główna jest padnięta.

Czy taka naprawa pomogła naprawić ten problem to nie wiem, bo dostałem zwrot pieniędzy za telefon i zakupiłem inny egzemplarz sgs'a.

Edytowane przez kamilg

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

• 0

Z tego co napisaleś wyczerpaleś już wszystkie możliwości. Być może problem tkwi w urządzeniu a nie w oprogramowaniu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

imei jest poprawny?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Tak, imei jest poprawny.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Dla pewności wgraj jeszcze jakiś starszy 2.2.1 - na przykład JM1.

Tapatalk(nięte) z SGS

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Zainstalowałem 2.2.1 (JPY) i nawet 2.1 instalowałem (JM1) i nic.

Dalej to samo jest.

Więc już sam nie wiem co jest grane z nim.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Sprawdz czy nie są pogięte albo wgięte styki w telefonie od karty sim

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0
Sprawdz czy nie są pogięte albo wgięte styki w telefonie od karty sim

To odpada raczej. Gdyby było coś nie tak, to by nie pytało o kod pin w ogóle, a pyta za każdym razem, ani by telefon nie przyjął tego sms'a, który dotarł jak karta była w galaxy.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Może simlocka ma na inną sieć. Spróbuj go zdjąć, może będzie ok. Jak chcesz, to powiem co i jak ze zdjęciem, bo sam ze swojego zdjąłem simlocka, jest to bardzo proste.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0
Może simlocka ma na inną sieć. Spróbuj go zdjąć, może będzie ok. Jak chcesz, to powiem co i jak ze zdjęciem, bo sam ze swojego zdjąłem simlocka, jest to bardzo proste.

Pisałem w pierwszym poście, że telefon miał mieć simlocka, ale go nie ma. Od samego początku odkąd go dostałem, to telefon był bez simlocka - miała być blokada na play'a ale jej nie ma, karta z heyah weszła od początku.

post-65457-14255698712496_thumb.jpg

post-65457-14255698712888_thumb.jpg

post-65457-14255698713212_thumb.jpg

post-65457-14255698713543_thumb.jpg

post-65457-14255698713883_thumb.jpg

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Hmm. Jak masz roota, to daj jako załącznik plik nv_data.bin z folderu /efs .

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.