• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
magistersolina

Laptop jako router WiFi

12 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Witam.

Mam pytanie, a mianowicie czy jest jakiś program aby komputer wysyłał do HTC WS internet przez WiFi? Czytałem w FAQ-u że można to bez problemu zrobić przez kabel USB, ale czy siecią bezprzewodową też się da?

Z góry dzięki za odpowiedz.

Temat do zamknięcia znalazłem odpowiedz.

Przepraszam za syf ;/

Edytowane przez magistersolina

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Da się, Android samoistnie nie obsługuje sieci AD-HOC, więc trzeba ją "ukryć" programem connectify(intuicyjny więc nie ma problemu). Telefon dobrze się łączy. Ja osobiście mam problem z przekierowaniem internetu z Modemu Play'a do programu, ale reszta nie problem. Jeżeli masz stałe łącze, możesz bez problemu utworzyć połączenie.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dotyczy Samsung Galaxy mini i windows 7 (siec ad hoc i wifi)

dla komputara:

Windows 7 jest wyposażony w nową funkcję udostępniania bezprzewodowego połączenia internetowego. Jedynym warunkiem jest zgodność karty wifi z standardem “virtual wi-fi”.

Sprawdź czy posiadasz najnowsze sterowniki do posiadanej karty wifi do obsługi tej funkcji.

Otwórz wiersz poleceń (Wpisz “CMD.EXE” w menu start na pasku wyszukiwania, następnie kliknij prawym przyciskiem na cmd.exe i wybierz “Uruchom jako Administrator”).

W oknie wiersza poleceń wpisz: netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=MójInternet key=MojeHasło

(Zmień “MójInternet” na nazwę której chcesz użyć do sieci bezprzewodowej zmień “MojeHasło” na hasło

dostępu do sieci)

* Wciśnij Enter.

* Teraz wpisz: netsh wlan start hostednetwork

* Wciśnij Enter.

* Otwórz Panel sterowania i przejdź do Centrum sieci i udostępniania.

* Kliknij po lewej Zmień ustawienia karty sieciowej.

* Kliknij prawym przyciskiem na twoje połączenie internetowe i wybierz Właściwości.

* Kliknij na zakładkę Udostępnianie.

* Postaw fajkę przy “Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się...”

* Wybierz wirtualną kartę Wi-Fi i kliknij OK.

Teraz komputery w zasięgu Wi-Fi powinny wykryć naszą wirtualną sieć bezprzewodową i mogą się z nią połączyć, jeśli znają hasło.

dla telefonu:

adres IP: 192.168.2.20

brama: 192.168.2.1

maska sieci: 255.255.255.0

DNS1: dostawca internetu (mozna spraedzić wpisując ipconfig /all) albo DNS – HLDS.pl

DNS2: dostawca internetu

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kurde dobre ale mi nie działa gdy wpisuję:* Teraz wpisz: netsh wlan start hostednetwork

wyskakuje jakiś błąd :(

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cmd musisz miec otwarte jako administrator

wpisujesz cmd i naciskasz Shift+Ctrl+enter

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba prościej i taniej jest kupić router wi-fi. Pracujący komputer do przekazywania netu to tak jakby użyć kombajnu do koszenia trawnika przed domem.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Chyba prościej i taniej jest kupić router wi-fi. Pracujący komputer do przekazywania netu to tak jakby użyć kombajnu do koszenia trawnika przed domem.

Po co mam wydawać pieniądze na router, jeśli potrzebuje wifi tylko dla telefonu? Ponadto, w akurat w moim przypadku (akademik) korzystanie z własnego routera jest mocno niewskazane przez administratora "bo psuje sieć", a akurat metoda Connectify/VirtualAP jest OK.

Jak ktoś nie chce klepać za każdym razem netsh... (sieć wyłącza się przy każdym wyłączeniu czy uśpieniu), można stworzyć plik .bat. Niestety też trzeba go uruchamiać z prawami administratora.

Do notatnika wklejamy:

@echo off
cls
echo Wlaczamy WiFi dla telefonu
echo ========================
echo.
netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=nazwa_sieci key=haslo_sieci
netsh wlan start hostednetwork
echo Naciśnij dowolny klawisz, by wyjść
pause > NUL
echo.
exit

i zapisujemy z rozszerzeniem .bat

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam pytanko. Chciałem mieć dostęp do internetu na swoim smartfonie, poszukałem, użyłem tego sposobu i wszystko jest dobrze oprócz jednego.. nie mogę używać internetu mimo połączenia.. A więc: Zrobiłem wszystko co napisał Jarek 1977 oprócz ustawienia statycznego IP w telefonie, ponieważ wtedy telefon wgl się nie łączył (Przy próbie połączenia szybko wyskakiwało "Rozłączono" i szukało następnej sieci). Kiedy nie mam ustawionego statycznego IP w telefonie - da się połączyć ale nie da się korzystać z internetu i zauważyłem, że połączenie to na pasku u góry ekranu nie świeci się na zielono. Wiecie może jak rozwiązać ten problem? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wejdź do centrum sieci i udostępniania > ustawienia karty sieciowej > właściwości połączenia sieci lokalnej/LAN, zakładka udostępnianie i zaznacz ptaszki.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja już od pewnego czasu używam programu Connectify Lite (działa tylko na Win7) i moje Laptopy,telefony i tablet łączą się bez problemów

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.