Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

K9G

Nexus 6P - kwestie gwarancyjne (Faktury VAT, marża, paragon itd.)

Polecane posty

Ostatni   
Otrzymana reputacja: 88
Ostatni

@UP
Nie, chodzi o to że x-kom wystawia CI normalną fakturę bądź paragon, a oni wystawiają fakturę/paragon "marża"(gdzie to 2 nie jest oryginalnym dowodem zakupu)

EDIT.
I jako że nie jest to oryginalny dowód zakupu to nie masz możliwości naprawy w ramach gwarancji.

Edytowane przez Ostatni
  • Lubię to! 1

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
K9G   
Otrzymana reputacja: 356
K9G
Rozumiem co piszesz, ale jest to dla mnie niezrozumiałe!

Faktura VAT a Faktura VAT marża.

Następnym ważnym czynnikiem jest dowód zakupu. LG dokonuje naprawy grzecznościowej telefonów z dystrybucji europejskiej, ale pod 2 warunkami. Pierwszy to podbita karta gwarancyjna a drugi to oryginalny dowód zakupu. Oryginalnym dowodem zakupu jest paragon fiskalny lub faktura VAT. Faktura VAT marża nie jest honorowana przez serwis LG.

Dlaczego?

Jest to dokument między innymi wystawiany przy sprzedaży towarów używanych w komisach. Na tej podstawie moglibyśmy w kółko dokonywać fikcyjnych transakcji naszego telefonu z nowymi datami sprzedaży. LG się zabezpiecza przed takimi oszustwami i nie uznaje tych dokumentów. Jeżeli kupisz telefon z dowodem zakupu faktura VAT marża, posiadasz tylko gwarancję sprzedającego. 

Jak miałbyś znajomego w komisie to mógłby ci wystawiać nową fakturę vat marża co rok i miałbyś gwarancję w LG nawet 4 lata. Dlatego nie jest to respektowany dokument zakupu przez serwis LG. Inne serwisy może honorują(wspomniałeś o Samsungu). LG nie. Chyba, że zdarzył się jakiś wyjątek i gość na serwisie nie popatrzył, ale to błąd serwisanta. To jest oficjalne stanowisko LG Polska.

Edytowane przez K9G
  • Lubię to! 3

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tical   
Otrzymana reputacja: 298
Tical

@@mastefix

Przed chwilą rozmawiałem z Mobile4U-gsm.
Zapytałem o tą kwestię.
Potwierdził Pan, że gwarancja telefonu kupionego u nich (w tym przypadku mówię o N6P) odbywa się wyłącznie przez nich.
Serwis Huawei Polska nie przyjmie od nas telefonu z takim paragonem jaki wystawiają.
Pan potwierdził również, że wystawiają kartę gwarancyjną, uzupełniają itp, czyli tutaj OK.
ALE - jeżeli coś się wydarzy, to reklamacja tylko przez Mobile4U-gsm, chyba, że Huawei Polska zrobi ukłon w naszą stronę, w co średnio wierzę, już bardziej wierzę, że sklep z takim stażem i takimi opiniami nie zwinie się za rok albo dwa.

Tutaj mamy Zasady gwarancji - Polityka Gwarancyjna
http://consumer.huawei.com/pl/support/warranty-policy/index.htm

Punkty chyba najważniejsze dla nas:
1. Huawei Polska gwarantuje sprawne działanie urządzenia, na które została wydana niniejsza karta gwarancyjna pod warunkiem korzystania z niego zgodnie z przeznaczeniem i zaleceniami zawartymi w instrukcji obsługi.
2. Gwarancja obejmuje urządzenia zaopatrzone w poprawnie wypełnioną kartę gwarancyjną. Kartę gwarancyjną uznaje się za ważną, jeżeli ma czytelny podpis i stempel sprzedawcy, czytelnie wypełnione rubryki zawierające oznaczenie urządzenia i jego numery seryjne, datę sprzedaży bez zmian i skreśleń.
17. Aby skorzystać z niniejszej gwarancji, należy dostarczyć urządzenie do punktu sprzedaży lub bezpośrednio do Autoryzowanego Serwisu wraz z dowodem zakupu i ważną kartą gwarancyjną.

Nie jest sprecyzowane czy paragon, czy f-a vat23% itd..
Dowód zakupu i karta gwarancyjna.
Zapytałem Huawei Polska.
Zobaczę co odpiszą.

Edytowane przez pczepnik

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
foxqa   
Otrzymana reputacja: 8
foxqa

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6063781901

A czy ten sklep ma normalna gwarancję?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jacole   
Otrzymana reputacja: 11
jacole

Mają zaznaczoną gwarancję "serwisową", a więc realizowaną przez sprzedawcę.

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
K9G   
Otrzymana reputacja: 356
K9G

Generalnie jeżeli chodzi o tego typu sklepy to jak zamawiać to tylko u nich. Gwarancji raczej nie ma jak się zawiną, ale jest to tak duży sklep, że raczej się nie zawiną. Masa osób od nich N5 brała i jest ok.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
XcccX   
Otrzymana reputacja: 2
XcccX

FV marża nie jest podstawą gwarancji, ale są też aukcje gdzie za 2200zł jest 6P z FV 23% (chociażby tu http://allegro.pl/huawei-nexus-6p-silver-wroclaw-fvat-23-i6058962404.html),czyli zakup od takiego sprzedawcy powinien posiadać normalnie gwarancję.

Więc dlaczego lepiej kupić u 4U GSM który może jest w porządku, ale jak mamy normalną fakturę/paragon to mamy gwarancję bezpośrednio u producenta.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mastefix   
Otrzymana reputacja: 69
mastefix

Panowie, sklep PL-GSM, dobra cena i pytałem co z gwarancją i Pan odpowiedział, że VF marża, prawidłowo wypełniona karta gwarancyjna i odsyłam do oficjalnego serwisu producenta i naprawa gwarancyjna będzie normalnie wykonana na podstawie w.w dokumentów. Co o tym myślicie?

Wysłane z mojego Nexus 5

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ostatni   
Otrzymana reputacja: 88
Ostatni

@UP
Zaczniesz czytać to co było pisane do Ciebie wcześniej? FV marża nie jest przyjmowana.

Edytowane przez Ostatni

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Smykoo   
Otrzymana reputacja: 61
Smykoo

Ja nie polecam. Lepiej dać 2,3 stówy więcej i mieć spokój z gwarancją.

Wysłane z Google Nexus

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.