Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

carlosnaj13

Galaxy note 5 wersja z LTE działającym w Polsce

Rozwiązany

mzr   
Otrzymana reputacja: 3
mzr

Wersja C lub CD jest w Polsce najlepsza, to oczywiste. A jaka wersja jest po niej? P, V? czy w ogóle później jest jakaś różnica w działaniu w Polsce poszczególnych wersji? Może udałoby się jakoś ułożyć w kolejności wersje od najlepiej działających w Polsce do działających najgorzej?

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Artur35   
Otrzymana reputacja: 877
Artur35
Napisano (edytowane)

@mzr

To nie jest takie proste. N920C i N920CD, są wersjami międzynarodowymi, które są najbardziej - jak się rzekło - odpowiednie. wersja "G" i "I" są oznaczone  również jako międzynarodowe, ale z wielu względów nie da się ich w pełni wykorzystać w naszym kraju, chociaż posługiwanie się nimi jest możliwe. Jest jeszcze wersja, przeznaczona na rynek europejski (Rosja, Turcja i Ukraina), która również nie do końca u nas się sprawdza.  Pozostałe emanacje Note5, są dedykowane na konkretny rynek, lub produkowane są pod operatora: 

Kanada (SM-N920W8), T-Mobile USA (SM-N920T), Sprint (SM-N920P), US Cellular (SM-N920R4), Chiny i Chiny Duos (SM-N9200, SM-N9208), Korea (SM-N920K, SM-N920L, SM-N920S):

Edytowane przez Artur35
  • Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mzr   
Otrzymana reputacja: 3
mzr
Napisano (edytowane)

Pytam, ponieważ wersję np. P można kupić na allego znacznie taniej. Pomijam gwarancję, bo z tego co mówicie Note 5 jest na tyle bezawaryjny ,że byłbym skłonny zaryzykować i kupić bez ważnej gwarancji w Polsce. Poza tym miałem już 5 Smartfonów i 1 tablet od Samsunga i żadnego nigdy nie musiałem oddać na gwarancję, chyba mam do tej firmy szczęście :)

Bludiode sprzedaje wersję 64Gb ale N920i. Czyli jak rozumiem ta wersja przestanie obsługiwać LTE w momencie gdy operatorzy zaczną używać nowego pasma?

Edytowane przez mzr

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Artur35   
Artur35
Napisano (edytowane)

Tak, przestanie obsługiwać to pasmo. Poza tym wersja N920i ( nie mówiąc już o N920P) mają sporo innych niedogodności o których wcześniej pisałem. Abyśmy mogli w pełni ciszyć się możliwościami Note5, to jednak wersja N920C, lub CD jest konieczna. Wiem, że jest duża różnica w cenie, ale warto zainwestować w to urządzenie. 

Edytowane przez Artur35
  • Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
konrad851   
Otrzymana reputacja: 2
konrad851

ja mam sm-n920p i oprócz braku lte nie widz w nim niedogodności. Zasięg dobry, w pełni język polski

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Artur35   
Artur35

Brak LTE, jest podstawową i niekiedy decydującą niedogodnością dla użytkownika. Rozumem, że wersja "P", cieszy się również takim samym wsparciem jak N920C. A więc już od miesiąca OTA, zaktualizowała N920P, do Androida 7.0. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.