Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

jeronimo

Aparat Galaxy Note5 - dyskusja i opinie. Wasze zdjęcia

Rozwiązany

Artur35   
Otrzymana reputacja: 877
Artur35

Nie, tej funkcji nie zaimplementowano w aparacie Note5.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
samson09   
Otrzymana reputacja: 26
samson09

Szkoda myślałem ze jak s7 dostał z aktualizacja to i note dostanie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gzubik   
Otrzymana reputacja: 21
Gzubik

Zrobiłem mały pojedynek aparatu Note 5 z dość zaawansowanym kompaktem Canon G9X z dużą 1-calowa matryca. Test zrobiłem za dnia, bo w nocy Canon jednak ma spora przewagę z racji wielości matrycy i jest ona ewidentna. W Note 5 nie wyłączyłem auto HDR żeby zwiększyć jego szansę i ogólne jestem pod naprawdę dużym wrażeniem ile Samsung jest w stanie wycisnąć z tak malutkiego sensora. Fakt, widać że zdjęcia są mocno przetworzone, wyostrzane ale osobiście wolę to jak widok papki i mydła jakie serwują nam niektórzy producenci Canon moim zdaniem ogólnie robi lepsze zdjęcia w dzień i ma lepszy balans bieli, dokładnie odzwierciedla to co widziałem na żywo. Poza tym zdjęcia wyglądają bardzo naturalnie, są ostre i jest to robota dużej matrycy i dobrej optyki a nie oprogramowania. Samsung na pewno ma przewagę w pracy automatyki, niestety kompakt czy bezlustrowiec nie zawsze dobrze trafia z ekspozycja, balans bieli czasem się myli. Wcale się nie dziwię że komórki wypierają zaawansowane aparaty, robią coraz lepsze zdjęcia a oprogramowaniem producenci działaja cuda i w auto zadowolą naprawdę prawie każdego. Przewaga Canona byłaby pewnie większa jakbym zrobił zdjęcia w RAW, bo informacji 1-calowa matryca ma dużo więcej jak RAW z Note 5 ale nie o to mi chodzi w tym porównaniu, chciałem porównać surowe pliki JPG

https://mega.nz/#F!qB4m3KpY!RVeM9Tattfj5LnR9QgzjgA

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dragen   
Otrzymana reputacja: 24
dragen

To po zrobieniu foty kliknij na "aut. dost."
Zobaczysz co czasami potrafi zrobić z kolorem, balansem itd :) to się nazywa szybka obróbka.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gzubik   
Gzubik

Wiem, wiem, znam to Auto obróbka podbija kontrast, kolory, ostrość ale niektórym zależy na tym żeby zdjęcie było naturalne.Ja np takie lubię, bo chce żeby zdjęcie ukazywało miejsce tak jak je zapamiętałem ale i tak to nie zmienia faktu jak pod wrażeniem jestem obróbki zdjęć z tak małych sensorow Canon ma matrycę większą ponad 5-krotnie (o ile nie wiecej) jak Note 5 a soft potrafi tak mocno zbliżyć się do zaawansowanego kompaktu. G9X oczywiście ma przewagę dodatkowa w postaci zoomu, filtru ND, no i te pliki raw z których wiele można jeszcze wyciągnąć ale tak jak mówiłem w niczym to nie umiejsza Note 5 Parę lat temu bym nie uwierzył że obróbka obrazu z małych sensorow może być aż tak zaawansowana

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Artur35   
Artur35

Zdjęcia wykonywane urządzeniami mobilnymi, to nie tylko optyka, ale przede wszystkim odpowiednio dobrana optymalizacja elektroniczna i wspomaganie oprogramowaniem. Note5, opanował to do perfekcji. Nie tylko moim zdaniem robi lepsze zdjęcia niż seria urządzeń tej samej generacji, ale również potrafi wykonać lepszą fotografię niż najnowsze urządzenia. Oto przykład. Zdjęcie rysika wykonane w sztucznym oświetleniu SGS7Edge:

Spoiler

59adea6216d60_RysikSGS7EDGE(1).thumb.jpg.6e01e61e200dfc32f5dab3e87f0746fd.jpg

Oraz Note5:

Spoiler

59adea8cba94a_RysikNote5(1).thumb.jpg.9baa26fda668b5ef847173ab30e24349.jpg

I porównanie dwóch zdjęć:

Spoiler

59adeb3e658bf_Beztytuu.thumb.png.8561ad4b69f66001bc6b71a6b4a43ada.png

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gzubik   
Gzubik

Wnieśli się na wyżyny, to jest fakt Aczkolwiek jak patrzę na zdjęcia z mojego kompaktu i na Note 5 to jednak widać że jest one bardzo przetworzone i troszkę że tak to ujme bajkowo wygląda Ale zdaje sobie sprawę z tego, że fizyki się nie oszuka i soft nigdy do końca nie odda tak realistycznie kolorów i ostrość jak aparat z dobrą optyka i duża matryca. Ale i tak pokłony dla inżynierów Samsunga, tak jak mówiłem, jestem wręcz zaskoczy jak dobre zdjęcia potrafi zrobić

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Artur35   
Artur35
Napisano (edytowane)

Aparaty urządzeń mobilnych są na tyle dobre, że nawet nie zauważyłem jak przestałem korzystać z kompaktów. Moje dwa aparaty, zalegają od dawna na dnie szuflady. Kamery Sony, dedykowanej do zapisu video, również nie biorę do ręki. Z powodzeniem Note5, zastępuje mi  kamerę i aparat. 

Edytowane przez Artur35

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Artur35   
Artur35

Przykład działania funkcji "żywe kolory". Bez słońca, pochmurny dzień:

Niestety, plik musiałem zmniejszyć, ponieważ był zbyt duży; stracił dzięki temu na jakości. 

Spoiler

20170914_135202.thumb.jpg.7cde2c6e2e3058a6dfc4821edfad689e.jpg

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.