Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

jeronimo

Podróbki i klony Galaxy Note5 - rozpoznanie, poradnik, dyskusja

Rozwiązany

jeronimo   
Otrzymana reputacja: 2080
jeronimo

Z racji coraz większego zainteresowania nowym flagowym smartfonem firmy Samsung - Galaxy Note5, powstaje coraz więcej podróbek. Niniejszy wątek powstał w celu rozpoznania takowej podróbki i ustrzeżenia się przed jej zakupem.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jonas100   
Otrzymana reputacja: 0
jonas100

Witam przymierzam się do kupna note5 ,znalazłem licytacje na allegro, coś mi śmierdzi podróbką, coś ta ramka jest za szeroka, czy to są oryginały ?

http://allegro.pl/samsung-galaxy-note-5-32gb-bialy-i5796141532.html

http://allegro.pl/samsung-n9200-galaxy-note-5-bialy-64gb-nowy-i5801878040.html

Edytowane przez jonas100

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
KaleidGalaxy   
Otrzymana reputacja: 470
KaleidGalaxy

Oba bym sobie darowal. Nr 2 to ewidentny klon. Nr 1 tez nie wyglada na at&t. Generalnie z daleka od tych "ofert"

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość SarpedoneS   
Gość SarpedoneS

w oryginale TW jest ikonka "kontakty"

nr 2 jakieś osoby

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rygiel1974   
Otrzymana reputacja: 22
rygiel1974

@@luc02 .Wydaję mi sie a raczej jestem pewny że jest to tapeta z Zedge o nazwie Gorgeous Space :rolleyes:

Edytowane przez rygiel1974

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Artur35   
Otrzymana reputacja: 878
Artur35

Pomimo bardzo dobrego skopiowania całej obudowy, nieoryginalne Note5, łatwo jest poznać. Przede wszystkim producenci "podróbek", nie mogą sobie poradzić z wtłoczeniem podzespołów w tak małą obudowę (przy tak rozbudowanym wyświetlaczu) jak to zrobił Samsung. Zatem kopia będzie posiadała szersze ramki wokół ekranu i to ze wszystkich stron. Problem stanowi również rysik. "Podróbka" będzie pozbawiona automatycznego mechanizmu wyjmowania rysika, a więc będzie się go wyciągało w klasyczny sposób, tak jak np. w Note4, chociaż będzie on doskonale wmontowany w obudowę.

O ile klony Note5 w kolorze czarnym lub białym, będą trudne do odróżnienia od oryginału, to kolor srebrny i nade wszystko złoty, jest bardzo słabo podrobiony. Nie ma efektu lustra i jest bardziej matowy.

Należy również zwrócić uwagę na pudełko i akcesoria. O ile samo pudełko jest bardzo często doskonale skopiowane i wygląda jak oryginalne, to akcesoria w nim spoczywające odbiegają często od wzorca Samsunga. Słuchawki są bez estetycznego pudełeczka , a kabel USB,spięty jest papierową  taśmą. 

To przykład typowej kopii. Rzucają się w oczy szerokie ramki, ze wszystkich stron wyświetlacza. Wyraźnie większe niż w oryginale.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lobo7   
Otrzymana reputacja: 2
Lobo7

Ja kupilem swoj model z Hong Kongu i wydaje mi sie ze wszystko jest ok. Samsung wypuścił na Azje wlasnie swoj produkt wiec dlatego mozna tam kupic oryginaly tylko jesli ktos nie ma cierpliwosci w czekaniu na premiere eu jesli taka bedzie. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
tomiiili1983   
tomiiili1983

Witam , co sądzicie o tym modelu ?, dzisiaj przyjdzie mi paczka i nie bardzo wiem na co zwrócić szczególną uwagę czy to klon.

Kliknij, aby zobaczyć duże zdjęcia

Pk39e-uq28SS.jpg?v=2 Pk39e-itmNAK.jpg?v=2 Pk39e-Mzwk8X.jpg?v=2 

TuFotki.pl

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
KaleidGalaxy   
Otrzymana reputacja: 470
KaleidGalaxy

Moim zdaniem to klon. Fotki slabe ale powiekszylem i ewidentnie sa za duze odleglosci pomiedzy ekrane a ramkami. To samo za duza odglosc pomiedzy ekranem i napisem samsung z przodu jak i od gory wzgledem glosniczka rozmow.

[Dodano: 07 styczeń 2016 - 10:28]

Ile.zaplaciles?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
tomiiili1983   
tomiiili1983

Dzięki za odpowiedź .

Jeszcze nie zapłaciłem , to paczka pobraniowa na kwotę 2230 , 2200 telefon i 30zł przesyłka ze sprawdzeniem zawartości rzekomo ma być ciekawe czy zaznaczył tą opcje zeby sprawdzic przed zapłaceniem.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.