Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

jeronimo

Galaxy Note 5 - pierwsze wrażenia i pytania do właścicieli

Rozwiązany

KaleidGalaxy   
Otrzymana reputacja: 470
KaleidGalaxy

hehe, nie no, nie spodziewam się Nobla za to odkrycie :D 

Słuszna uwaga, ten fragment o urządzeniach z UE tyczył ogólnie wcześniejszych telefonów, które miałem, a faktycznie wydaje mi się, że wersja C nie odbiega od nich mocą dźwięku. Wniosek więc nasuwa się sam - rzeczywiście Samsung musi ustawiać to na jednym poziomie niezależnie od rynku sprzedaży. 

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rygiel1974   
Otrzymana reputacja: 22
rygiel1974

A czy ktoś się orientuje czy ładowarka indukcyjna która używana jest z S6 będzie kompatybilna z Notem 5 czy trzeba się w nową zaopatrzyć

Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ament   
Otrzymana reputacja: 48
Ament

@up, bedzie kompatybilna jak wszystkie inne indukcyjne zreszta. Najszybciej jednak naladujesz najnowszym padem Fast Charge tj. EP-PN920TWEGUS (bialy) albo EP-PN920TBEGUS (czarny).

Edytowane przez Ament
  • Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rygiel1974   
Otrzymana reputacja: 22
rygiel1974

Dzięki za szybką odpowiedź, ja posiadam ładowarkę EP-PG920IWEGWW

Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kajot04   
Otrzymana reputacja: 21
kajot04

To kilka moich uwag

Moje podejście do Note 5 jest dość „zimne” – wiele tu opisanych ochów i achów znam już z modeli S6 i S6EDGE+. Prawdę mówiąc - znam wszystko poza nowym S-Penem, toteż niewiele już mnie zaskoczyło, i spojrzenie bardziej spokojne i wyważone.

Budowa – ok, ładne to, choć powiedzmy szczerze - średnio praktyczne. Note 3 i 4 to przy piątce takie woły robocze. Tu mamy śliczny phablet, ale ergonomia uchwytu ma sporo do życzenia. Śliskie, obłe, w spoconych dłoniach może łatwo się „wyślizgnąć” . Niby wyprofilowany tył daje lepsze ułożenie w dłoni niż 6E+ ale tam z kolei są skośnie szlifowane boczne krawędzie, słuchawka ma bardzo pewny chwyt, może nawet lepszy niż N5 tyle że cienkie krawędzie po jakimś czasie „wrzynają” się w dłoń. Ergonomia na 4.

Ekran – napisałbym, że doskonały gdyby nie fakt, że znam ekran Galaxy 6 EDGE PLUS. Cóż, ekran Edge+ to majstersztyk, w N5 niestety jest tylko doskonały. To niewiarygodne jak te 1.5 mm zagięcia krawędzi obrazu wpływa na jego „przestrzenność”. Tego zagiętego ekranu najbardziej się obawiałem przy zakupie, a później właśnie to najbardziej w nim pokochałem. Nie ma sobie równych, już nic nigdy nie będzie tak doskonale wyglądało jak na EDGE. I ten efekt scrolowania na boki – ech, miazga. Poza tym – EDGE PLUS to pierwszy ekran od lat w którym opcje „auto-ściemnianie” musiałem ustawić na 2/3 wartości. Ustawiona  na full świeciła niewiarygodnie jasno. Genialny ekran. W Note5 jest nieco gorzej.

Oczywiście są małe wady tego „edge”– czasem coś trudniej „pacnąć” kiedy jest na łuku krawędzi. Wiec ekran NOTE5 jest ekstra, ale miejcie świadomość, że Samsung ma lepsze ekrany :).

TW już znam z S6, ale tu i w S6E+ jest już kilka nowych zmian na lepsze. Jest jeszcze lżej, jeszcze mniej śmieci, jeszcze łatwiej wszystko dopasować, personalizować, odinstalować.

Sam system – bardzo szybki, ale nie tak szybki jak w S6 pół roku temu. A też zachwycał, a dziś jest już tylko szybki, więc spokojnie – Android zagospodaruje każdy wolny RAM nie wcześniej to później, ale jednak. Ogólnie – działanie UI tak na poziomie 8/10

Foto. Obecnie najlepsze na rynku. Nie ma teraz aparatu w telefonie dającego takie możliwości i jakość zdjęć. Do tego możliwość zapisu w RAW – choć nie wiem po cholerę ale jak się nie ma innego aparatu – można coś z tego więcej wyłowić. Ja mam – wiec ten traktuje raczej jako miły dodatek i zabawkę. Ponieważ jako tako mam pojecie o fotografii – to aparat zdecydowanie 10/10.

Wielki plus – skaner linii papilarnych. To nareszcie działa. W S5 i N4 raczej bezużyteczne, w S6 już do zaakceptowania, choć bywało że muszę wpisać kod do odblokowania, ale w S6EDGE+ oraz w NOTE 5 skaner działa tak jak w iP czyli tak jak powinien – szybko i pewnie. Dotyk i odblokowanie to ułamek chwili. To mi się podoba.

Wrażenie ogólne – cóż, położony na stole obok N3 raczej nie zwraca na siebie większej uwagi. Jak bracia. Dopiero z tyłu widać klasę :) Jednym słowem - kopciuszek. A obok leżącego EDGE PLUS nikt nie przeszedł obojętnie. Czyli N5 ładny, ale nie piękny. Nie ma tej lekkości, klasy i tego "czegoś" co przykuwa uwagę patrzącego.

N5 kupiony w Gliwicach, dzięki informacją o systemie itp. od użytkowników tego forum. Dziękuję :).
Wersja na Emiraty – powinienem być zadowolony, tyle że ładowarkę muszę dokupić. Czy bym kupił raz jeszcze? Pewnie kupię wersje 64GB PL ale za jakieś kilka miesięcy. Za S6 64 GB w pół roku ceny spadły prawie o 1tys zl - z 3500 na 2500. EDGE+ 64GB tez kupiłem w X-Kom już za 3450 a nie 3900 więc jak widać - czasem warto poczekać aż "gorąca" nowość wystygnie.

Położony na biurku... wygląda OK. Dam zdjęcie - choć mam wrażenie, że są tu jakieś "zasady" co do obrazków i mogę je teraz złamać "pokazując". :) Jeśli tak, proszę o moderacje lub info to usunę. Wybaczcie oldbojowi :)

galaxy-note-5_04m.jpg

Edytowane przez jeronimo
spoiler ostatniego screena
  • Lubię to! 3

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
TomSy   
Otrzymana reputacja: 27
TomSy

@ Bardzo trafne uwagi.Jako posiadacz S6EP myślałem o N5,ale skłaniam się teraz do poczekania może na N6?Ciekawe to co piszesz o ekranie(S6EP jaśniej świeci od N5?) Poza tym wielu przeszkadza zakrzywienie ekranu,a mnie zakrzywienie obudowy   :) Choć to zapewne kwestia przyzwyczajenia.

Edytowane przez TomSy

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kajot04   
Otrzymana reputacja: 21
kajot04

@@TomSy tak to wyglada, że jaśniej na opcji "auto".

Co do zakrzywienia obudowy -zupełnie tego nie czuć, po prosu dobrze N5 leży w dłoni.

Dodam jeszcze, po tygodniu użytkowania, że UI w GS6E+ i GN5 jest szybkie, ale Galaxy S6 zjada ich na śniadanie. Mimo lepszych "cyferek" w testach optymalizacja softu jest do bani, S6 po prostu fruwa przy nich. A w GN5 bywa zwłoka przy wybudzaniu, przy dialerze itp. Dziwne ale prawdziwe.

Edit 01.12

Po ostatniej aktualizacji poprawiono problem wybudzenia. I generalnie jest już dobrze.

Edytowane przez kajot04

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ole   
Otrzymana reputacja: 1
Ole

To prawda że Note5 nie ma diody IR ?

Szkoda że go wykastrowali.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
KaleidGalaxy   
Otrzymana reputacja: 470
KaleidGalaxy

Prawda

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Artur35   
Otrzymana reputacja: 879
Artur35

Zasięg, bo to istotny element. Po testach, mogę śmiało stwierdzić, że w porównaniu do Note4, jego młodszy brat jest  bardziej stabilny. Nie ma wahań; jak jest w zasięgu LTE, w konkretnej lokalizacji  to pozostaje w nim bez obawy, że zaraz jakość sygnału spadnie do 3G, a następnie do 2G. 

Aparat. To kwestia wielu testów w trybie profesjonalnym. Lapidarnie mogę stwierdzić, że ten egzemplarz Note4, który posiadam, na automacie potrafi zrobić lepsze zdjęcie niż Note5. Sytuacja zmienia się, jak przejdziemy na tryb profesjonalny. Tu Note5 jest lepszy, bo można ręcznie ustawić go korygując niemal wszystkie wartości. 

Wyświetlacz. Ja nie dostrzegam różnicy, miedzy Note5 a SGS6EDGE+, natomiast Note4 jest wyraźnie ciemniejszy. Myślę, że Note5, posiada najlepszy obecnie wyświetlacz na rynku. 

Lekkim dyskomfortem jest to, że w Dialerze Note5, duże zdjęcie kontaktu ukazuje się tylko podczas połączenia przychodzącego, ten sam kontakt gdy inicjujemy połączenie pokazuje się z bardzo małym zdjęciem w okręgu. W Note4 w obu przypadkach, widzimy podczas połączeń, ładne, duże zdjęcia. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.