Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

K9G

Nexus 6P - kwestie gwarancyjne (Faktury VAT, marża, paragon itd.)

Rozwiązany

mastefix   
Otrzymana reputacja: 70
mastefix

No ale skoro sprzedawca tak mówi, że normalnie wypelnia kartę gwarancyjną i można spokojnie odesłać telefon na gwarancję, na podstawie wypełnionej karty i dokumentu sprzedaży. Nie ma punktu w reg który mówi, że paragon fiskalny czy fv marża nie jest respektowany. Też juz ktoś o tym wspominał. @@Ostatni jesteś pewny?

Wysłane z mojego Nexus 5

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ostatni   
Otrzymana reputacja: 88
Ostatni

@@mastefix
Jak sprzedawca Ci powie że możesz pływać z telefonem mimo że certyfikatu nie ma też mu uwierzysz? Sprzedawca zawsze powie to co chce usłyszeć klient, żeby zarobić na nim. Idąc do sklepu myślisz że pomogą CI wybrać najlepszy telefon/telewizor/pralkę?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mastefix   
mastefix

Nie ale oni i tak są gwarantem. Więc tak czy tak muszą przyjąć telefon i wyslac go do producenta/serwisu gwarancyjnego.

Wysłane z mojego Nexus 5

Ok, rozmawiałem z Polskim serwisem gwarancyjnym Huawei. I teraz ich staniwisko wyglada następująco:

Europejska dustrybucja, to raz, dwa każdy telefon Huawei w tym Nexus 6P, posiada kod aktywacyjny który pojawia się gdzy telefon bedzie uruchomiony po raz pierwszy i oni na tym bazują. Oczywiście dokument potwierdzajacy zakup i karta gwarancyjna sa bardzo miło widziane. Nic więcej dodać już nie trzeba.

Edytowane przez mastefix

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ostatni   
Ostatni

@UP
Okej jeśli oni CI to zapewniają to spoko, tylko po co męczyć się z gwarancją dla 200zł kiedy i tak płacimy 2000 za telefon. Wiedząc również ze 6P nie należy do najmniej wadliwych telefonów, często zdarzają się jakieś defekty.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
K9G   
Otrzymana reputacja: 357
K9G

Ja bym z tą gwarancją uważał mimo tego, że jakiś gość tak mówi. Ile to razy konsultanci LG opowiadali różne rzeczy, które potem nie były prawdą i serwisanci cofali telefony z serwisu i przepraszali. Ktoś musi wysłać do nich telefon i tak zobaczymy. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mastefix   
mastefix

No właśnie kupiony na tyvh samych zasadach Nexus 5 czerwony był naprawiony w ramach gwarancji... Wiec mnie to w niczym nie przeszkadza.

Wysłane z mojego Nexus 5

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
K9G   
K9G

LG to nie Huawei.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mykowhai   
Otrzymana reputacja: 272
mykowhai

Z tego co mi Huawei odpisało kiedyś na FB, to przyjmują wszystkie telefony europejskie do naprawy, tylko niestety nie napisali jaki rachunek powinien być, podejrzewam że wykluczają Vat Marża. 

Jak bym kupował to tak czy siak pomyślał bym nad telefonem z Amazona, mimo że ceny u nas są już coraz lepsze, to wolałbym mieć pewną gwarancję niż później kombinować...

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ostatni   
Ostatni

Oddałem telefon na gwarancję z powodu wady ekranu. Najlepiej widać to w chromie jak zamknę wszystkie karty i jest to granatowe tło. W nocy na max jasności widać że górna część tego tła jest jasniejsza, a dół ciemniejszy. Również widać różnicę w kolorach jak ustawie jasność ok 50% wejdę w ustawienia i ustawień telefon w poziomie, widać wtedy że lewa strona różni się odcieniem bieli. Oczywiście osoba która o tym nie wiem, albo się nie wpatrzy nie zauważy tego. Ja to widzę i mnie irytuje i jak już wspomniałem oddałem telefon na gwarancję, gdzie nie stwierdzili problemu i że telefon spełnia wszystkie wymogi producenta. Co zrobić dalej z tym fantem? Doradzi ktoś coś? W amazonie od ręki wymieniali telefon, a ten niestety jest z Playa na Fakturę.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
K9G   
K9G

@@Ostatni

Porób dobre fotki tego zjawiska i podkręć kolory w programie, żeby było widać, ale nie tak hardcorowo, żeby się nie przyczepili, że nie ten telefon. Dołącz fotkę nr imei na telefonie i wyślij z odwołaniem. Jak nie da rady to tylko rzecznik z całym kompletem dokumentów. 

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.