• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
EmdoTheDJ

tutorial
[FIX] DBI Err Fatal - powrót do stocka gdy nie działa download mode

18 postów w tym temacie

Witam,

Mam problem z LG L65 - po włączeniu wyskakiwało czarne tło a po chwili DBI ERROR. Zastosowałem się do powyższych wskazówek, wgrałem plik LAF przez Linux. Plik wgrał się na telefon, ale problem jest następujący:

Na windowsie po próbie podłączenia telefonu od razu prosi o sformatowanie telefonu (wykrywa błędne dane dysku)

Na Linux wogóle nie widzi telefonu

Po włączeniu telefonu nie ma już czarnego tła nie da się wejść w download mode tylko od razu przechodzi w tryb DBI ERROR. Co mogło pójść nie tak?

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

powaliłeś LAF i teraz nie ma pewności, czy uda się to naprawić. wyślij go do LG, wgrają Ci od zera wszystko, zapłacisz do 100zł i po problemie. żaden mietek z pseudoserwisu Ci teraz nie pomoże, a nawet jeśli to zawoła równowartość telefonu. spróbuj jeszcze podłączyć go pod inny komputer, może uda się coś wgrać. ja nie mam już tego telefonu, bo nie był mój, a komputer przeszedł format pod przymusem, więc nie mam kopii plików. wyciągnij plik LAF z pliku KDZ i wgraj. tylko pamiętaj, żeby się KDZ idealnie zgadzał z modelem sprzętu, bo uwalisz doszczętnie.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Dolaczajac do tematu corce uwalil sie LG L65 po prostu padl i rozowy ekran z fatalem - idac twoim poradnikiem chcialem go reanimowac ale po podlaczeniu w ubuntu fona pokazuje sie logo baterii i koniec a jak wymuszam wlaczenie fona i podlaczam pokazuje pink screen ale polecenie w terminalu nie odnajduje fona tylko dyski twarde - czyli co? Padl juz na amen?

prosze o pomoc bo najbardziej zalezy na odzyskaniu danych i kontaktow a nie na starym telefonie

EDIT

Udalo sie znalazl telefon ale nastapil inny problem po wpisaniu komendy o przekopiowaniu pliku laf wyskakuje error "failed to open '/sdb3/laf.img' : No such file or directory - wczesniej zas sprawdzalem partycje gdzie umiescilem plik iso z "laf-em"

Edytowane przez d_j_siwy
inny problem

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Udało się wejść sklonowałem laf do smartfona trwało to z dobre 10 minut transfer coś koło kilkunastu kb/s po restarcie telefon w ogóle kaplica abo czarny ekran albo cały czas wibracja chodzi do wyjęcia baterii i w ogóle się nie uruchamia nawet do różowego fatala. Wnioskuję że coś poszło nie tak albo po prostu nic się nie da zrobić

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zdaje się, że sdb3 to nie była dobra partycja na LAF, @d_j_siwy .
Poza tym "failed to open '/sdb3/laf.img' : No such file or directory" oznaczało, że niepoprawnie podajesz źródłowy adres pliku, albo powaliły Ci się literki przy wpisywaniu adresu docelowego, i nie posiadasz partycji sdb3.

Co do drugiego postu, uwaliłeś telefon, ponieważ:
a)niewłaściwy numer partycji LAF
b)niewłaściwy model

Dnia 19.11.2015 o 20:48, EmdoTheDJ napisał:

c)nie wiem, co jeszcze mogło by pójść nie tak... może jakaś jeszcze partycja była uwalona zanim zacząłeś grzebać, jak widzisz po innych postach, innym telefony wstawały, więc poradnik jest ok... 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

@EmdoTheDJ Dzięki Bardzo za poradnik :D wszystko poszło zgodnie z planem , wgranie pliku laf i telefon żyje , do tego stock przez LG flashtool , miód malina żadnych problemów :D
Jeśli macie problem ze wpisaniem ścieżki pliku laf to najłatwiej wrzucić go na pulpit i potem na właściwości pliku, tam macie ścieżkę podaną jak na tacy ^^
Czytajcie ze zrozumieniem i pójdzie jak z płatka, nawet jak jesteście całkowicie zieloni z linkusa :)

Jak macie wejść komendą:

gdisk -l /dev/sd*

to  pamiętajcie że odpowiednią LITERĄ a nie CYFRĄ , ja wpisywałem 36 i nic mi nie wychodziło , dopiero potem się zczaiłem xD

Powodzenia 

Edytowane przez Zieloniak123

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

również trafił mi się telefon z tą przypadłością i faktycznie... dzięki wielkie, postawiłem go na nogi ;-)

miałem dystrybucję linux-a z płyty hiren boot do odzyskiwania partycji, ale i w takim przypadku okazała się pomocna.

po ożywieniu przeszedłem na laptopa z xp i niestety, Flashtool nie był w stanie wgrać *.kdz, ale skorzystałem  z LGMobile Support Tool-a i poszło bez problemów.

Edytowane przez dszymek
Jeśli ktoś Ci pomógł zamiast pisać "Dzięki", kliknij przycisk "Postaw Piwo" obok jego posta.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam mnie udało się naprawić bez partycji laf. Napisze cały poradnik i dam wam pliki które mam. Pozdro

Ja męczyłem się by to zrobić jakieś 40 min.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.