Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Oddałeś już swój głos? [konkurs]

Zdjęcie
- - - - -

Laptop jako router WiFi

laptop router wifi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   magistersolina

• 18 postów
  • Telefon:LG G2

Napisano 08 sierpień 2011 - 09:08

Witam.
Mam pytanie, a mianowicie czy jest jakiś program aby komputer wysyłał do HTC WS internet przez WiFi? Czytałem w FAQ-u że można to bez problemu zrobić przez kabel USB, ale czy siecią bezprzewodową też się da?
Z góry dzięki za odpowiedz.

Temat do zamknięcia znalazłem odpowiedz.
Przepraszam za syf ;/

Użytkownik magistersolina edytował ten post 08 sierpień 2011 - 09:19

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   krisdj

• 9 postów
  • Telefon:I9100

• Firmware:Stock 4.1.2

Napisano 12 sierpień 2011 - 09:28

Da się, Android samoistnie nie obsługuje sieci AD-HOC, więc trzeba ją "ukryć" programem connectify(intuicyjny więc nie ma problemu). Telefon dobrze się łączy. Ja osobiście mam problem z przekierowaniem internetu z Modemu Play'a do programu, ale reszta nie problem. Jeżeli masz stałe łącze, możesz bez problemu utworzyć połączenie.
Spoiler

#3 OFFLINE   jarek1977

• 4 postów
  • Telefon:galaxy mini

Napisano 12 sierpień 2011 - 09:51

dotyczy Samsung Galaxy mini i windows 7 (siec ad hoc i wifi)

dla komputara:

Windows 7 jest wyposażony w nową funkcję udostępniania bezprzewodowego połączenia internetowego. Jedynym warunkiem jest zgodność karty wifi z standardem “virtual wi-fi”.
Sprawdź czy posiadasz najnowsze sterowniki do posiadanej karty wifi do obsługi tej funkcji.

Otwórz wiersz poleceń (Wpisz “CMD.EXE” w menu start na pasku wyszukiwania, następnie kliknij prawym przyciskiem na cmd.exe i wybierz “Uruchom jako Administrator”).

W oknie wiersza poleceń wpisz: netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=MójInternet key=MojeHasło
(Zmień “MójInternet” na nazwę której chcesz użyć do sieci bezprzewodowej zmień “MojeHasło” na hasło
dostępu do sieci)
* Wciśnij Enter.
* Teraz wpisz: netsh wlan start hostednetwork
* Wciśnij Enter.
* Otwórz Panel sterowania i przejdź do Centrum sieci i udostępniania.
* Kliknij po lewej Zmień ustawienia karty sieciowej.
* Kliknij prawym przyciskiem na twoje połączenie internetowe i wybierz Właściwości.
* Kliknij na zakładkę Udostępnianie.
* Postaw fajkę przy “Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się...”
* Wybierz wirtualną kartę Wi-Fi i kliknij OK.

Teraz komputery w zasięgu Wi-Fi powinny wykryć naszą wirtualną sieć bezprzewodową i mogą się z nią połączyć, jeśli znają hasło.

dla telefonu:

adres IP: 192.168.2.20
brama: 192.168.2.1
maska sieci: 255.255.255.0
DNS1: dostawca internetu (mozna spraedzić wpisując ipconfig /all) albo DNS – HLDS.pl
DNS2: dostawca internetu

#4 OFFLINE   KingdomPL

• 316 postów
  • Telefon:NEO N003 2GB\32GB

• Tablet:Asus Transformer TF101 32GB

• Firmware:Stock 4.0.3

Napisano 12 sierpień 2011 - 10:18

kurde dobre ale mi nie działa gdy wpisuję:* Teraz wpisz: netsh wlan start hostednetwork
wyskakuje jakiś błąd :(

#5 OFFLINE   jarek1977

• 4 postów
  • Telefon:galaxy mini

Napisano 12 sierpień 2011 - 11:59

cmd musisz miec otwarte jako administrator

wpisujesz cmd i naciskasz Shift+Ctrl+enter

#6 OFFLINE   peterHTC

• 38 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy S5

• Tablet:ASUS Memo Pad 10

• Firmware:Android 5.0 lollipop

Napisano 12 sierpień 2011 - 22:15

Chyba prościej i taniej jest kupić router wi-fi. Pracujący komputer do przekazywania netu to tak jakby użyć kombajnu do koszenia trawnika przed domem.

#7 OFFLINE   nctrns

• 802 postów
  • Telefon:HTC One M7

• Tablet:Nexus 7v2

• Sieć:Orange

• Firmware:SlimKat

Napisano 19 sierpień 2011 - 21:39

Chyba prościej i taniej jest kupić router wi-fi. Pracujący komputer do przekazywania netu to tak jakby użyć kombajnu do koszenia trawnika przed domem.

Po co mam wydawać pieniądze na router, jeśli potrzebuje wifi tylko dla telefonu? Ponadto, w akurat w moim przypadku (akademik) korzystanie z własnego routera jest mocno niewskazane przez administratora "bo psuje sieć", a akurat metoda Connectify/VirtualAP jest OK.

Jak ktoś nie chce klepać za każdym razem netsh... (sieć wyłącza się przy każdym wyłączeniu czy uśpieniu), można stworzyć plik .bat. Niestety też trzeba go uruchamiać z prawami administratora.

Do notatnika wklejamy:
@echo off
cls
echo Wlaczamy WiFi dla telefonu
echo ========================
echo.
netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=nazwa_sieci key=haslo_sieci
netsh wlan start hostednetwork
echo Naciśnij dowolny klawisz, by wyjść
pause > NUL
echo.
exit
i zapisujemy z rozszerzeniem .bat

#8 OFFLINE   hensik

• 1 postów
  • Telefon:LG Swift L3

Napisano 26 sierpień 2012 - 11:40

Mam pytanko. Chciałem mieć dostęp do internetu na swoim smartfonie, poszukałem, użyłem tego sposobu i wszystko jest dobrze oprócz jednego.. nie mogę używać internetu mimo połączenia.. A więc: Zrobiłem wszystko co napisał Jarek 1977 oprócz ustawienia statycznego IP w telefonie, ponieważ wtedy telefon wgl się nie łączył (Przy próbie połączenia szybko wyskakiwało "Rozłączono" i szukało następnej sieci). Kiedy nie mam ustawionego statycznego IP w telefonie - da się połączyć ale nie da się korzystać z internetu i zauważyłem, że połączenie to na pasku u góry ekranu nie świeci się na zielono. Wiecie może jak rozwiązać ten problem? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

#9 OFFLINE   nctrns

• 802 postów
  • Telefon:HTC One M7

• Tablet:Nexus 7v2

• Sieć:Orange

• Firmware:SlimKat

Napisano 26 sierpień 2012 - 14:17

Wejdź do centrum sieci i udostępniania > ustawienia karty sieciowej > właściwości połączenia sieci lokalnej/LAN, zakładka udostępnianie i zaznacz ptaszki.
Bynajmniej to nie przynajmniej! Zastanów się zanim napiszesz.
Jeśli potrzebujesz konta Dropbox, skorzystaj z mojego linku, a obydwoje dostaniemy dodatkowe 500MB!

#10 OFFLINE   KingdomPL

• 316 postów
  • Telefon:NEO N003 2GB\32GB

• Tablet:Asus Transformer TF101 32GB

• Firmware:Stock 4.0.3

Napisano 27 sierpień 2012 - 15:00

Ja już od pewnego czasu używam programu Connectify Lite (działa tylko na Win7) i moje Laptopy,telefony i tablet łączą się bez problemów

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: laptop, router, wifi