Nowy konkurs! Mamy do rozdania cztery (4) flagowe smartfony!

>>> KLIKNIJ TUTAJ <<<

pitr

Połączenie do sieci wifi z ukrytym ssid

27 postów w tym temacie

Witam serdecznie

Pytanie mam jak w temacie - czy jest możliwość podpięcia się do sieci wifi, która ma ukryty ssid? Z tego co czytałem to jest to zanany błąd. Na markecie jest aplikacja hidden ssid enabler bodajże, ale nie działała mi na razie na żadnym romie. Wolę swoją sieć mieć ukrytą, i wszystkim znajomym w routerach też zawsze ją ukrywam, a teraz nie mogę się do tych sieci podpiąć . Może ktoś już z tym walczył i udało mu się dojść do czegoś konstruktywnego? Bo mi niestety nie

Swoją drogą strasznie to dziwne, żeby tak prosta i podstawowa funkcjonalność nie działała...

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja mam ukryty ssid i łączy bez problemu (DIR-300) ale : to działa tylko na stałym IP jak masz dynamiczne przydzielanie na routerze ustawione to może być problem

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co masz na myśli poprzez "stały ip"? Z tego co widziałem, w konfiguracji sieci wifi jest tylko możliwość wyboru rodzaju zabezpieczeń i jej nazwy, nie widziałem opcji ustawienia ip na stałe.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie wiem jaki masz router, sprawdz ustawienia zaawansowane, musisz wylaczyc DHCP i wtedy ustawic wazystko z palca (inne ip dla laptopa, inne dla telefonu,drukarki,stacjonarki itd), niedogodnosc metody ... na wazyatkich urzadzeniach musisz zrobic konfiguracje recznie, albo wlacz pokazywanie ssid i zostaw wszystko na automacie (dhcp)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ze swoim routerem mogę zrobić co mi się podoba, ale u znajomych już tak dobrze nie ma. Więc zależałoby mi raczej na rozwiązaniu po stronie telefonu...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

u mnie na tomato wyglada to tak: Basic->Static DHCP->i tu po mac ustawiam urządzenia i ip przypisuje wew ip

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
u mnie na tomato wyglada to tak: Basic->Static DHCP->i tu po mac ustawiam urządzenia i ip przypisuje wew ip

Powtórzę to jeszcze raz, ale jaśniej już nie potrafię ;). Jestem informatykiem, więc większość dostępnych dla mnie sieci wifi, albo ustawiłem sam (rodzina, nie-techniczni znajomi) albo ustawiali świadomi użytkownicy. W zawiązku z powyższym sieci te są dobrze zabezpieczone i ukryte. Nie mam zamiaru ani nie mogę w większości przypadków modyfikować ustawień tych routerów, co najwyżej mogę dodać swój mac do listy zaufanych komputerów. W związku z powyższym szukam rozwiązania jak się podpiąć do sieci wi-fi z ukrytym ssid i serwerem dhcp (nawet ipod to potrafi :wstyd: )

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ja nazywam sie zbigniew zając i od 15 lat naprawiam pralki

to dodaj mac samego hero i przypisz mu ip poza ranga dhcp

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Testowalem i mi dziala, z czym masz problem dokladnie? Z dodaniem sieci do listy czy samym polaczeniem?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spróbuj WifiHelpera - dzięki niemu łączę się na uczelni do ukrytej sieci w dodatku z WPA2 Enterprisea8)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.