Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Oddałeś już swój głos? [konkurs]

Zdjęcie
- - - - -

[PORADNIK]Jak wykonać ROOTowanie w Samsungu Galaxy Tab 10.1

101 galaxy poradnikjak rootowanie samsungu tab

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Keffirro

• 172 postów
  • Telefon:Galaxy Nexus

• Tablet:Nexus 7

• Firmware:Jelly Bean

Napisano 15 sierpień 2011 - 00:15

W poniższym poradniku dowiesz się jak zROOTować tablet SAMSUNG GALAXY TAB 10.1

Poradnik oparty na filmiku How to Root Galaxy Tab 10.1 the Easy Way! [Honeycomb/ICS] | Galaxy Tab Hacks!.

Co nam będzie potrzebne:
- Samsung Galaxy Tab 10.1,
- kabel USB,
- sterowniki do kabla (do pobrania tutaj Download Samsung Galaxy Tab 10.1 Windows Drivers! | Android Drivers!),
- pliki z exploitem, program ODIN (do pobrania tutaj Download GalaxyTab10.1/rooting/tabrooteasy.zip at DownloadAndroidROM.com).

Poradnik:

1. Po zainstalowaniu sterowników. Wprowadź Galaxy Tab'a w tryb download, poprzez naciśnięcie i przytrzymanie tych przycisków (Power Button + Volume Down).

Dołączona grafika

2. Gdy na wyświetlaczu zobaczysz grafikę taką jak na poniższym obrazku naciśnij Volume UP.

Dołączona grafika

3. Wypakuj pliki z archiwum tabrooteasy.zip i uruchom aplikację Odin3 v1.85.exe, podłącz tablet za pomocą kabla USB do komputera, następnie z wypakowanych plików do okienka PDA wrzuć ścieżkę do pliku ClockworkMod_Recovery_v5.5.0.4_P7500 i kliknij START.

Dołączona grafika

4. Uruchom tablet, podłącz do komputera i umieść plik Samsung_Galaxy_Tab_10.1_root.zip w pamięci tabletu.

5. Teraz musisz wejść do trybu recovery. Ponownie naciśnij Power + Volume Down, ukaże ci się znajomy widok:

Dołączona grafika

Następnie naciśnij przycisk Volume Down:

Dołączona grafika

A gdy "zaznaczenie" przeskoczy na rozpakowane pudełko z małym robocikiem (ikona recovery) naciśnij Volume UP.

Dołączona grafika

6. Teraz znajdujesz się w ClockworkMod Recovery. Za pomocą klawiszy zmiany głośności (Volume UP, Volume Down) nawiguj po menu i wybierz install zip from sdcard naciskając Power Button.

Dołączona grafika

Teraz podobnie jak wcześniej wybierz opcję choose zip from sdcard, następnie odnajdź plik Samsung_Galaxy_Tab_10.1_root.zip w pamięci telefonu i naciśnij Power Button.

Dołączona grafika

Teraz nawiguj do pozycji YES i zaakceptuj klawiszem Power Button.

7. Po zakończeniu procesu uruchom ponownie tablet (Reboot Now).

8. Voilà masz zROOTowany tablet:)

Źródło: How to Root Galaxy Tab 10.1 the Easy Way! | Galaxy Tab Hacks!

NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA TO CO STANIE SIĘ Z TWOIM TABLETEM, WYKONUJESZ TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

EDIT:
Metoda działa również na ROMach ICS

Użytkownik La Chupacabra edytował ten post 03 październik 2012 - 12:31
Dodanie informacji o ICS

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   La Chupacabra

• 1064 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy S5

• Tablet:Samsung Galaxy Note 10.1

Napisano 18 sierpień 2011 - 12:42

Właśnie zrootowałem swojego Taba, miałem troche kłopotów ze sterownikami. Ale sobie poradziłem. Titanium Backup poszedł w ruch i na pierwszy strzał poszły wszystkie Huby :) i dodatkowo Google Talk i Pulse. Teraz zastanawiam się co tu można jeszcze wywalić. Lista aplikacji jest podobna do tych na moim SGS II, więc najprawdopodobniej skorzystam z tego spisu :)

A Wy co usunęliście ?

#3 OFFLINE   Flappy

• 14 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy i5700 Spica

• Tablet:Galaxy Tab 10.1 3G

Napisano 23 sierpień 2011 - 18:14

Spoko. :)
Tak na marginesie, jak próbowałem z tym volume up przy włączonym tablecie, to ekran mi zgasł i nic nie mogłem za chiny ludowe zrobić, taki jakby brick. Gdyby ktoś miał ten problem to żeby naprawić trzeba podłączyć kabel do ładowania, przytrzymać power button i palec na ekranie do momentu aż się włączy. :)

#4 OFFLINE   wheelerwasp02

• 111 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy S5 (G900F)

• Firmware:4.4.2 XEO FXXU1ANCE

Napisano 19 wrzesień 2011 - 20:07

Takie pytanko.. Czy jak wrzuciłem sobie nowy rom ze strony samfirmware.com używając odina zrobiłem sobie cofnięcie roota ? bo urządzenie wróciło do stanu jak wyniosłem je ze sklepu tylko w nowej wersji.. i nie mam superuser w menu..

#5 OFFLINE   La Chupacabra

• 1064 postów

Napisano 20 wrzesień 2011 - 15:10

Tak, masz czysty ROM. Musisz zrobić ponownie roota.

#6 OFFLINE   wheelerwasp02

• 111 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy S5 (G900F)

• Firmware:4.4.2 XEO FXXU1ANCE

Napisano 02 październik 2011 - 19:45

Kurde mam kolejnego zonka.. po nocnych kombinacjach z kernelem nawet po wgraniu kopii zapasowej słabo latał tab.. więc wgrałem od nowa rom czysty i zrobiłem roota od nowa.. i zaraz po roocie wyskoczyło mi w markecie że jest aktualizacja superuser'a i kiedy go zaktualizowało to przestał działać root :/ to normalne ?

#7 OFFLINE   La Chupacabra

• 1064 postów

Napisano 03 październik 2011 - 12:21

Ja nie miałem nigdy takiego problemu. Na drugi raz będziesz wiedział żeby nie uaktualniać Superusera :)

#8 OFFLINE   s4all

• 339 postów
  • Tablet:Goclever i71 UberTweker,ePad WM8650-Uberoid

Napisano 08 październik 2011 - 08:37

Witam widzę że stery sa pod 7510 Czy z tym 7500 też można robić według tej instrukcji??

#9 OFFLINE   La Chupacabra

• 1064 postów

Napisano 08 październik 2011 - 11:55

Można zrobić według tej instrukcji.

#10 OFFLINE   pralatto

• 14 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy SIII

• Tablet:Galaxy Tab 8.9 LTE

• Firmware:CM11

Napisano 23 listopad 2011 - 17:19

Przydało się, dzięki! :)

Użytkownik pralatto edytował ten post 23 listopad 2011 - 17:44

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 101, galaxy, poradnikjak, rootowanie, samsungu, tab