Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

K9G

Nexus 6P - folie ochronne/szkło na ekran

Polecane posty

KunDun   
Otrzymana reputacja: 81
KunDun

Te kłótnie o zakładanie folii/case'ów/futerałów nie mają sensu, bo ludzie mają różne podejście do tematu i przekonywanie jednych do podejścia drugich nie ma sensu. Dla części osób ryska na telefonie to tragedia (ja np. należę do tej grupy) i nawet jak jej nie widać inaczej niż pod światło, to sama świadomość męczy i zabiera przyjemność z użytkowania urządzenia. Dlatego takie osoby (jak ja) jak tylko wyjmują telefon z pudełka, od razu przyklejają folię na ekran a całość pakują do case'a. Z kolei dla drugich bardziej niż ryzyko rysy liczy się wygoda i możliwość cieszenia się designem słuchawki - przeboleją drobne rysy za tę cenę i nie zrozumieją potrzeby chronienia kawałku plastiku/szkła kolejnym kawałkiem plastiku/szkła.

Nie ma się co spinać, niech każdy robi jak chce.

Edytowane przez KunDun

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
iPit   
Otrzymana reputacja: 36
iPit

Jeżeli masz czyste kieszenie, to nic się samo od materiału nie porysuje ;-)

Wysłane z mojego Nexus 6P

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
KunDun   
Otrzymana reputacja: 81
KunDun

@@iPit

Czyli o dowolnej porze dowolnego dnia, jesteś 100% pewien że masz 100% czyste kieszenie? Czy może mam sprawdzać za każdym razem przed włożeniem telefonu, czy coś mi do kieszeni nie wpadło? Średnio wygodne :E

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
iPit   
Otrzymana reputacja: 36
iPit

Nie przesadzajmy ;-)

Wysłane z mojego Nexus 6P

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
miciur   
Otrzymana reputacja: 4
miciur

ja na swoich notach nigdy nie mialem folii ani case,a . niby jest porysowany ale nigdymnie to nie interesowało. Nie sadziłem że będę mógł tego używać kiedyolwiek, ale niestety warunki pracy zmusiły mnie bym zainswestował w case (inny temat) no i kupię sobię folię, jak mi się nie spodoba, wywalę. :) 

Dziś mój nexus upadł z około 2 metrów :) na beton :) i do tego wszystko nagrał :) nic, zero rysy :) jutro wrzucę to nagranie:)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
adnet   
Otrzymana reputacja: 12
adnet

Case to kwestia indywidualnej estetyki użytkownika, który chce czuć że trzyma w ręce telefon lub etui.

Natomiast jeśli chodzi o temat foli na ekranie, to jest tylko jedno rozwiązanie - porządne szkło hartowane z powierzchnią oleofobową. Ekran jest zabezpieczony, a dotyk praktycznie się nie zmienia. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jacole   
Otrzymana reputacja: 11
jacole

Polecam folię polskiej firmy 3mk. Miałem tę folię półtora roku na Lumii 1020 i dopiero po tym czasie folia zaczęła nieco tracić "poślizg", choć w dalszym ciągu korzystanie z ekranu było bez zarzutu. Muszę przy tym wspomnieć, że miała do tego pełne prawo, ponieważ regularnie biegałem z tym telefonem z włączonym endomondo, muzyką oraz zsynchronizowanym miernikiem tętna, w związku z czym często wilgotnym od potu palcem przesuwałem po ekranie. Z tego względu jeszcze raz zakupiłem tę folię do Nexusa i powiem szczerze, że jest jeszcze lepsza! A wszystko dzięki super systemowi mocowania (dodam, że nienawidzę zakładać jakiejkolwiek folii, ponieważ jestem jestem perfekcjonistą i lubię mieć wszystko idealnie dopasowane, raz naklejona folia to w praktyce koniec...) - otóż folia ta posiada specjalne, boczne naklejki mocujące - polega to na tym, że dopasowujemy folię do ekranu, gdy leży idealnie spasowana przyklejamy boczne naklejki do krawędzi smartfona i dopiero wówczas odklejamy warstwę zabezpieczającą klejącą powłokę folii - dzięki temu w stosunkowo prosty sposób można wykonać tą nerwochłonną czynność :).

Tutaj filmik ze strony producenta:

Edytowane przez jacole
  • Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
black_jack   
Otrzymana reputacja: 17
black_jack

Ja założyłem dziś szkło flexible glass z 3mk:

https://folie-ochronne.3mk.pl/pl/c/3mk-FlexibleGlass/52

Wygląda świetnie, wszystkie wycięcia idealnie dopasowane. Na telefonie jest zupełnie niewidoczna, nie pogrubia telefonu i nie ma uczucia że po boku jest jakaś ostra krawędź. Responsywnosc ekranu jest również zachowana. Nie wiem jak będzie się zachowywać z czasem ale wizualnie prezentuje się świetnie. Dodatkowo mam bardzo dobre wspomnienia związane z tą firmą. W razie problemu odsylaja nowa sztukę kurierem ekspresowym na ich koszt:)

Wysłane z mojego SHIELD Tablet przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mckay   
Otrzymana reputacja: 3
mckay

Korzysta ktoś z 3mk FlexibleGlass 3D? Jak się sprawdza?

Poleci ktoś dobre szkło na ekran, które nie będzie się za bardzo "palcować"?

Edytowane przez mckay

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Blink21   
Otrzymana reputacja: 33
Blink21

@up
Sam się zastanawiam nad kupnem tego produktu, choć bardziej zależy mi na elemencie na plecki urządzenia.
Napisałem do 3MK czy sprzedadzą mi samą folię na tył, zobaczymy co odpiszą. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.