Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

K9G

Nexus 6P - folie ochronne/szkło na ekran

Rozwiązany

K9G   
Otrzymana reputacja: 357
K9G

Jak w temacie. Proszę pamiętać, że zdjęcia dajemy w spoiler.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
czarls76   
Otrzymana reputacja: 29
czarls76

Dzisiaj jeszcze dojechało szkło hartowane. Już widzę, że jest trochę małe w rozmiarze zewnętrznym. Wszystkie wycięcia na czujniki i głośniki są idealne. Np o cena poniżej 6 funtów.

b32c05bacb9ce78a9572fe7ca950be9a.jpg

... Nexus 6P + SwiftKey...

Edytowane przez czarls76

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Blink21   
Otrzymana reputacja: 33
Blink21

Zamówiłem folię HD+ od 3MK, jak już będę miał (i telefon również :) ) to napisze jakie wrażenia. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zygiboos   
Otrzymana reputacja: 100
zygiboos

Do mnie folijka 3MK Hd+ już doszła, jest pasowana więc od brzegu do brzegu, wykrojona idealnie:

Fotki (robione starą nokią): https://goo.gl/photos/h8mYtSeWGMJFPtAz5

PS. Dzięki 3mk za gratisy na święta, czyścik i żel do czyszczenia ekranu :)

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Blink21   
Blink21

Potwierdzam słowa kolegi wyżej.
Folia świetna, odpowiednio gruba (co daje wrażenie dobrej ochrony ekranu), idealnie dopasowana - pokrywa praktycznie cały ekran.
Montaż banalnie prosty, można praktycznie idealnie rozłożyć na ekranie. 
Za 30 zł dostałem 2 sztuki foli, ściereczkę do wytarcia ekranu, czyścik oraz rabat na kolejne zakupy. Nie dostałem płynu, widocznie wysyłają wybiórczo. 

Uwaga z mojej strony: nie polecam w obecnym czasie (okres przedświąteczny) wysyłkę do paczkomatu..
Paczka szła długo, o wiele dłużej niż zwykle.
Case, który zamówiłem pocztą polską po wysyłce był już u mnie następnego dnia. 

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
iPit   
Otrzymana reputacja: 36
iPit

Tak się zastanawiam, po co naklejacie folię i przez to cała przyjemność z używania tego ekranu mija. Serio, jak się uważa to nie ma szans zarysować obecnych ekranów. N5, N6 sprzedawałem bez najmniejszej rysy.

Wysłane z mojego Nexus 6P

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Blink21   
Blink21

@up

Zanim kupiłem mojego poprzedniego nexusa 6, oglądałem egzemplarzy który miał 2 tygodnie od gościa, który również uważał że ekran w nim nie miał szans się po rysować. Wystarczyło, że wziąłem go do ręki i po 2 minutach oględzin uświadomiłem właścicielowi, że ma porysowany ekran.

Pod światłem widać najmniejsze mikro rysy. Wystarczy, że trafi Ci się jakaś ostra drobina gdy będziesz go wycierał.

Ja tej folii nawet nie zauważam podczas normalnego użytkowania a za to mam spokojną głowę, że szybko nie zniszczę ekranu w tak drogim urządzeniu.

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zygiboos   
Otrzymana reputacja: 100
zygiboos

Tak się zastanawiam, po co naklejacie folię i przez to cała przyjemność z używania tego ekranu mija. Serio, jak się uważa to nie ma szans zarysować obecnych ekranów. N5, N6 sprzedawałem bez najmniejszej rysy.

Ja osobiście od pierwszego mojego telefonu z gorilla - Galaxy S - folii nigdy nie używałem... do czasu... aż pierwszego dnia używania nowego Note II (nie wiem jak) pojawiła się rysa - zauważyłem po przyjściu do pracy 3 cm na skos ekranu (nie za głęboka ale była tam...). Do tej pory nie wiem jak się to stało bo chuchany, dmuchany i noszony w kaburze do paska, odkładany tylko na uchwyt samochodowy zamocowany na biurku i szafce nocnej.

Generalnie szkło Gorilla ma twardość 8 - to ekstremalnie dużo i nie da się tego nożem czy kluczami porysować... ale kwarc (piasek) ma twardość 9 :) - a dziadostwo może być wszędzie.

Jeżeli chodzi o używanie to, folia 3MK w dotyku jak szkło, nie jest cierpka jak niektóre tańsze. Jedyne co jest gorzej, to powierzchnia olejofobowa była dużo lepsza na ekranie niż na tej folii. Ekran prawie sie nie palcował, teraz jest smutno. Generalnie nawet chciałbym używać bez, ale się boję. Inna sprawa, że przy upadku lub upuszczenia czegoś ciężkiego na ekran, jest 2,5x mniejsza szansa, że ekran pęknie, bo jest podtrzymywany spójnie przez folię w każdym kierunku. W przypadku Gorilla Glass to bardzo ważne, bo szkło utwardzane jest bardziej narażone na pęknięcia.

PS. Ja dostałem żel, ponieważ zamówiłem jeszcze folie Arc do iPhona 6 - gratisy świąteczne zależą od sumy zamówienia. 

PS2. Paczkomaty w Łodzi pełna kultura, szybciej niż zwykle - postawili kurierów co rozdają paczki z samochodu - wysłane w piątek wieczorem, w sobotę 11:00 już miałem kaburę i folię.

Edytowane przez zygiboos

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
K9G   
Otrzymana reputacja: 357
K9G

Ja zawsze używałem folii lub szkieł na ekran, aż pewnego dnia telefon poleciał na gwarancję i mi wymienili ekran. Wtedy stwierdziłem, że nic nie zakładam i zobaczymy jak to będzie, bo właśnie dużo osób mówiło, że nic nie zakładają, nic się nie dzieję, bo GG jest twarde itp, idt. Zaznaczam ,że telefon noszę zawsze sam w kieszeni i należę do osób, które mocno dbają o telefon. 

Po 3 dniach już miałem pierwsze małe rysy i dzisiaj jest ich kilka. Widać je tylko na wyłączonym ekranie. Do tego pojawiła się jedna dość głęboka o długości 0,5cm i ją już widać na włączonym ekranie i drażni. Twardość GG to tylko teoria, która nie przekłada się na praktykę. 

Morał z tego taki, że przy wymianie telefonu od razu zakładam szkło i jak ktoś będzie pisał, że ekrany się nie rysują w kieszeni to nawet takich postów nie będę czytał. 

Edytowane przez K9G
  • Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pjetr   
Otrzymana reputacja: 0
pjetr

Mam nexus 5, nie dbam specjalnie o to gdzie go kladę i jedyne rysy jakie mam, są na plastikowych plecach, więc nie podzielam Twojego zdania :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.