Igorius

[P605][STOCK NEE][KERNEL][TWRP][ROOT]Wgrywanie Androida Lollipop 5.1.1 dla Note 10.1 2014 Edition LTE - krok po kroku

29 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Na wstępie: Wszystko co robicie, robicie na własną odpowiedzialność, nie ponoszę odpowiedzialności za jakiekolwiek problemy czy uszkodzenia waszego sprzętu!

W tym poradniku przedstawiam jak krok po kroku wgrać najnowsze oprogramowanie tj. Androida 5.1.1 Lollipop w wersji dla krajów nordyckich (NEE) na wasze tablety Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition  LTE (SM-P605). Informuję, ze tym sposobem sam wgrałem dzisiaj to oprogramowanie do mojego urządzenia (Polska - XEO) zatem jest to rozwiązanie sprawdzone. Informuję również, że nie będzie to działało dla wersji bez modemu LTE, dla innej niż SM-P605.

Czynności wstępne - pobieranie odpowiedniego oprogramowania:

1. Firmware NEE-P605XXU1EOI5 z oficjalnej strony Samsunga Sammobile - Android 5.1.1 Lollipop w wersji dla krajów nordyckich (NEE) - http://www.sammobile.com/firmwares/download/56501/P605XXU1EOI5_P605OXAEOI5_NEE/

2. Zmodyfikowany "Kernel with ramdisk mod" ze strony forum XDA - http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3498876&d=1444232404

3. Bootloader recowery TWRP-2.8.6.0-lt03ltexx ze strony TeamWIn, twórców tego dotykowego recovery - https://dl.twrp.me/lt03ltexx/twrp-2.8.6.0-lt03ltexx-4.4.img.tar

4. Program do nadawania praw administratora SuperSU w wersji BETA-SuperSU-v2.50.zip ze strony jego twórców - https://download.chainfire.eu/741/SuperSU/BETA-SuperSU-v2.50.zip

5. Program Odin v3.10.7 do wgrania oprogramowania do tabletu ze strony forum XDA - http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3446301&d=1440131361

Czynności właściwe - wgrywanie firmware Android 5.1.1 Lollipop w wersji dla Krajów nordyckich (NEE):

1. Wypakowujemy i uruchamiamy program Odin V3.10.7. Wypakowujemy też firmware Samsunga od osobnego folderu.

2. Po uruchomieniu Odina w zakładce AP wskazujemy miejsce w którym znajduje się firmware Samsunga. AP musi być oznaczone ptaszkiem [v].

3. W zakładce Options Odina zaznaczamy ptaszkiem [v] tylko i wyłącznie opcje Auto Rebot i F.Reset Time, pozostałe opcje pozostawiamy nie zaznaczone.

4. Włączamy w tablecie debugowanie USB a następnie wyłączamy całkowicie tablet.

5. Uruchamiamy tablet kombinacją przycisków HOME + VOLUME DOWN (ściszanie) + POWER a następnie naciskamy przycisk VOLUME UP (podgłośnianie) dzięki czemu tablet wejdzie w tzw. downloading mode (tryb nagrywania / pobierania).

6. Podłączamy przewodem USB tablet do komputera. Windows podłączenie powinien zasygnalizować dźwiękiem a sam Odin powinien wyświetlić informację Added!! a jedna z górnych ramek powinna stać się seledynowa z oznaczeniem numeru portu do którego tablet został podłączony.

7. W programie Odin naciskamy przycisk Start - rozpoczyna się flashowanie Androida do wersji 5.1.1. W tym czasie nie wolno odłączać tabletu ani wyłączać Odina, nie wolno naciskać żadnych przycisków w tablecie a sam komputer nie powinien wykonywać żadnej innej działalności.

8. Samo flashowanie na ekranie peceta jak i tabletu będzie pokazywane poprzez przesuwający się w prawo pasek - gdy dojdzie do końca czynność flashowania zostanie zakończona. Odin powinien wyświetlić informację PASS (na niebieskim lub zielonym tle) oraz komunikat Succes 1.

9. Teraz tablet się zresetuje a samo uruchamianie może potrwać dłużej niż zwykle, może pojawić się informacja o kilkudziesięciu a nawet kilkunastu (ja miałem powyżej 300) uaktualnieniach. Gdy proces uruchamiania się zakończy i pojawi się ekran blokady znaczy, że doszliśmy do końca.

Metoda ta nie powoduje utraty danych z tabletu. Przed jej wykonaniem najlepiej jednak wykonać backup wszystkich najważniejszych danych oraz wyjąć kartę microSD oraz kartę SIM z tabletu - unikniemy kłopotów, które mogą wystąpić (zawsze jest jakaś szansa, że coś się nie powiedzie). Dopóki nie wykonamy hard resetu - wipe data / factory reset oraz wipe cache partition z menu recovery (do którego wchodzimy wciskając jednocześnie klawisze VOLUME UP (pogdłośnienie) + POWER) danych nie powinniśmy utracić (choć jak pisałem może się to zdarzyć, to tylko Android).

Ponieważ w niektórych urządzeniach po wykonaniu flashowania do Androida 5.1.1 występują problemy z rozpoznawaniem kart SIM oraz zapamiętywaniem hasła do sieci WiFi (problemy z WLAN) czynność flashowania należy powtórzyć - dwukrotne wykonanie flashowania powinno zlikwidować owe problemy.

Samo flashowanie Androida z polskiego 4.4.2 XEO do norsyckiego 5.1.1 NEE nie powinno nabić flagi KNOX, u mnie nie nabiło. Wygląda więc na to, ze jest to czynność bezpieczna jednakowoż i tak wykonujecie ją na własne ryzyko - to tylko urządzenie Samsunga więc jakieś ryzyko istnieje.

Wykonywanie ROOT-a - uzyskiwanie praw administratora:

1. Tablet ustawiamy w tryb debugowania USB i wyłączamy. Uruchamiamy Odina i w rubryce AP podajemy ścieżkę do pobranego kernela, pliku "Kernel with ramdisk mod" (punkt 2 czynności wstępnych). Oznaczamy opcje jak w punkcie 3 czynności flashowania androida i naciskamy przycisk start (oczywiście wcześniej tablet uruchamiamy w trybie downloading mode i podłączamy przewodem USB do peceta). Gdy flashowanie kernela zostanie wykonane tablet się zresetuje. Przy uruchamianiu urządzenia w lewym górnym rogu wyświetli się informacja "Kernel is not seandroid enforcing" a pod nią "Set warranty bit: kernel" - właśnie nabiliśmy flagę KNOX a gwarancja na urządzenie, o ile ją jeszcze posiadaliśmy, zakończyła się. Niestety. Jednak bez wgrania tego zmodyfikowanego kernela na dzisiaj nie ma możliwości uzyskania praw administratora w urządzeniu.

2. Kolejną czynnością jest wgranie alternatywnego bootloadera - recovery TWRP-2.8.6.0-lt03ltexx które pobraliśmy wcześniej (czynności wstępne pkt 3). Flashowania recovery dokonujemy w taki sam sposób w jaki wykonaliśmy wgrywanie zmodyfikowanego kernela a więc poprzez program Odin gdzie w AP wskazujemy ścieżkę do tego pliku. Tutaj w opcjach odznaczamy (!) Auto Rebot.

3. Po wgraniu TWRP wchodzimy w niego - uruchamiamy tablet kombinacją klawiszy VOLUME UP (podgłośnienie) + POWER tak, jak napisałem już wcześniej. Z poziomu TWRP dokonujemy instalacji binariów BETA-SuperSU-v2.50.zip które na samym początku pobraliśmy (pky 4 czynnosci wstepnych) a które powinny zostać w stanie niezmienionym (plik *.zip) wgrane na kartę microSD, którą przed rozpoczęciem tej czynności powinniśmy włożyć do urządzenia. Jeśli zamierzamy zrobić ROOT-a to najlepiej przenieść ten plik na kartę pamięci jeszcze przed zozpoczęciem czynności właściwych flashowaniu Androida z 4.4.2 XEO do 5.1.1 NEE.

4. Teraz botujemy (uruchamiamy) tablet i wreszcie cieszymy się w pełni działajacym urządzeniem ze zrotowanym sysemem Android 5.1.1 Lollipop w wersji la krajów nordyckich, posiadającej pełne spolszczenie.

To wszystko.

źródło: http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-10-2014/general/official-lollipop-5-1-1-galaxy-note-10-t3215876oraz własne doświadczenie gdyż sam wykonałem te wszystkie czynności na moim tablecie.

Jeśli pomogłem: postaw mi wirtualne piwo ;)

Pozdrawiam serdecznie

Igorius

Edytowane przez Igorius
3 osoby postawili piwo

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czy ten firmware zadziała na Tab 4 SM 535?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@@fulko0

Nie, każde urządzenie posiada dedykowane pod siebie oprogramowanie. Po prostu różnica sprzetowa (hardware) między Tabem 4 A Note 10.1 2014 jest zbyt duża.

Oprogramowanie dla Galaxy Tab 4 znajdziesz tutaj - http://forum.xda-developers.com/tab-4/development

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@@Igorius

root nabija flagę Knox? 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@@valdi666

Ten sposób... 0x1 ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ten sposób... 0x1

...ale tylko dlatego, że wgrywany jest zmodyfikowany kernel oraz recovery TWRP i wykonywany jest root.

Jeśli się te czynności pominie a wgra samo oprogramowanie flaga nabita nie powinna zostać.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

AKTUALIZACJA -> 2016-01-12

Mój tablet z niewiadomych przyczyn utracił roota oraz złapał bootlopa. Nie wiem jak u Was ale może to być problem spowodowany nieoryginalnym kernelem / rootem który wykonałem a co opisałem w pierwszym (#1) poście tego wątku. Problem z bootloopem zgłaszali niektórzy użytkownicy forum XDA.

Z Sammobile pobrałem 5.1.1 dla Słowacji i sflashowałem Odinem

http://www.sammobile.com/firmwares/download/61393/P605XXU1EOI5_P605OXXEOK1_XSK/

(wcześniej musiałem wejść w tryb "Downloading mode" poprzez wciśnięcie klawiszy POWER + VOL DOWN + HOME)

Na razie nie wgrywałem "Kernel with ramdisk mod" - nie robiłem roota.

Nie robiłem wipe, nie utraciłem danych z tabletu.

Przy restarcie (uruchamianiu) tabletu nie wyświetla się już informacja

Kernel is not seandroid enforcing
Set warranty bit: kernel

Która spowodowana była wcześniej zmodyfikowanym kernelem a który zastąpiony został teraz oryginalnym, stokowym.

Przed flashowaniem:

post-26522-0-14644500-1452612496_thumb.jpg

post-26522-0-27718000-1452612452_thumb.jpg

Potwierdzenie, że już jest OK :)

post-26522-0-56989700-1452612952_thumb.png

1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czyli co? nie ma sprawnego ROOTa dla 5.1.1 dla tego tableta? (mam gdzieś flagę, tablet ma >2 lata)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Root jest, oto wątek -

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-10-2014/general/how-to-root-sm-p600-p601-p605-running-5-t3289740

Sam jeszcze tego nie próbowałem, w wolnej chwili osobiście sprawdzę co i jak i dam znać na naszym forum (prawdopodobnie w nowym temacie).

[Dodano: 15 styczeń 2016 - 00:48]

Dziś Samsung poinformował mnie, że mimo iż wgrałem wersję na Słowację posiadam wersję na Polskę (XEO) oprogramowania tabletu. Zatem spokojnie możecie wgrywać sobie to samo, co posiadam ja :D

post-26522-0-93580600-1452815268_thumb.jpg

Edytowane przez Igorius
1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

AKTUALIZACJA -> 2016-01-27

http://forum.android.com.pl/topic/266904-root-dla-sm-p605-lte-na-511/

Edytowane przez Igorius

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.