Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

K9G

Nexus 6P - kwestie gwarancyjne (Faktury VAT, marża, paragon itd.)

Rozwiązany

Blink21   
Otrzymana reputacja: 33
Blink21

A jest jakiś punkt kontaktowy w Amazonie, który ogarnia sklepy z różnych krajów? Bo swój egzemplarz telefonu zamówiłem na Amazon.It i np na Amazonie brytyjskim nie mam nic  w historii zamówień. To prowadzi do tego, że w przypadku ewentualnych problemów z telefonem (odpukać!) będę musiał się kontaktować przez włoski help-desk? Jeśli tak jest, to zamawianie czegoś ze sklepu w kraju, którego językiem się nie posługujemy dobrze, niesie za sobą pewne ryzyko ;)

Ja się kontaktowałem z amazon.it po angielsku i nie było żadnego problemu.

Dodam, że napisałem do nich w niedzielę i za 2 godziny dostałem odpowiedź (po angielsku).

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mastefix   
Otrzymana reputacja: 70
mastefix

Mobile 4U GSM jest dla mnie zaufanym sprzedawca, bo tam kupiłem Nexusa 5 czerwonego który mial nie być serwisowany w Polsce itp. Oni zapewnili mnie, że nie bedzie w raze czego problemu i musze przyznac, że mieli rację pekniete ramki wymienione tel jak nowy naprawa w LG Mława. Wiec jak pisza na aukcji, że gwarancja 24 miesiące Huawei Polska to ja wierzę. :) jeszcze jutro zadzwonie i sie dopytam jak jest ze zwrotami, bo nie chce mi się wierzyc, że jak otrzymam nowy oryginalnie zapakowany felefon, to moge go odpakować, sprawdzic i jak coś to odesłać. Ale dopytam jeszcze

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wyrzyk   
Otrzymana reputacja: 26
Wyrzyk

@up moze i zaufany sprzedawca ale na aukcji jest napisane ze wydaja fv marża. Raz drugi nie ma problemu a za 10 moze sie zdażyć ... oby nie ale...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
225rgnusmas   
Otrzymana reputacja: 42
225rgnusmas

Mobile 4U GSM jest dla mnie zaufanym sprzedawca, bo tam kupiłem Nexusa 5 czerwonego który mial nie być serwisowany w Polsce itp. Oni zapewnili mnie, że nie bedzie w raze czego problemu i musze przyznac, że mieli rację pekniete ramki wymienione tel jak nowy naprawa w LG Mława. Wiec jak pisza na aukcji, że gwarancja 24 miesiące Huawei Polska to ja wierzę. :) jeszcze jutro zadzwonie i sie dopytam jak jest ze zwrotami, bo nie chce mi się wierzyc, że jak otrzymam nowy oryginalnie zapakowany felefon, to moge go odpakować, sprawdzic i jak coś to odesłać. Ale dopytam jeszcze

W opisie aukcji jest na stronie info paragon fiskalny / faktura vat marża...piszesz, że nie miałeś problemów z naprawą w LG ciekawa sprawa. Piszę ponieważ mają telefony w dobrych naprawdę cenach tylko obawiam się, żeby nie było potem problemu w serwisach ewentualnie. Rozumiem, że dostałeś do nexusa paragon fiskalny z marżą czy jak? Przepraszam za odstąpienie od tematu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mastefix   
mastefix

Dostałem paragon fiskalny, na podstawie tego odesłałem telefon i zostal on naprawiony. Z wpisem go gwarancji wszystko po Bożemu. Co w tym dziwnego? :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
225rgnusmas   
Otrzymana reputacja: 42
225rgnusmas

Nic dziwnego dla mnie:) po prostu pytam, ponieważ jak wiesz różnie z tym bywa w serwisach ale teraz już mi rozjaśniłeś :) na forum są różne przypadki z paragonem fiskalnym/vat marża.

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mastefix   
mastefix

No i wyglada to tak, przesympatyczna Pani poinformowała mnie, że telefony są z polskiej dystrybucji, gwarancja jest bezproblwmowa lecz jako, że telefony są na fakturze zbiorczej, to ewentualne sprawy gwarancyjne zalatwiane są przez sklep Mobile 4U GSM, czyli odsyłamy do nich i dalej telefon trafia do serwisu który znajduje się w Krakowie czyli tak gdzie siedziba firmy. Wiec idzie to sprawnie.

Kupuje nowy telefon z Polskiej dystrybucji, wiec czemu gwarancja nie jest ważna, na podstawie paragonu i wystawionej przez sklep gwarancji?? No to jest bez sensu. Czym ta sprzedaż różni się od tej np. w Media Markt? Tv kupuje przez net i gwarancje mam, na podstawie dokumentu sprzedaży i wypełnionej gwarancji.
Poza tym ja już Nexusa 5 na dodatek czerwonego... naprawiłem gwarancyjnie, trafił do serwisu LG i wszystko było cacy. Wiec czemu teraz ma nie być?

Wysłane z mojego Nexus 10 przy użyciu Tapatalka

[Dodano: 20 marzec 2016 - 19:04]
Czym sklep np. 4U gsm różni się od X-Kom? Mają inne paragony?? :)

Edytowane przez pczepnik
  • Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
robertt240   
Otrzymana reputacja: 0
robertt240

Dziś dostałem swój egzemplarz i przy pierwszym uruchmieniu pojawiło mi się informacja o OTA z stycznia(początkowo był z grudnia), zainstalowałem MMB29P i teraz już nic nowszego nie znajduje, to znaczy nie mam informacji o dostępności lutowej lub marcowej aktualizacji. Miał ktoś taką sytuację? Co najlepiej zrobić? Dodam, że nie chciałem jeszcze rootować telefonu i wgrywać najnowszą wersję ręcznie. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ostatni   
Otrzymana reputacja: 88
Ostatni

@UP
Dokładnie mają inne paragony.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mastefix   
mastefix

Rozumiem, że chodzi Ci o wydruk fv lub paragonu w formacie A4 z większą ilością informacji takich jak np. nr imei?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.