Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

vitapy

Kiano SlimTab 8 3G - partycja 3GB

Polecane posty

vitapy   
Otrzymana reputacja: 2
vitapy

Witam, to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość. Na wstępie, dość długo szukałem niedrogiego tabletu 8" z modułem 3G, znalazłem ww. tablet - szybki zakup i ... w tracie restore z konta Google zadziwiający komunikat "Brak miejsca na urządzeniu". Szybkie sprawdzenie w zakładce 'Pamięć' i ... rzeczywiście parę MB wolnego, bo twórcy tego tabletu podzielili pamięć zostawiając 0,98GB dla aplikacji :(

Rozwiązanie istnieje i przedstawiam je poniżej:

1. Pobieramy załącznik - rozpakowujemy

2. Instalujemy drivery dla Androida i urządzeń MTK ( potrzebne są działające w systemi sterowniki "Android ADB Interface" i  "PreLoader USB VCOM Port" )

3. Pobieramy SP Flash Tool v5.1352

3a. Dla pewności warto zaopatrzyć się w MtkDroidTools v2.5.3, by sprawdzić czy scatter jest identyczny z podanym przeze mnie, ew. wygenerować nowy.

4. Uruchamiamy SP Flash Tool, dodajemy w zakładce Download: Download-agent->MTK_AllInOne_DA.bin , a dla Scatter-loading File->własny, lub z załącznika MT6582_Android_scatter.txt

5. Dla EBR1 i EBR2 przypisujemy pliki z załącznika Location.

6. Zatwierdzamy tylko te dwa pliki do załadowania !, klikamy w ikonę Download, wyłączamy tablet.

7. Po wyłączeniu nastąpi załadowanie tych dwóch plików na tablet.

8. Uruchamiamy urządzenie przy odłączonym kablu USB, wcisając "Vol+" i "Power" jednocześnie, przechodzimy w tryb recovery i tam wybieramy wipe data/ factory reset.

9. Po zakończonym przywracaniu do ustawień fabrycznych, wybieramy reboot system now i ...

10. Cieszymy się z 2,95GB miejca dla aplikacji i zmniejszonym obszarem nośnika USB do wielkości 2,53GB

Operacja niszczy dane w tablecie, więc warto zrobić sobie kopie. Nie jest wymagany root na urządzeniu !!!

Nie należy ufać EBRtweak, mnie źle policzył EBR2 - lepszy jest do tego celu kalkulator HEX

Zmianę dokonujecie na własną odpowiedzialność.

Slim-Tab-8-3G_3GB.zip

• Lubię to! 2

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zgred.1990   
Otrzymana reputacja: 0
zgred.1990

skąd masz te sterowniki?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mustek   
mustek

lMnie się nie udało w/g Twojego przepisu .SP Flash Tool podłączasz do uruchomionego tabletu? a czy pasek na dole po wciśnięciu Dowload zmienia kolor na czerwony ? Moje Kiano Slimtab8 3G nie reaguje na tę zmianę

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miły   
Otrzymana reputacja: 83
Miły

@up

Z tego co się orientuję, to tablet podłączasz WYŁĄCZONY.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
vitapy   
Otrzymana reputacja: 2
vitapy

lMnie się nie udało w/g Twojego przepisu .SP Flash Tool podłączasz do uruchomionego tabletu? a czy pasek na dole po wciśnięciu Dowload zmienia kolor na czerwony ? Moje Kiano Slimtab8 3G nie reaguje na tę zmianę

Dokładnie przeczytaj pkt. 6 i 7 - sterownik VCOM w komputerze uaktywnia się przy wyłączonym tablecie. Tablet może być podłączony cały czas.

Opis dotyczy tabletu z procesorem MediaTek MT83xx, bo Kiano naprodukowało już odmian SlimTab 8 sporo (ostatnio nawet spotkałem pudełko z radosną twórczością na którym twierdzą, że posiada on procesor graficzny Mali450 :D )

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
welyk   
welyk

DZIAŁA!!!

Dzięki, tablet odzyskał używalność :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
qqlek74   
Otrzymana reputacja: 1
qqlek74

Witam

jakiś pomysł jak ADB driver nie widzi tabletu żeby zainstalować sterowniki w win10?
tablet sprawny, włączony, widoczny w managerze urządzeń itd.
przy próbie instalacji Preloader... z pliku inf taki komunikat:

wartość skrótu dla pliku jest nieobecna w określonym pliku wykazu.
prawdopodobnie plik został uszkodzony lub naruszony   

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.