Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

K9G

Nexus 6P - bateria, dyskusja ogólna

Rozwiązany

hATTORI_Hanz0   
Otrzymana reputacja: 11
hATTORI_Hanz0

Mam coś nie tak z baterią albo andkiem, bateria leci w oczach.

Na pierwszym miejscu mam System operacyjny Android a na 2 miejscu System Android. 
Od 100% do ok 10-15 te pozycje mają użycie baterii na poziomie 14-17% wiec łącznie ok 30% zjada mi system.

SOT do 1,5 i rozmowy max 30 więcej nie wyciągnę w tej chwili. Jak doładuje telefon do pełna rano to wieczorem mam ~10%.

Wcześniej tak nie miałem, co prawda nigdy do 3-4 godzina na SOT nie miałem bo mam dużo maili i synchronizacji ale spokojnie ładowałem do 1,5 dnia telefon i na wyświetlaczu ~2,5 ha na wyświetlaczu. 

Dodam tylko że byłem w programie beta dla androida 7.1 i miałem wszystkie aktualizację instalowane jak tylko się pojawiały.

Ostatni problem miałem z ryskiem i aby znaleźć problem wywaliłem ponad połowe aplikacji aż zdiagnozowałem że problemem był właśnie rysiek, obecnie na jego miejscu pojawił się yanosik. 

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Winged   
Otrzymana reputacja: 3
Winged
Napisano (edytowane)

Czy to normalne że dziś po świeżo przywróconym do ustawień fabrycznych, które zrobiłem 3 dni temu(telefon dwa dni odpoczywał) wyszedł DOT 1,5h?
W grę hokus grałem 15 minut jak dojadę nie ruszyłem wcale. I to normalne że interfejs się 190 razy włączył?

6c0f0882667d829a6da78a4b2fcba251.jpg3896eabaf956def45fe2032fe68e2fb6.jpge7ad13bee4772303bb35b07d20b92186.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Daniel.
Zdjęcia i grafiki umieszczamy w tagu spoiler, pkt 4.11 regulaminu. Proszę o tym pamiętać.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
shumitu   
Otrzymana reputacja: 92
shumitu

Temat chyba umarł, ale czas podzielić się smutną wiadomością, która dotyczy prawdopodobnie większości użytkowników nexusa 6P, korzystających z telefonu dłużej niż rok.

Mianowicie chodzi o żywotność baterii. W moim przypadku accubattery pokazuje 60 parę procent, a telefon wyłącza się przy 50% naładowania. W innych przypadkach będzie to 15%.. 20%.., z czasem liczba będzie rosnąć. O czasie SOT nawet nie wspominam, godzina to duże osiągnięcie w obecnym stanie. Jakie jest na to lekarstwo? Wymiana baterii, proces niełatwy, ale warty uwagi. Potrzebna tylko bateria. Tu sprawa wygląda gorzej, w Polsce nikt nie sprzedaje zamienników, a na serwis Huawei nie ma co liczyć (w Łodzi nawet nie wiedzą jak ten telefon wygląda). Na amazonie i ebay jest dużo ofert, produktu OEM nigdzie się nie dostanie - Huawei ich nie udostępniał. Zostają wierne klony lub gorsze jakościowo podróbki. Na co zwracać uwagę? Na grubość i szerokość przewodu - wąski pozbawiony jest czujnika temperatury. 

Na ten moment jedyne 2 warte uwagi produkty w EU:

Cameron Sino X-longer - zamiennik, ale wysokiej jakości, ludzie na forach zachwalają, jednakże jest ciężko dostępny. Najtaniej wychodzi tu:

http://www.cellephone.de/en/cell-phone-accessories/battery/google/cellephone-battery-li-polymer-for-huawei-angler-replaced-hb416683ecw/a-5844/

Niestety obecnie czekają na ich dostawę (osobiście czekam już miesiąc na samą wysyłkę).

Druga opcja: http://www.ebay.co.uk/itm/112165100363 OEM, albo wierny klon, przewód sugeruje obecność czujnika temperatury. Jest to najtańsza opcja tej wersji baterii w EU (dla przykładu na amazonie UK wychodzi blisko 90 funtów...) Też chwalona przez użytkowników, ale to już ostatnie sztuki.

Bateryjkę z pierwszego linku będę miał na sprzedaż jak przyjdzie, to tak gdyby ktoś był zainteresowany.

W załączniku zamieszczam porównanie 2 baterii, 1 zdjęcie z szerokim przewodem - ta wersja nas interesuje, 2 - z wąskim.

Spoiler

s-l1600.thumb.jpg.17f6cafe963460208ad84c8d662173ca.jpg598ccc91e8aca_s-l1600(1).thumb.jpg.fe6efa144d42a73a61d6fc01d1f9316d.jpg

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MikiGry   
Otrzymana reputacja: 61
MikiGry

Ja mam cały czas włączoną AccuBattery i patrzę, jak z każdym dniem szacowana pojemność spada. Aktualnie bateria zdrowa w 85%. Telefon wyłączał się przy 10% baterii (no chyba, że go bardzo mocno docisnę, to przy 15%). Ciężko dobić 3 godziny SOTu (gdy do nieco ponad rok temu dostałem, spokojnie do 4-5 dobijałem)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
shumitu   
Otrzymana reputacja: 92
shumitu

Odnosząc się do mojego postu wyżej.

Pierwsza przyszła bateria z drugiego linku i to ją zamontowałem. Co prawda nie wyglądała tak jak na zdjęciu (trochę mniejsza, czujnika temp brak, lżejsza od oryginalnej) to poprawa jest zdecydowana. Accu pokazuje 92% zdrowia ogniwa, czas na ekranie wzrósł do 4,5h SOT. Jestem zadowolony. X-longer przyszedł tydzień temu, wymiarami i wagą jest zbliżona do oryginalnej baterii, ale jej nie montowałem na ten moment.

Sam proces otworzenia nexusa nie należy do najłatwiejszych, ale przy użyciu suszarki, przyssawki od uchwytu na telefon i 3 picków gitarowych a także nożyka do tapet udało się otworzyć nexusa bez większych problemów i uszczerbków na obudowie.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ostatni   
Otrzymana reputacja: 88
Ostatni

Witam

Po aktualizacji do androida 8.0 mam problemy z baterią. Mam wrażenie że dużo szybciej rozładowuje się, mało tego czasem pokazuje długo 19% i nagle wyskakuje komunikat 0% baterii. Po czym naglę wyłącza się. Po podłączeniu do ładowania na kilka minut i uruchomieniu wskaźnik pokazuje 21%.

Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
hATTORI_Hanz0   
Otrzymana reputacja: 11
hATTORI_Hanz0

U mnie po wyczyszczeniu danych aplikacji w wielu aplikacjach, które używam(fb, zdjecia, insta itd) oraz zablokowaniu działania aplikacji w tle (między innymi yanosik i aplikacji od xiaoyi) bateria super.

Np przez noc (od 23 do 6.30) spada mi 4-6%. Dla mnie to jest ok (SOT do 3h).

Problem o którym piszesz mnie nie spotkał, jednak kolega z pracy ma o pół roku starszego Nexusa 6p (wersja 64GB) i ma dokładnie ten sam problem co Ty. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.